Lekarski 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

mój rocznik parę razy zwracał się o pomoc do opiekunów, ale oni to raczej są zarezerwowani na sprawy większego kalibru - takie które przerastają studentów .

Godziny rektorskie 2.10 mają być do 15.00, nie podawaj błędnych info :p.

Co do palących - na początku sporo, potem z roku na rok coraz mniej.

Nie ma czegoś takiego jak: raczej traktują jak dorosłych - po prostu to robią, w końcu na studia idą ludzie pełnoletni.
tam-kto
Posty: 65
Rejestracja: 22 cze 2013, o 17:24

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: tam-kto »

Tak, tak rzeczywiście godziny rektorskie 8-15. Pomyliłem sie, sorry

Czyli można zorganizować sobie czas we własnym zakresie, ekstra ciekawe czy tego dnia dostaniemy już indeksy? I jak zorganizuja to rozdawanie ?

A jak dostanie się indeks to trzrba z nim coś specjalnego zrobic? To ze opic z grupa to juz wiem, ale np coś wypisac w nim, podsteplowac?

Jest na uczelni cos internetowego gdzie sprawdzić można czy dany przedmiot jest odwolany i zajęć nie będzie? Czy do tego służy wirtualny dziekanat?

SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: SilentShout »

na uczelni raczej nic nie odwołują, jak już to wykład prowadzi ktoś inny/na ćwiczenia przychodzi inny asystent
a jak już się zdarza, to raczej powiadamiany jest starosta i jego zadaniem jest przekazać to wszystkim zainteresowanym

indeks wypełnić i schować przyda się pod koniec semestru
zresztą tego dowiecie się od starosty (którego zadaniem są kontakty z dziekanatem i zakładami) macie chyba jakąs grupę na fb, no nie? jak będzie ogarnięty to wszystko Wam napisze
Awatar użytkownika
chanelka
Posty: 44
Rejestracja: 19 lip 2010, o 17:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: chanelka »

Jak patrzę na zadawane pytania to zaczynam się zastanawiać czy znajdzie się u Was ktoś ogarnięty, żeby zostać starostą.
gercio

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: gercio »

W takich momentach brakuje mi opcji lubię to na biologu.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

nie ma co lubić, trzeba współczuć
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: village »

znajdziemy kogoś ogarniętego w temacie i solidnego, w końcu na roku będzie ok 190 osób to jest z czego wybierać


Doszły mnie słuchy przez przyjaciółę co zaczyna w tym roku studiowanie leku w Bydzi, że na CM UMK już jest rozkład zajęć dla I roku i podział na grupy. ludzie wiedzą już co i jak, ale my mamy za to dłuższe wakacje dzieki tej niewiedzy odnośnie rozkładu i grup
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

tk. to spora minus, niestety jeżeli chodzi o plan, grupy czy godziny rektorskie to zawsze dostajemy wszystko na ostatnią chwilę. Chociaż z godzinami rektorskimi to wyjątek w tym roku, że tak szybko info jest. może i plany się pojawią niebawem
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Orda »

Mam pytanie, bo widzę że w poniediząłek 30.09 mamy mieć rodzaje, budowa kości itp, w moim Narkiewiczu nie ma takiego działu, wg was mam szukać w nim w każdej cześci ciała odpowidnią kość, chodzi o to że przez te wakacje tak się rozleniwiłem że wolę już rozruszać trochę pamieć , bo potem mógłbym nie nadążyć Starszyzna dajcie jakieś rady:P
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

hehe, na tym polega studiowanie - czasami trzeba poszukać informacji w różnych źródłach . Tak nawiasem mówiąc, to z budowy to tylko podstawy trzeba znać na anatomię i wątpię żeby ktoś z asystentów się tym dłużej zajmował. Co do podziału to wystarczy umieć podać przykłady z różnych grup oraz zakwalifikować do grupy te kości które trzeba znać z danego ćwiczenia. Ale i tak najważniejsza jest budowa szczegółowa kości wymienionych w rozpisce.
kan-ala
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2013, o 15:14

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: kan-ala »

Może zwyczajne pytanie, ale zupełnie nie znam uczelni.
Czy szatnie w głównym budynku i zakładach są płatne? Czy wykupujue się karnet/abonament - jaka cena? Czy to sa szatnie dozorowane, pilnowane i ubrania są wydawane czy samoobsługowa coś w stylu boksów w liceum? Na numerek czy legitymację się zostawia? Czy można zostawiać rzeczy coś w styludodatkowych toreb z butami, marynari, swetry, plecaki z dresami na zajęcia sportowe poza campusem? Mam nadzieję, że można zostawiać coś więcej niż ubrania wierzchnie.

Czy w zakładach lub budynku głównym jest jakiś punkt ksero? Coś by można tam też wydrukować?

czy w auli kolumnowej są pulpity czy stoliki co by się wygodnie pisało? Czy raczej na kolanie?

Czy znacie, słyszeliście, korzystacie i warta jest polecenia w Białymstoku tania i dobra, sprawdzona pralnia? Lub jakiś punkt samoobsługowy pralniowy?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Ganc Pomada »

Szatnie są darmowe, pilnowane w większości przypadków. Można zostawiać więcej, ale większe rzeczy nie na wieszakach ale na ziemi raczej. Ksero jest w collegium universum, jest możliwość drukowania. W każdej sali wykładowej są pulpity, co do wygody to bywa różnie.
Co do pralni to może kto inny się wypowie (wiem, że jest w alfie chyba jedna).
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

kan-ala pisze:Może zwyczajne pytanie, ale zupełnie nie znam uczelni.
Czy szatnie w głównym budynku i zakładach są płatne? Czy wykupujue się karnet/abonament - jaka cena? Czy to sa szatnie dozorowane, pilnowane i ubrania są wydawane czy samoobsługowa coś w stylu boksów w liceum? Na numerek czy legitymację się zostawia? Czy można zostawiać rzeczy coś w styludodatkowych toreb z butami, marynari, swetry, plecaki z dresami na zajęcia sportowe poza campusem? Mam nadzieję, że można zostawiać coś więcej niż ubrania wierzchnie.
Szatnie są darmowe.
Ubrania są wydawane przez szatniarza - dostajesz numerek oddając rzeczy.
Małą siatkę/torbę/plecak można zostawić na numerku razem z kurtką, ale raczej zabiera się ze sobą, albo zostawia gdzieś w obrębie szatni.
kan-ala pisze: Czy w zakładach lub budynku głównym jest jakiś punkt ksero? Coś by można tam też wydrukować?
Punkt ksero jest w Collegium Universum oraz w DS1 i DS2. Do tego dużo punktów ksero jest bardzo blisko uczelni.
kan-ala pisze: czy w auli kolumnowej są pulpity czy stoliki co by się wygodnie pisało? Czy raczej na kolanie?
W każdej sali wykładowej są pulpity, nigdzie nie piszesz na kolanie.
kan-ala pisze: Czy znacie, słyszeliście, korzystacie i warta jest polecenia w Białymstoku tania i dobra, sprawdzona pralnia? Lub jakiś punkt samoobsługowy pralniowy?
Pralnie chemiczne na pojedyncze rzeczy są w galeriach, jeżeli zaś chodzi Ci o pralnię z rozstawionymi pralkami do zwykłego prania to niestety nie mam pojęcia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości