Lekarski 2013/2014

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kan-ala
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2013, o 15:14

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: kan-ala »

Dzieki za opowiedź
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

Gdzie jest Sala Wykładowa Collegium Pathologicum i jak tam można dojść?
Gdzie jest sala Kolumnowa i jak tam można dojść?

Tylko ćwiczenia z anatomii są w zakładzie, a wykłady na kolumnowej?
a gdzie są ćwiczenia z biofizyki, chemii, histologii?
Innovidil
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2013, o 12:05

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Innovidil »

Kolumnowa to z tego co mi się wydaje jest w Branickim, resztę możesz sobie sprawdzić.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Shaq »

Sala Kolumnowa- to lewe skrzydło pałacu Branickich (to, gdzie szliście z dokumentami do rekrutacji).
Sala wykładowa Collegium Pathologicum znajduje się przy szpitalu klinicznym, po prawej od wejścia od ulicy Skłodowskiej.

Poczekajcie do szkolenia bibliotecznego to wasi bracia wam pokażą gdzie to wszystko się znajduje.
Nie tylko, tak ma też biofizyka.

Dla lekarskiego:
Biochemia w Collegium Universum
Biofizyka w Zakładzie Biofizyki (taki budynek z pajęczynką przy Zakładzie anatomii. Nic miłego).
Histologia zarówno wykłady, jak i ćwiczenia są w Collegium Pathologicum. Rok temu miało poważny remont, więc może oszczędzą wam dawania udarami po ścianach przy pisaniu kolokwiów.
Awatar użytkownika
village
Posty: 80
Rejestracja: 4 sie 2013, o 08:06

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: village »

Podział na grupy gdzie można sprawdzić i kiedy orientacyjnie będzie? Na stronę UMB wrzucają czy trzeba latać do Pałacu?

Smutne wieści są takie, że Bydzia, Mordor i Zabrze już mają a my jeszcze wakacje
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Agher »

no bez jaj - wrzucałem plan kampusu z rozpisem gdzie co jest, w dodatku sama ruudaa wtedy pisałaś w tym wątku krótka pamięć? Lepiej poćwicz
Awatar użytkownika
ruudaa
Posty: 69
Rejestracja: 25 lip 2013, o 19:35

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: ruudaa »

Agher pisze:no bez jaj - wrzucałem plan kampusu z rozpisem gdzie co jest, w dodatku sama ruudaa wtedy pisałaś w tym wątku krótka pamięć? Lepiej poćwicz
Pamiętam, pamiętam tylko, że na tej mapce nie było zaznaczonych sali kolumnowej i Collegium Pathologicum

I Collegium Primum to ten budyneczek z tyłu głównego wejścia Pałacu, przy Herkach

Czy między budynkami są łączniki czy trzeba wszędzie biegać od budynku do budynku ?
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: chevelle »

Jest tajne przejście podziemne między salą kolumnową, a WNoZ
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Shaq »

Teraz to nawet są otwarte drzwi do Pałacu Branickich od strony ogrodu. Czego to oni nie zrobią, jak jest jakiś zjazd -)
yhymyhym
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 23:01

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: yhymyhym »

Cześć!
Wzorem lat ubiegłych chciałbym się zapytać czy jest tu ktoś zainteresowany czymś innym niż tylko nauką do kolejnych kolokwiów i którzy chcieliby spędzać wolny czas nie tylko na clubbingu lub co gorsza przed telewizorem? krotko: organizacje studenckie - ktoś się interesował? (Warto, na UMB można znaleźć coś ciekawego.)

Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Shaq »

Polecam Chór Uniwersytecki i sekcje sportowe -)
Bonjour
Posty: 51
Rejestracja: 29 maja 2013, o 15:25

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: Bonjour »

Hej, ludzie!
Chciałam już pozaznaczać w swojej Pituchowej strony, z których muszę się nauczyć na poszczególne ćwiczenia, żeby w czasie nauki nie latać nerwowo po książce W rozpisce przy niektórych ćwiczeniach, np. w pierwszym jest takie coś: Rentgenogramy kości klatki piersiowej i kręgosłupa. Punkty kostne wyczuwalne badaniem palpacyjnym. W Pituchowej nic na ten temat nie znalazłam, specjalnie ściągnęłam bochna w pdfie, żeby sprawdzić, czy tam nie ma, ale też nic nie znalazłam Mamy tego szukać w internetach, czy po prostu pokażą/będą nas tego uczyć na zajęciach, a ja za bardzo panikuję?
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski 2013/2014

Post autor: czytowazne »

Tego musisz w atlasie poszukać, moim zdaniem a osie, płaszczyzny, okolice ciała też nas obowiązują? Od tego się Sobótta zaczyna.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości