Aceton - zagrożenie

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
bayo84
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2013, o 18:48

Aceton - zagrożenie

Post autor: bayo84 »

Witam

Miałem dziś mały wypadek. Pękł mi 5-litrowy kanister z acetonem (używam go do usuwania tłuszczu, odcisków palców z monet). Nie mając wyboru całość wylałem do zlewu/toalety po czym sanitariaty (zlew/toaletę) przelałem bieżącą wodą (około 20 minut). Wiem, że aceton dobrze rozpuszcza się w wodzie, ale jak osoba nie znająca chemii zastanawiam się czy może on zacząć parować (myślę, że nie bo zakładam, że całość spłynęła kanalizacją) i stanowić zagrożenie pożarowe lub inne n. p. dla sąsiada znajdującego się poniżej?

Przepraszam za trywialny temat, ale nie chce wstrzynać alarmu jeżeli nie ma zagrożenia. Jednocześnie chce odpowiedzialnie się zachować i jeżeli takowe istnieje powiadomić odpowiednie służby/sąsiadów.

Dziękuję
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Aceton - zagrożenie

Post autor: DMchemik »

Jeśli go dobrze spłukałeś to zagrożenie jest minimalne.
bayo84
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2013, o 18:48

Re: Aceton - zagrożenie

Post autor: bayo84 »

Spłukałem jak należy. Dziękuję za informację. Następnym razem kupuje litrowe opakowanie, bo szkoda nerwów laika.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość