Książki do nauki anatomii.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: David »

scyther94, tak się składa, że polskojęzyczny Gray nie jest nawet ściągą wersji angielskiej, przynajmniej z tego co miałem okazję korzystać z angielskiego Graya w bibliotece, to zawiera on dużo więcej informacji, kawał cegły- jest bardziej bochenkowy", to co przeglądałem i czytałem było w angielskim napisane dobrze i bez błędów, aczkolwiek co do całej książki się nie wypowiadam bo miałem z nią zbyt mały kontakt.

licealistaa2012, poszukaj na chomiku, powinny tam być gdzieś Skawiny przepisane w Wordzie.
lykorz
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Jivan »

pasuje foto książki, w wordzie to inaczej się ma
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: randomlogin »

David, Gray angielski jest w dwoch wersjach. for students czyli wersja skrocona, przeznaczona dla studentow medycyny, i anatomical basis of clinical practice, przeznaczona w takim razie dla nie wiem kogo teoretyecznie ale pewnie dla lekarzy. Moze po prostu miales kontakt z ta druga.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Ósemka8 »

licealistaa2012, mam osteologię więc mogę Ci podesłać kilka zdjęć jak podasz mi adres e-mail
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: terrible_justyna »

są na chomiku w pdf całe książki Skawiny. starczy poszukać.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Izuzet »

Jeżeli chodzi o Skawiny jako książki, to bardzo lubię w nich to, że jest dużo miejsca pod tekstem/obok tekstu. Ja marzę po książkach i zapisuję sobie najważniejsze informacje, żeby lepiej zapamiętać, więc bardzo dobrze mi się z tego uczyło. A to taki skrypt z Bochenka, niektóre zdania żywcem przepisane. Poza tym Narkiewicz, chociaż miał gorsze chwile i czasami trudno dojść, co ten autor miał na myśli jak to pisał, to bardzo fajna książka. Graya widziałam, wygląda pięknie, obrazki, ładne kartki, ale tam jest tak mało napisane, że nie wiem, czy to dla ozdoby wydrukowali, czy dla studentów kierunków paramedycznych, którym aż tyle szczegółowej wiedzy potrzebne nie jest. Lepiej mieć Narkiewicza, niż Graya.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

A jak wygląda sytuacja z pożyczonymi książkami z biblioteki. Czy można w nich podkreślać coś ołówkiem/podkreślaczem czy raczej za to ścigają?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: terrible_justyna »

scyther94, nikt raczej nie sprawdza. ale jednak powinno się je szanować, to ma służyć wielu studentom, również tym przyszłym, a nie tylko Tobie.
ja miałam niektóre książki z biblio tak pobazgrane że nic nie dało się czasem odczytać i musiałam pożyczać od kogo innego -.-
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: randomlogin »

No zakreslaczem to troche prostactwo, prawda, ale olowek? Czasem takie dodatki potrafia wrecz pomoc, na przyklad wychwycic bledy. A jak ktos lubi kolorowo mazac, to wystarczy skserowac - i z kserem robic co tylko dusza zapragnie.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Lovenda »

Na niektórych uczelniach można wybrać czy uczy się po angielsku czy po łacinie, no i mam dylemat co wybrać.
Jak to jest z łaciną, czy jeśli ją wybiorę to np. wystarczy znać same nazwy w mianowniku czy potrzebuję do czegoś znać te wszystkie deklinacje?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: randomlogin »

Nie wszystkie, tylko jedna (poza nominativem) - jakos trzeba umiec powiedziec, ze jest cosgtczegos<. To hmm. samo wychodzi prawde mowiac, nie trzeba sie specjalnie uczyc.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

Co do języka to słyszałem że nazwy po angielsku są praktycznie takie same jak po łacinie. Nie wiem czy to się tyczy wszystkich struktur anatomicznych, ale mam nadzieję że wyjątków jest bardzo mało. Co za różnica między cephalic vein a vena cephalica : )
LenkaIlenka93
Posty: 63
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:30

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: LenkaIlenka93 »

Czyli który język lepiej wybrac?gt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości