Książki do nauki anatomii.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

Witam, od października zaczynam pierwszy rok medycyny we Wrocławiu.

Póki mam fundusze i czas, chciałem kupić atlas i ewentualnie podręcznik do anatomii bo z tego co wiem, to w bibliotece może być ciężko.

Jeżeli chodzi o atlas to zastanawiam się nad Sobottą i Netterem.

Co do podręcznika to jest większy problem. W wykazie podręczników polecają 2 zestawy atlas+podręcznik: Sobotta+Prometeusz i Gilroy+Gray.

Wiem, że Prometeusz jest swojego rodzaju połączeniem atalsu i podręcznika dlatego zastanawiam się, czy sam Prometeusz by nie wystarczył. W końcu cena samego Promka zabija 560zł w Medpharmie. A może nie jest on potrzebny i np. pomyśleć o zestawie: Sobotta + Marciniak albo kontrowersyjny pięciotomowy Bochenek ?

Wiem, że podręczniki będę mógł kupić nawet i w połowie października, ale dla własnego komfortu chciałbym mieć książki do anatomii przed rozpoczęciem studiów.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Izuzet »

A nie lepiej poczekać i zobaczyć czy da się je wypożyczyć z biblioteki, a nie wydawać kupę kasy, którą można przeznaczyć na coś ciekawszego, niż książki, chociaż cudne, to jednak będziesz używać ich tylko przez rok. Moim zdaniem nie warto kupować. Chyba że ktoś kolekcjonuje książki.

A co do wyboru podręcznika, idziesz na uczelnię, trafiasz do asystenta, asystent mówi co lubi, gdy student umie, dopiero wypożyczasz/kupujesz. Serio.
scyther94
Posty: 86
Rejestracja: 12 wrz 2009, o 16:09

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: scyther94 »

Czyli mam rozumieć, że na początku października będzie chwila na rozruch kupienie podręczników itp. ? Wiem, że moje pytania mogą brzmieć śmiesznie, ale to są moje pierwsze studia i nie wiem za bardzo czego się spodziewać.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Izuzet »

Pierwszy tydzień jest taki na rozruch", potem już trzeba się uczyć.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: aster »

Niby tak, ale nie dla wszystkich starczy książek w bibliotece
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Izuzet »

aster, wystarczy umieć jej używać Legendarne są już historie o kilometrowych kolejkach do biblioteki pierwszego dnia, kiedy można wypożyczać książki, ale moim zdaniem to głupota. Mądrzej jest poczekać, aż starsze roczniki oddadzą swoje książki i warto też nauczyć się obsługiwać internetową platformę biblioteki. Tym sposobem można się zaopatrzyć w najlepsze atlasy anatomiczne i podręczniki nie stojąc ani chwili w kolejce. Może to nie będzie 2 października, a np. 7 lub 14, a do tego czasu można się posłużyć kserem czy czymś takim, a pieniądze zostaną w kieszeni. Poza tym, jeszcze nie słyszałam, żeby dla kogoś zabrakło Bochenka.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: _Samira_ »

Pierwszy tydzień jest taki na rozruch", potem już trzeba się uczyć.
Dobra wiadomość, znajoma z Lublina już usiłowała mnie postraszyć wejściówką na pierwszych czy drugich zajęciach
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: randomlogin »

_Samira_, bo to zalezy od miejsca, a przede wszystkich od asystenta. Wejsciowki na pierwszych zajeciach sie zdarzaja. Sporadycznie, ale jednak.
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: _Samira_ »

No i po dobrej wiadomosci -.-
Mam nadzieje, ze wiekszosc ludzi nie przychodzi obryta i palaca sie do blyszczenia wiedza od pierwszego pazdziernika
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: vviktorzz »

Jeżeli chodzi o Wrocław to nic innego niż nowe uczelniane kompendium i stary skrypt. Nie warto kupować oryginału gworysologii, lepiej używany lub ksero. I za żadne skarby świata nie zaopatrzać się w zeszyt ćwiczeń - kasa wyrzucona w błoto. Ewentualnie wypożyczyć Marciniaka z biblioteki, bo uczelniani ach i och, ale tylko w ramach doczytywania.
Stary skrypt tylko dostępne jest ksero, ewentualnie mega zniszczone pare sztuk w biblio, które są pomazane, popisane i podartę. Cena za 1 tom starego skryptu to około 11 złoty. Chyba 10,48
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: Izuzet »

Jeżeli chodzi o wejściówki, to na 2 zajęciach w Zabrzu są. Na pierwszych jeszcze nie. Przynajmniej na początku października, potem jak się zaczynają przedmioty to i od razu są wejściówki.
Awatar użytkownika
cintaroja
Posty: 53
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:20

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: cintaroja »

W Gdańsku wejściówki zaczynają się od 2 zajęć, ale asystenci na tyle mili (zazwyczaj) że uprzedzają z czego się przygotować
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Książki do nauki anatomii.

Post autor: David »

W Lublinie też od 2 zajęć, czy to anatomia (choć tu wiele zależy od asystenta), czy histologia, czy biofizyka, chemia, czy fizjologia (tu wejściówka już na 1 zajęciach obligatoryjnie, zbiera się punkty przez cały rok). I choć ja idę jeszcze starym programem, to wiem że w tym roku było tak samo.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości