Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
violet6
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2011, o 15:10

Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: violet6 »

Które wybrać ? do rozszerzonej chemii
MedChem
Posty: 139
Rejestracja: 21 sty 2013, o 15:06

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: MedChem »

Ja miałem kontakt tylko z tym z PWN więc mogę tylko o nim powiedzieć. Grega przeglądałem, ale wydaje mi się, że to wydawnictwo chyba jednak niech się skupi na humanistycznych przedmiotach i opracowaniach lektur.

Jeżeli chodzi o PWN to cały zestaw maturalny z chemii naprawdę polecam. Jest tam wszystko co wymagane jest na maturze, niczego nie brakuje nie jest też zbyt dużo rzeczy na wyrost. Zadania są typowo maturalne, a te marginesowe karteczki z wytłumaczeniem zagadnienia, uwagami czy najczęściej popełnianymi błędami w danym typie zadań to naprawdę fajna sprawa.

Wiem, że nauczyciele (również egzaminatorzy) bardzo sobie chwalą rzetelność tej pozycji. Uważam, że przerobienie tego zestawu z uwagą i zrozumieniem naprawdę pozwala na zdanie matury na wysokim poziomie.

A zresztą przecież PWN to wydawnictwo licznych podręczników akademickich, więc nie można się dziwić, że onieśmiela rzetelnośćią
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: PIOz »

do rozszerzonej chemii to żadne.
Awatar użytkownika
violet6
Posty: 11
Rejestracja: 2 paź 2011, o 15:10

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: violet6 »

dlaczego żadne ?
inna93
Posty: 53
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 13:43

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: inna93 »

Ja dla odmiany polecam GREGA.W repetytorium z którego korzystałam jest praktycznie wszystko. Tylko nie które rzeczy trzeba doczytać,ale właśnie w tej książce znalazłam wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.Z panią Krzeczkowską miałam osobiście do czynienia na kursie Medicus. Materiały jakie nam dawała zauważyłam,że nawiązywały do repetytorium Grega.Niektóre zdania były żywcem z niego przepisane.Poza tym jest ono niedrogie.Dla uzupełnienia można oczywiście jeszcze korzystać z innych pomocniczych książek
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: aster »

Generalnie repetytorium chemii GREG zawiera dosyć dużo istotnych informacji, ale trochę ciężko się z niego korzysta. Nie wiem, czy to kwestia szaty graficznej czy nagromadzeniu wielu informacji na jednej stronie Generalnie jest to typowo vademecum, także informacje pojawiają się hasłami i nie ma obszernych tłumaczeń, raczej suche fakty, ale również uważam, ze jest na tyle tanie, że każdy może sobie sam zobaczyć.

Poza tym, mi się podobało repetytorium GREG z biologii.
aster
Posty: 108
Rejestracja: 23 cze 2011, o 13:26

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: aster »

Ale uważam, że repetytorium GREG z polskiego i historii za te pieniądze jest naprawdę świetne! Sama korzystałam nawet będąc na biolchemie i poleeecam, bo mój nauczyciel z historii był raczej wymagający. Natomiast zdecydowanie odradzam matematykę, beznadziejne imo.
erbe
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 09:20

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: erbe »

Oczywiście, że PWN, dobre też sa zadania tego wydawnictwa. Dużo rzeczowych informacji, jedyny problem z dostępnością.
dareQ21
Posty: 34
Rejestracja: 9 sie 2013, o 10:41

Re: Chemia repetytorium Krzeczkowskiej PWN czy Greg ???

Post autor: dareQ21 »

Szczerze? Z tego co napisałaś najsensowniej prezentuje się Krzeczkowska. Jednak z niej, polecam TYLKO repetytorium.
Natomiast osobiście, jakbym mógł polecić to genialną pozycją jest wydawnictwo Medyk. Nie wiem jak z dostępnością, bo ja korzystałem z ebooka, ale moim zdaniem lepszego nie znajdziesz.
Seria Operon-u odpada, nic w niej nie ma, zadania jak u pazdry, nieaktualne i szkoda czasu.
Dla niektórych działów warto wybrać witowskiego, jak ktoś chce się nauczyć swobodnie liczyć i wyrobić pewne umiejętności. Jednak od kilku lat matura się zmienia i stawia na myślenie i wykorzystanie wiedzy, a nie szablonowe rozwiązywanie zadań Witowski dla tych, którzy lubią czuć się pewnie, bo tak ogromna ilość zadań, te pewność daje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość