Szarłat - szorstki

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Magnezja
Posty: 26
Rejestracja: 7 sie 2013, o 15:32

Szarłat - szorstki

Post autor: Magnezja »

Witajcie!

Z prośbą mą zwlekałem od wiosny. Wtedy bowiem pojawia mi się w ogrodzie coś, co żona nazywa trawą". Nie z niewiedzy oczywiście po prostu owa dwuliścienna tworzy ogromne łany niczym świeża wiosenna trawa. Trudno to wyplewić - urywa się przy korzeniu i odrasta na potęgę.

Do teraz zostawiłem jeden krzaczek, bo łatwiej oznaczyć, gdy roślina w pełni rozwinięta, jak mniemam.

A więc tak: wysokość całkowita 80cm, największy liść (blaszka) 8cm, przeciętnie 5,5-6cm. Od korzenia wyrasta kilka łodyg (na zdjęciu jest tylko jedna z nich).
Kwiaty. trudno mi określić jakie. Na zdjęciu widać jakiś wiecheć, podobne to trochę do kwiatów traw, nie wiem w jakim jest stadium.
Gdy roślina jest młoda, to jest tak szeroka, jak wysoka i rośnie tak gęsto, że prawie po niej chodzić można, koszmar.

Czy ktoś z Drogich Forumowiczów ma może jakiś pomysł, co to za roślina?
Załączniki
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
0.jpg
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Prośba o pomoc w oznaczeniu ogrodowego dominatora.

Post autor: DrTrutek »

Szarłat - najprawdopodobniej s. szorstki.
Ale sprawdź czy nie jakiś inny.
Magnezja
Posty: 26
Rejestracja: 7 sie 2013, o 15:32

Re: Prośba o pomoc w oznaczeniu ogrodowego dominatora.

Post autor: Magnezja »

O tak! Szarłat szorstki.
Bardzo dziękuję

Na węgierskiej stronie wiki jest zdjęcie, które obrazuje, jak to wygląda na wiosnę.

Pocieszające, że można to jeść. Niestety, mój okaz jest już za stary i trochę gorzki, choć w sumie lepszy w smaku niż sałata masłowa Przy czym tę ostatnią, jak wszystkie sałaty, które próbowałem sadzić, pożarła mi plaga ślimaków. A tego nie ruszają, jak to jest?

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości