Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
MaggieEarth
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:56

Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: MaggieEarth »

Witam .
W tym roku dostałam się na Politechnikę, ale za rok chciałabym zdawać na maturze biologię i chemię na poziomie rozszerzonym i dostać się na UM. Problem tkwi w tym , że jeśli dostałam się na Politechnikę to czy po przerwaniu studiów teraz w tym momencie( przed rozpoczęciem zajęć) , będę zmuszona za rok płacić za studia na UM jak za kolejny kierunek ? Proszę o pomoc, bo już tyle naczytałam się o tej ustawie, że aż słabo mi na myśl, że miałabym zostać na kierunku na politechnice tylko ze względów na to, że nie stać mnie na studia płatne w razie dostania się za rok. Pozdrawiam Was serdecznie i proszę o odpowiedzi .
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

[Link] Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: sygilaria »

Rozumiem, że wgl nie chcesz podjąć studiów na Politechnice? Wydaje mi się, że w takim wypadku nic nie będziesz musiała płacić
MaggieEarth pisze:już tyle naczytałam się o tej ustawie
A czytałaś to: klik? Może Ci coś wyjaśni, powodzenia
MaggieEarth
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:56

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: MaggieEarth »

Dziękuję , Ci za odpowiedź . Widzę, że najlepszą opcją będzie wypisanie się z listy potencjalnych studentów do końca sierpnia) .
W innym przypadku niestety opłaty mnie nie ominą.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: randomlogin »

Powinny cie ominac takze jesli nie zaliczysz zadnego przedmiotu, a nawet jesli zaliczysz do maksymalnie 30 punktow ECTS, co pozwala studiowac przez niemal caly rok (i zrezygnowac przed koncem semestru letniego). Niestety uczelnie potrafia hmm. radosnie ignorowac zapisy ustawy, a jednoczesnie sa bardzo trudnymi partnerami do jakiejkolwiek dyskusji na ten temat - wiec mozesz narobic sobie tym problemow - choc po pierwsze nie musisz, a po drugie racja bylaby po twojej stronie, i potencjalnie bylabys to w stanie udowodnic.
MaggieEarth
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:56

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: MaggieEarth »

Czyli dla pewności jeśli czuję się pewna co do zmiany kierunku za rok ti najlepiej zrezygnować przed rozpoczęciem roku akademickiego, żeby nie było później problemów, tak ?
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: sygilaria »

Jeżeli i tak nie chcesz czegoś studiować, bo to Cię po prostu nie interesuje, to abstrahując od tych ECTSów, płatności i innych potencjalnych komplikacji - chyba zwyczajnie nie warto się męczyć.
MaggieEarth
Posty: 7
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:56

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: MaggieEarth »

Masz zupełną rację , aczkolwiek ten rok na studiach jest mi do czegoś potrzebny . Ale skoro mam mieć później jakieś problemy to faktycznie lepiej to zostawić i zająć się nauką do powtórki z rozrywki . Dziękuję Wam za pomoc
sygilaria
Posty: 319
Rejestracja: 13 maja 2013, o 12:45

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: sygilaria »

Nie masz mieć problemy, a możesz mieć. Bo czysto teoretycznie to możesz sobie studiować i nie podejść do sesji letniej bez żadnych konsekwencji podczas późniejszego studiowania na UM. Niestety jak wspomniał randomlogin w praniu wychodzi inaczej.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Rozpoczęte studia, inny kierunek za rok, ustawa.

Post autor: _włóczykij »

ja sie tam troche ludze, ze TK stwierdzi niezgodnosc z konstytucja o prawie do darmowego studiowania ect i jednak bedzie zmiana w tej ustawie a bardziej wierze w cuda, cos nierealnego, ale zawsze szansa jest poki nie ma odezwu.

MaggieEarth, W sumie chyba wlasnie lepiej przed tym pazdziernikiem zrezygnowac i sie nie bedziesz martwic co i jak z tymi opatami. Ale mysle, ze te 30 pkt ECTS darmowych jednak jest.

Przynajmniej na UJ jest takie cos jak usosweb i tam pisze ile sie punktow wykorzystalo, a wykorzysuje sie je po zaliczeniu egzaminu, badz jakiegos ogolnego zaliczenia. Wiec samo chodzenie na zajecia, nie przystapienie do sesji zimowej nie zabiera ci tych 30 punktow ects. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości