Maturka 2015 biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Anthrax
Posty: 253
Rejestracja: 31 paź 2013, o 15:18

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Anthrax »

Co sądzicie o zbiorze zadań z biologii Witowskiego? Warto kupować, czy nie (słyszałem o nim różne opinie)?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: ryniofit8000 »

Mam część 2 do biologii i 1 i 2 do chemii. Niedawno kupiłem i niewiele zdążyłem zrobić, ale wydają się całkiem fajne. Są to po części zadania prosto z matury a po części wymyślone przez autorów.
W zadaniach z biologii przy cytologii natknąłem się o pytanie o mikrotrabekule (jedno z tych pytań wymyślonych). Nie miałem o nich na lekcjach, w podręczniku operonu i Nowej Ery też nic o nich nie ma. Także nie wiem za bardzo co o tym myśleć.

Generalnie wiele osób pisze, że chemia Witowskiego jest świetna, biologia już nie do końca. Z tego co się sam zorientowałem to chyba faktycznie prawda.
Można to w sumie łatwo wytłumaczyć. Autorami tych zbiorów są ojciec i syn Witowscy. Ojciec uczy chemii w liceum, a syn studiuje lekarski na UJ. Bardzo możliwe, że te dziwne pytania z biologii zostały ułożone przez syna. A ojciec pewnie bardzo dobrze zna matury z chemii, więc tam zadania są dobre.
To tylko taki mój domysł
doktorowa
Posty: 110
Rejestracja: 28 paź 2013, o 19:34

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: doktorowa »

Nie widziałam zbioru zadań do biologii, z chemii rzeczywiście polecam (mam wszystkie 4 części), chociaż niektóre zadania są wg mnie na jedno kopyto i powtarzają się treści ze zmienionymi danymi liczbowymi.

____________
Motto biol-chemu: Bódź się i zasypiaj z Darusiem
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: makebelieve »

Wiem ze na forum z pewnoscia jest multum odpowiedzi i w tym watku rowniez, ale chcialabym rowniez spytac o ksiazki. Zdaje mature w 2015 wiec powoli juz zbieram materialy z chemii mam Witowskiego i Pazdre wiec powinno starczec, natomiast z Biologii korzystamy z podrecznikow Nowej Ery, planuje znalezc w antykwariatach Operon ale co jeszcze? A i znalazlam jeszcze 2 czesc biologii Lewinskiego z Operonu-przyda sie? Z 2003r. I maly atlas anatomiczny Aleksandrowicza ale nie wiem czy to do matury. Wiec bede szukac Operonu, Bukale szukac? Jesli chodzi o zadania to co, Persone? Bede niestety szukac tylko po antykwariatach.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości