Maturka 2015 biologia i chemia

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

Witajcie, będę pisał mature w 2015 roku i chciałbym się was spytać o pare rzeczy

-podajcie mi dobre zbiory zadań z chemii i biologii a także mogą to być jakieś podręczniki

kupione mam już zbiory Witowskiego do chemii i do biologii, najnowszego pazdre (taki niebieski), z podręczników biologie i chemię z nowej ery i villego.

Zapisałem się na korki z chemii od miecha 2h tygodniowo, zrobiłem trochę materiału do przodu w stosunku do szkoły. Idę nową podstawą, więc dopiero teraz mi się zaczyna rozszerzenie.

Mam ogarniętą nauczycielke z biologii, która uczy nie tylko teorii, ale też tego jak odpowiadać na te zadania, także korki z biologii na razie odpuszczam, w 3 klasie pójde. Mam dużo chęci i potrafie ciężko pracować.

Podajcie proszę bardzo te zbiory zadań i podręczniki oprócz tych wyżej wymienionych.

Chciałbym napisać biolke i chemie na 90%, jak każdy
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: PIOz »

Z biologii to polecam Ci serię B. Bukały, z chemii podręczniki Rożaka jeszcze. Zbiorki Maturalnie, że zdasz zarówno do biologii jak i chemii. To takie must have jak dla mnie.
danie_l9
Posty: 18
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:51

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: danie_l9 »

zgadzam się z przedmówcą, ja jeszcze korzystałem z zbiorów zadań też omegi, ale zadań z arkuszy maturalnych, tyle że ta matura 2015. niewiadomo jaka bedzie.
BTW widzieliście nowe tablice pomocnicze na egzamin? dla mnie wzory aminokwasów, wzory kwasu mlekowego itp. to lekkie przegięcie, tak samo jak tablice z biologii. Po co iść na lekarski/farmację nieznając wzorów aminokwasów podstawowych czy kwasu mlekowego bo wszystko ejst w tablicach chore chore. Quo Vadis Maturo
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

A jeszcze inne rzeczy dokupować? Naprawde mi zależy na wyniku
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: PIOz »

danie_l9 jeszcze wspomniał o zbiorach zadań z Omegi z arkuszami maturalnymi, też korzystałem i też sobie chwalę. Hmm. no ciężko powiedzieć w sumie co jeszcze. Jakiś zbiorek z arkuszami maturalnymi inny albo Testy Operonu jeszcze mógłbyś kupić. nic innego mi nie przychodzi do głowy póki co.
danie_l9
Posty: 18
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:51

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: danie_l9 »

i pamiętaj wynik zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i włożonej przez Ciebie pracy. Żadne podreczniki nie dadzą Ci gwarancji sukcesu.
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

Ja wiem że muszę włożyć dużo pracy aby się udało, ale im więcej zrobie zadań tym bardziej się przygotuje, dlatego zależy mi na dużej ilości pomocy .
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: PIOz »

Jeszcze masz dużo czasu, ale dobrze, że już teraz się za to poważnie bierzesz. Potem zaprocentuje, a matura okaże się przyjemnością.
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: bratak »

Patrykowo damy radę Najgorsze w tej maturze jest to, że nie wiemy czego się po niej spodziewać.
Patrykowo
Posty: 117
Rejestracja: 10 maja 2013, o 08:41

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: Patrykowo »

bratak też piszesz w 2015? My mamy trochę lipę, bo w szkole praktycznie nic nie przerobiliśmy z rozszerzonego w tej 1 klasie. Matura to zagadka, materiał się nie zmieni, ale niewiadomo jak będzie z pytaniami. Trzeba zakuwać i tyle
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: PIOz »

Moim zdaniem wbrew tym wszystkim zapowiedziom aż tak dużych, gwałtownych i diametralnych zmian na początku nie powinno być jeśli chodzi o arkusze. A jeśli będą to matury próbne Wam pokażą jak to ma wszystko wyglądać. Bez obaw!
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: bratak »

PIOz Mam nadzieję, ale ja mam taki charakter, że wolę bardziej wiedzieć niż nie wiedzieć.
Patrykowo piszę w 2015. My też nic nie przerobiliśmy tylko troszkę z chemii, od biologii mamy bardzo słabą nauczycielkę (ona sama zdała maturę z biologii za 3 razem, a na nauczyciela poszła bo ją na dietetykę nie przyjęli). Z chemii jest spoko (wychowawca= chemia na godzinie wychowawczej ) Czas pokażę, jeszcze tylko 2 tyg wakacji, trzeba się wyluzować i nimi cieszyć
PIOz
Posty: 84
Rejestracja: 4 lip 2013, o 21:57

Re: Maturka 2015 biologia i chemia

Post autor: PIOz »

bratak pisze: Czas pokażę, jeszcze tylko 2 tyg wakacji, trzeba się wyluzować i nimi cieszyć
Dokładnie, wykorzystajcie jak najlepiej. W tym roku nie piszecie matury więc póki co nostress.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości