zaczynacie naukę przed studiami?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
agaaa
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:46

zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: agaaa »

Cześć
Tak się zastanawiam, czy jest sens zaczynać naukę we wrześniu? Uczycie się na pierwsze kilka zajęć zeby było łatwiej?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: Lucyfer »

Nie ma sensu, szkoda wakacji
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: szska »

Też uważam, że bez sensu. W sumie to nie wiadomo nawet czego się uczyć, i czy ja wiem, czy będzie łatwiej. Może przez tydzień a potem zapierdziel tak czy siak- serio nie warto. Ewentualnie jeśli są jakieś zajęcia na których już na początku wymagają czegoś konkretnego to poczytać o tym 2 dni przed i tyle.

Ja to bym i tak nie umiała, jak przeglądałam sobie książki, które kupiłam to myślałam sobie omg ale masakra bo i tak cokolwiek czytałam od razu uciekało mi z głowy, nie czytałam tego z większym zrozumieniem Trzeba sie wkręcić w wir nauki, żeby porządnie to szło moim zdaniem, także raczej od października
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: Jivan »

szska, Jakie pozycje już zakupiłaś?
aligator99
Posty: 38
Rejestracja: 30 lis 2012, o 20:13

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: aligator99 »

Wydaje mi się że nauka przed studiami zależy od studenta . Chcesz to się ucz a pozniej będziesz zmęczony i znudzony .


Najlepiej cieszyć się wakacjami a poprawki przyjdą pozniej
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: halidor »

ja się już uczę, może niezbyt intensywnie ale jednak
Awatar użytkownika
akamaru173
Posty: 71
Rejestracja: 7 gru 2012, o 15:18

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: akamaru173 »

Nie warto teraz przesiadywać nad książkami. Przyjdzie na to czas w październiku. Jednak na pierwsze zajęcia trzeba coś ogarnąć. Myślę, że tydzień przed pierwszą anatomią trzeba przeczytać temat i mieć choć po części przyswojone nazwy (lokalizacja, struktury). Nie ukrywam jednak, że zakupione przeze mnie podręczniki trochę mnie przerażają.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: Mårran »

Na pierwsze zajęcia warto, a nawet częstotrzeba, mieć opanowany materiał, ale na to wystarczy poświęcić dosłownie parę dni przed rozpoczęciem roku.
Pani Buka
ddaga89
Posty: 390
Rejestracja: 1 cze 2011, o 17:30

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: ddaga89 »

Jak ja szłam na studia to nie miałam takich dylematów. Później i tak się okazuje, że czytasz nie to co trzeba
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: lith »

Nic się nie stanie jak na 1 zajęcia pójdziesz na zupełny beton. Najważniejsze to się tylko nie przejmować, bo na pewno w grupie będzie spora grupka osób, która dzielnie pół września cisnęła i 1 października będzie wiedziała co to humerus i scapula. Po kilku zajęciach i tak się wszystko zrówna.
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: szska »

Jivan, to co było na liście obowiązkowych z przymrużeniem oka (popytałam starszych bez czego tak faktycznie się nie obejdzie) to sobie pozałatwiałam, choć nie wszystko mam jeszcze bo niektóre odkupie od starszych na miejscu. Ale np Bochenki, atlasy do anaty i histologie mam, objętościowo i treściowo przerażają
halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: halidor »

lith pisze:Nic się nie stanie jak na 1 zajęcia pójdziesz na zupełny beton. Najważniejsze to się tylko nie przejmować, bo na pewno w grupie będzie spora grupka osób, która dzielnie pół września cisnęła i 1 października będzie wiedziała co to humerus i scapula. Po kilku zajęciach i tak się wszystko zrówna.
raczej trzeba się przygotować na pierwsze zajęcia, bo za tydzień trzeba się będzie przygotować już z dwóch tematów co może być po wakacjach ciężkie
agaaa
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2013, o 15:46

Re: zaczynacie naukę przed studiami?

Post autor: agaaa »

A gdzie znajdę listy z obowiązkowymi książkami, są jakieś ogólnopolskie wykazy? Nie wiem nawet jakie mam kupić ksiązki, a skąd wiedzieć czego uczyć się na 1 zajęcia ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość