Wykrywanie tkanki przewodzącej wodę w roślinie

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
biol-chemicaa
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2011, o 16:06

Wykrywanie tkanki przewodzącej wodę w roślinie

Post autor: biol-chemicaa »

Witam wszystkich,
Dostałam na wakacje zrobienie doświadczenie biologiczne, a mianowicie:
Problem badawczy: Identyfikacja tkanki przewodzącej wodę w roślinie.
Doświadczenie wykonałam, ale mam problem z wnioskiem do tego doświadeczenia i mam nadzieje, ze ktoś mi pomoże.

Przebieg doświadczenia:
Napełnić 2 wąskie zlewki lub długie probówki wodą zabarwioną np. eozyną barwnikiem do jaj lub atramentem ( ja wybrałam atrament). Do obu naczyć z zabarwionąwodą włożyć świerze gałązki wierzby, przy czym pierwszego w stanie nienaruszonym a do drugiego okorowaną tzn. z której usunięto korę i miazgę do wysokości zanurzenia w cieczy. Po kilku godzinach wyjąć gałązki wierzby z obu naczyć. Opłukać pod bieżącą wodą i przekroić poprzecznie w różnych miejscach. Sprawdzić (najlepiej posługując się lupą) które tkanki zostały zabarwione : zwróć uwagę na zabarwienie tkanek w miejscu nad okorowaniem gałązki.


Po 12 godzinach gałązki wierzby wygladały tak :
1.jpg
Pomoże mi ktoś z opisem wniosków? Będę ogromnie wdzięczna.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wykrywanie tkanki przewodzącej wodę w roślinie

Post autor: AnnaWP »

Wygląda to dziwnie, powinno być całe drewno zabarwione. Miał być atrament? Może cząsteczki były jednak za duże? Spróbuj może z tuszem, to inna struktura jest.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości