Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: zupelnieodzera »

Skończyłem liceum kilka lat temu. Co powinienem zrobić, jeśli nie stać mnie na kurs maturalny, a chciałbym napisać w przyszłym roku maturę z chemii? Z jakich książek się uczyć? Może są jakieś obszerne strony internetowe, albo tanie kursy online?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: młody technik »

Kup sobie jakiś zestaw podręczników (np. z wydawnictwa Rożak) i zbiór zadań Witowskiego. Jeśli na długo przed matura przerobisz zbiór możesz jeszcze sobie rozwiązać np. zbiór Pazdry. Przed matura wszystkie arkusze jakie tylko znajdziesz (z naciskiem na te z ostatnich lat).
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: tchorz »

Dokładnie tak. książki mogą być używane,teraz mnóstwo osób sprzedaje. Oczywiście zakładając że jakieś zielone pojęcie o chemii masz.
A jeśli nie bardzo to tu na forum jest kilk watków typu wspólna nauka, problematyczne zadania więc w potrzebie ktoś pomoże.

A piszesz rozszerzoną czy podstawową
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: bradykinina »

Przydatna strona jeśli chodzi o chemię:

Kod: Zaznacz cały

mlyniec.gda.pl/~chemia
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: zupelnieodzera »

Bardzo dziękuję za podane przez was strony. Mogą mi bardzo pomóc. Chcę pisać maturę rozszerzoną.
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: zupelnieodzera »

m&#x142ody technik pisze:Kup sobie jakiś zestaw podręczników (np. z wydawnictwa Rożak)
Czy to ta książka?
Znajduję w internecie tylko dwie części. Czy nie było trzeciej? Czy obie książki z wydawnictwa Rożak obejmują cały zakres materiału?
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: młody technik »

Poszukaj na forumowej giełdzie książek używanych. Ja tak kupiłem 3 części na raz.
Awokado
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 21:18

Re: Jak samemu po latach nauczyć się na maturę z chemii?

Post autor: Awokado »

Witam!
To ja może się podłączę, bo chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu. Poniekąd chodzi o to samo.
Jestem po pierwszym roku studiów fizjoterapii, na maturze zdawałam biologię i angielski. Chemia zawsze była moją piętą achillesową - w liceum mimo chodzenia na korepetycje skończyłam z dwóją z podstawowej. Na studiach jako tako przebrnęłam przez biochemię i powiedzmy, że mało było w tym mojej zasługi. Po licencjacie chciałabym dostać się na dietetykę, w związku z tym chcę poprawiać maturę z biologii w 2015, z czym sobie jakoś poradzę. Natomiast muszę nadrobić braki z chemii żeby sobie na tych studiach poradzić. Co poradzicie w takim przypadku? Nie mam żadnych podstaw, zero. Za to mam chęci. Od czego zacząć? Uczyć się sama z książek czy zacisnąć pasa i od początku szukać korepetycji? Mam dwa lata.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady.
Pozdrawiam )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości