Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

James Bond pisze:
10 lut 2020, o 11:07
[J]ak przejdę przez sesje , to zabieram się chyba za biol chem i próbuje za rok.
I jak Ci idzie chemia i biologia?
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Jeszcze nie zacząłem, ale wkrótce ruszam.
Na pewno nie będę się uczyć jak poprzednio.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Bede trzymac kciuki, jakbys chcial rade dot. efektywnego uczenia sie - daj znac! :-D
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Będę dawać Ci znać.
Dzięki wielkie! :yahoo:
poointhejar
Posty: 110
Rejestracja: 16 maja 2018, o 23:28

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: poointhejar »

Jak tam dżejms? Juz wyuczony?
Peres94
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, o 22:14

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Peres94 »

Dzień dobry wszystkim.Szanowni państwo proszę was o pomoc.Zawsze marzyłem o lekarskim i marzę nadal

Mam 26 lat,z powodu niepełnosprawności nie byłem w stanie wcześniej zacząc studiów medycznych wcześniej,gdyż miałęm problem z otrzymaniem renty z ZuSU.Otóż przechodzac do rzeczy,jestem facetem po przejsciach (depresja kliniczna) i udało mi się dostać na farmację z wynikiem 138 puntków z matury,Jestem obecnie na pierwszym roku ale nikt mnie nie wysmiewa i dobrze dogaduje się z młodszymi rocznikami,nawet czasami zdaje za nich egzaminy,pomagam,no nikt mnie nie gnębi,

Ponieważ jestem rencistą,i nie mogę pracować fizycznie,przez co odpadło moje drugie marzenie wojsko i tym samym wojskowo lekarski,postanowiłem ułożyć sobie życie na podstawie nauki.

Mój plan brzmi następująco:
Co rok do końca studiów farmaceutycznych będe poprawiał maturę i jeżeli się uda to pójdę na lekarski,wcześniej koncząć farmację lub nie w zależności od roku na którym sie dostanę
Utrzymywać się będe ze skromnej renty i z korepetycji jak to robię obecnie,

Jeśli nie wyjdzie i przez te wszystkie lata nie poprawię wyniku wystarczająco to pójdę do pracy jako aptekarz,zrobię filologię angielską zaocznie i wyjadę za granicę gdzie mam nadzieję będe żył godnie,

Generalnie jestem przygotowany na hejt,żę jestem stary,ale przeżyłem w życiu piekło choroby psychicznej i wiem że dopóki żyje mam szansę zrealizować swoje marzenia,podobno na naukę nigdy nie jest za póżno.Kocham się uczyć,to moja pasja,Prosiłbym o napisanie czy mój plan ma ręce i nogi,koledzy z lekarskiego powiedzieli że jak najbardziej mam próbować i walczyć o swoje,ale chciałym zapytać na tym mądrym forum.
Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość,
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Cześć wszystkim :-D

Jak Wasze przygotowania do matury ? Dawno mnie tu nie było, i widzę forum coraz mniej aktywne . Pamiętam jakieś 10 lat temu to tu wrzało bylo mnóstwo aktywnych wątków. Temat cały czas medycyna lekarski strona to były czasy .

Kto poprawia maturę że starszych osób? (Wiek w przedziale 26-30+) ?
Ja obecnie jestem na studiach . Studiuje budownictwo właśnie skończyłem wczoraj sesję. W myślach mam by spróbować z tym lekiem .

Piszcie jak u Was wygląda. Jak sobie radzicie?
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

Ja to rozważam studia płatne, moze tam zmienia rekrutacje. Pracuję zawodowo i juz stara d...a jestem ale mysl nie odpuszcza...

Jakies 10 lat temu sie zaczelo. Gdybym wtedy postawila na 1 karte to juz bym byla po studiach.
uzytkownik001
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2021, o 09:29

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: uzytkownik001 »

Ja chyba bede probowal dostac sie na wojskowo-lekarski w przyszlym roku (bede mial 26 lat), jeszcze po drodze wezme udzial w rekrutacji do komandosow z Lublinca oraz Gliwic na jesien '20 i ewentualnie wiosne '21...
[mod]
Peres94
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, o 22:14

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Peres94 »

James Bond pisze:
24 lut 2021, o 10:28
Piszcie jak u Was wygląda. Jak sobie radzicie?
Ja bardzo dużo poświęciłem próbie dostania się na medycynę wykupiłem i przerobiłem Akademię Chemii i biologię Lewińskiego,jak się nie uda to ze swoich wydam na kursy i książki w następnym roku około 1500 zł,mature poprawiam do końca farmacji na której jakos się utrzymuje,Pozdrawiam
adriano85
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, o 01:22

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: adriano85 »

Czytam te posty i się zastanawiam jak odnajdują się starsze roczniki 30-40 na studiach w Polsce na leku? W UK to norma bo generalnie zamierzam zdawać maturę 2022
joannadziennik
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2021, o 08:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: joannadziennik »

Cześć Adrian,
Jesteś rocznik 1985? Zdajesz maturę i gdzie idziesz na studia? (w jakie miasto celujesz?). Co skłania Cię do tej decyzji?
magdaper
Posty: 2
Rejestracja: 3 cze 2021, o 18:30

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: magdaper »

Cześć, jest ktoś kto w tym roku będzie zdawać na stomę? W sierpniu będę miała 30lat, 7 lat przepracowałam w klinikach w Warszawie jako asysta i będę w tym roku próbować dostać się na studia. Mocno dopinguję wszystkich, którzy nie poddają się i walczą o swoje marzenia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości