Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: szczuroskoczek »

medschool.it
To jest link, gdzie poczytacie zarówno o doświadczeniach studentów jak i egzaminie na podstawie, którego można dostać się na studia. Zwróćcie uwagę na egzamin, ma formę testu (A,B,C,D,E do wyboru), tak więc jest prostszy niż nasza matura. Co do finansów to trzeba się wczytać w regulaminy konkretnych uczelni, obecnie jest ich całkiem sporo, spis wszystkich również znajdziecie w linku.

Piszę o medycynie we Włoszech ponieważ można tam studiować medycynę po angielsku i czesne jest stosunkowo niewysokie. Po ukończeniu studiów są niezłe perspektywy, np. możliwość odbywania stażu w USA. Temat szeroki, jak wspomniałem wyżej kto jest zainteresowany niech sięgnie do linka.
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Hej wszystkim. Jestem po kilku dniach od rozpoczęcia nauki i optymizm mi minął. Nie umiem się skupić. Adriano85 tak myślę że lepiej się skupić na 2 przedmiotach i może mniejszy wybór uczelni ale pewniejszy wyzszy wynik. Na stronce umb są wyniki egzaminu staromaturzystow do 2004 r matury i zagranicznych....kiepsko....jeden gość pisał z 3 przedmiotów i pewnie żałuje że nie skupił się na 2...bilogia 77 chemia 77 matma 70. 158 pkt to próg z poprzedniego roku.
Ja pisałam stara maturę więc będę podchodzić do tego egzaminu na uczelni. Czytałam że dostaje się od nich 2 egzemplarze wyników więc można też wykorzystać na innej uczelni .
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: luotan »

Też pewnie bym odrzucił jeden z przedmiotów chem/fiz, wydaje się to bez sensu, chyba, że wiesz, że masz jakieś zdolności w jednym, drugim lub obydwu. Matma jeszcze brzmi jakoś rozsądnie, bo awaryjnie coś tam dorwiesz a i liczy się na większej liczbie uczelni.

Ile przerobiłaś? Co z tym optymizmem? Dlaczego minął? Nie będziesz pisać nowej formuły?
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Przerobilam tylko budowę chemiczną organizmów. Nie umiem sie zabrac za naukę. Zrobilam sobie plan ...kiedy tematy...kiedy powtorki. I nie idzie mi tak jak chciałam. Jak wracam z pracy to już jestem zmęczona. Jestem zła na siebie .
Co do nowej formuły to na uczelni ten egzamin jest taki sam...są przygotowywane 3 arkusze maturalne...pierwszy na maturę drugi na ten drugi termin maturalny i 3 na egzamin staromaturzystow do 2004 r..potem losowanko kto jaki dostaje arkusz. Tak czytałam chyba że jestem w błędzie. Mogłabym pisać maturę w szkole ale mimo że jestem zdecydowana na późne rozpoczęcie studiów czy medycznych czy analityka med to do mojego starego liceum nie chcę wchodzić. A i egzamin jest w czerwcu a nie w maju więc kilka tyg więcej na naukę.
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: luotan »

Nie wiem czy jest sens robić plany nauki, to obciąża psychikę, bo jednego dnia możesz faktycznie zrealizować swój cel, ale drugiego tak jak mówisz, możesz być zmęczona i to już jakoś zaburza całe przygotowania. W jaki sposób zaplanujesz ile zrobić w poszczególne dni jeśli brak Ci doświadczenia z nauką tych przedmiotów? Sam się na tym przejechałem. Ja bym nie robił planów przy pierwszym podejściu do materiału, już prędzej do powtórek lub podczas studiów. Na początek po prostu krok po kroku z materiałem. A co do zmęczenia to nic nie da rady zaradzić. Ja nie mam zobowiązań, pracuję w systemie 4-brygadowym i przez jakiś czas nawet próbowałem ułożyć dzień w stylu: 6-14 praca, 15-22 sen, 22-5 czas wolny (trening, nauka, itp.), ale na dłuższą metę to jest skomplikowane. Na zmęczenie sen, odżywianie, trening.
adriano85
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, o 01:22

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: adriano85 »

Będę podchodził do matury w CKE czy OKE Kraków każdy ma prawo podejść nie zależnie od matury deklaracja 1c, tak wiem ze kilka uczelni ma egzaminy wstępne ale ciężko będzie mi pojechać na kilka dni do innego miasta dodatkowo nie będąc w Polsce. Tak może odpuszczę jeden przedmiot. Ale do końca wakacji uczę się trzech żeby mieć ogląd w sprawie. Fizykę miałem na studiach dużo i dużo umiem. :yahoo:
adriano85
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, o 01:22

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: adriano85 »

Emma16 pisze:
7 lip 2021, o 16:19
...egzamin jest w czerwcu a nie w maju więc kilka tyg więcej na naukę.

Wiem, ze jest ciężko jak ma się inne zobowiązania ale powoli człowiek się przyzwyczaja do tego uczenia a brałaś po uwagę to ze możesz iść w maja i jescze raz na egzamin w czerwcu tak mi podpowiedziała pani w UMBb :wink:
joannadziennik
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2021, o 08:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: joannadziennik »

Wiecie co, ja już złożyłam raz deklarację na maturę , tylko do niej nie podeszłam. Szkoła jest wybierana inna, niż macierzysta, do której chodziłaś/chodziłeś. Więc dla tych, którzy boją się wchodzić do szkoły - jest nadzieja :)
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Nie wiedziałam o tym że jako staromaturzysta z 2002 r mogę pisać i maturę i egzamin .2 szanse. Myślałam że muszę pisać w swojej szkole średniej...jeśli nie to bardzo dużo zmienia. Miałam problem z nauczycielką od biologii dlatego w klasie maturalnej w ostatniej chwili zmieniłam biologię na matematykę. Minęło tyle lat a niesmak pozostal . To będzie ciekawe doświadczenie pisać maturę na dwudziestolecie swojej matury :yahoo:
joannadziennik
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2021, o 08:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: joannadziennik »

ja pytałam o rekrutację na PUMIE. Tu wystarczy zdać dwa przedmioty na maturze.

Matura stara jest po prostu inaczej punktowana. Jak mam 5 na maturze to nie jest 100% tylko 80%.
Dodatkowo muszę zdać maturę (nową) z chemii czy matmy.

Matura za pierwszym razem nic nie kosztuję, kolejne podejście 30 zł :)
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: luotan »

I jak Wam idzie?
adriano85
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, o 01:22

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: adriano85 »

Ucze się
adriano85
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, o 01:22

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: adriano85 »

Jak wam idzie? Ja siedzę nad biologia cały czas, jestem teraz na komórce, muszę kupić kolejne książki 2 i 3 do biolki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości