Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Jak z nauką? Do przodu. Zauważyłam że najlepiej mi idzie jak rano godzinkę się pouczę..potem po pracy powtarzam a przed snem robię sama sobie sprawdzian...nie wszystko może od razu napiszę ale przy sprawdzaniu już zwracam uwagę na to czego nie zapamiętałam. Najważniejsze to jakoś to umieć ugryźć..zamówiłam sobie maturalne karty pracy i widzę że trochę pracy przede mną . Na razie sama biologia. Chemia jak zapowiedziałam od września.
A jak u was?
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: luotan »

Tam nie ma odpowiedzi do wszystkich zadań, lepiej zadania z matur. [mod]
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Dzięki za polecenie.
A jak nie ma odp do zadań to sama będę szukać i mam nadzieję że też coś z tego w głowie zostanie.
Widziałam gdzieś na forum że polecano z biomedica takie zbiory. Co o nich sądzisz?
A Ty luotan jak się uczysz? Rozwiazujesz tylko zadania czy wracasz jeszcze do materiału z książek?
luotan
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2021, o 13:53

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: luotan »

Ale MKP to zadania autorskie do podręcznika, jak masz mało czasu to na biologhelp masz ponad 1600 zadań z poprzednich matur.

Miałem kiedyś biomedicę, 90% zadań jest z matur więc to co masz na biomedice. Nie polecam

Głównie rozwiązuję zadania, bo w podręczniku jest dużo więcej materiału niż potrzebne a i kiedyś już podchodziłem do matur ze znajomością podręcznika i jednocześnie małą liczbą rozwiązanych zadań maturalnych - nie popełnię tego samego błędu.

Rozważam wgl kursy z biologii i chemii online, bo nie chce mi się czytać podręcznika - zależy mi na nauce rozwiązywania matur a nie nauce biologii / chemii.
aleks11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aleks11 »

Olejcie te wszystkie opinie, ktore zniechecaja Was do studiowania w starszym wieku. Jak ktos ma ochote, to niech nawet do 50 zdaje. Te zniechecajace opinie to po czesci jakas zazdrosc, zawisc a czesc to po prostu zasciankowe myslenie. Olac to i robic swoje. Ja jeszcze po 40 probowalem ale nie wyszlo z racji braku czasu. Ale do matury podeszlem.
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Ostatnio to tutaj chyba nikt nie pisał o swoich obawach studiowania w starszym wieku. Niektórzy mają 24 lata i uważają że już za późno A są tacy co przed 50 są młodsi duchem od dwudziestolatkow.
Będziesz próbował z matura jeszcze raz ?
Doninio
Posty: 1
Rejestracja: 26 lip 2021, o 21:35

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Doninio »

JA też zamierzam ubiegać się o medycynę w roku 2022 - skończę równo 30 lat.
Chciałbym zapytać Was, jakie podręczniki z rozszerzonej biologii są najlepsze? Jaki autor byłby najlepszy, aby kupić i podejść do matury rozszerzonej?

Proszę Was o odpowiedź
aleks11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aleks11 »

Emma16 pisze:
26 lip 2021, o 20:19
Będziesz próbował z matura jeszcze raz ?
Czytalem takie opinie kilka stron wczesniej. Matury juz nie bede poprawial, ide na studia licencjackie zaoczne na UMEDzie.
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Doninio pisze:
26 lip 2021, o 21:43
Proszę Was o odpowiedź
Jak tutaj zaczęłam czytać polecenia książek to się przestraszyłam. Tak tego wiele. Osobiście na razie przerabiam " biologia na czasie " i oglądam na Youtube filmiki...Ale czy to jest dobre rozwiązanie nie wiem. Myślę czy wydać trochę kasy na kursy online...bo to chyba teraz tak się przygotowują młodzi piękni zdolni przyszli studenci. 30 lat to dobry wiek na rozpoczęcie :yahoo:
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

aleks11 pisze:
27 lip 2021, o 01:12
Czytalem takie opinie kilka stron wczesniej. Matury juz nie bede poprawial, ide na studia licencjackie zaoczne na UMEDzie.
Kilka stron wcześniej to tak zastanawiali się czy warto i co inni o tym myślą....tu teraz mamy chyba same osoby zdecydowane...no przecież nikt z nas nie będzie układał sobie życia pod opinie ludzi z Internetu Teraz jakbym napisała że po co ci studia zaoczne w tym wieku to byś mnie wysmial i miałbyś rację ...Zresztą tych dobrze radzacych w realu też nie warto słuchać. Jak dojrzałam do decyzji że spróbuję to już nie słucham dobrych lat że jestem za stara, że po co mi to, że nie dam rady....jak nie dam rady to trudno A spróbować trzeba. I te głupie gadki że jak późno zacznę to jestem w plecy...na rynku pracy to ja będę konkurować z ludźmi co skończyli studia w tym samym czasie co ja....I to z nimi mogę się porównać czy osiągnęłam dużo czy mało...z ludźmi co mają taki sam staż pracy a nie ten sam rocznik urodzenia.
aleks11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aleks11 »

Jakbys mi napisala, czemu ide na studia, to bym odpisal- bo moge :wink: . Zycze milej i owocnej nauki.
Emma16
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2021, o 08:19

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Emma16 »

Bo możesz i chcesz 8)
Życzę przyjemnego studiowania. Masz dobre podejście do życia
Awatar użytkownika
aaro
Posty: 66
Rejestracja: 12 maja 2012, o 13:47

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aaro »

dacie rade wierze w Was! Ja zlozylem podania na lek do gdanska lodzi poznania i na stome uj i wszedzie sie dostalem! :) zaczynam juz za 1.5 msca :-D uczyłem sie od listopada do kwietnia i poprawilem wiec Wam tez sie uda!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości