Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
snufkin
Posty: 1
Rejestracja: 8 sie 2021, o 21:55

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: snufkin »

Przyłączam się do grona piszących maturę w przyszłym roku :) Rocznik '86, poprawiam biologię i chemię. Czekam na zamówione książki i ruszam z nauką od następnego weekendu. Mam nadzieję, że wątek się utrzyma, bo to bardzo mobilizujące widzieć, że nie jestem sama w tych zmaganiach :)
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Tyroksyna »

Ja wszystkich podziwiam i szczerze kibicuję. Ja nadal myślę, czy poprawiać, czy nie jest już za późno. Skończyłam inne studia medyczne, niedawno się obroniłam i nie mogę znaleźć pracy w zawodzie. Myśl o medycynie znowu jest przytłaczająca. Za rok będę mieć 25 lat i wydaje mi się, że jestem za stara, aby rozpocząć tak długie studia. Nie wiem, czy ukończenie specjalizacji w wieku prawie 40 lat, pozwoli mi zrobić jakąś karierę i zarabiać dobre pieniądze. Na dodatek ta nieszczęsna matura...
joannadziennik
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2021, o 08:43

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: joannadziennik »

Tyroksynka,
Na pocieszenie - z postów wynika, że myślisz już jakieś 3 lata - czyli gdybyś spróbowała byłabyś już na 3 roku. Ewentualnie byś dowiedziała się, że to nie dla Ciebie :)

Myślę, że w Polsce to po prostu nie jest to popularne, stąd nasze wątpliwości. Lepiej nie zaczynać nowych studiów, nie mieć drugiego męża, nie robić sobie gap year - najlepiej jak Pan Bóg przykazał - studia, praca, mąż, dzieci, emerytura. A jak "powinie nam się noga" i coś "nie spełni naszych oczekiwań" to znaczy, że "przegraliśmy swoje życie".

Nikt Ci tu nie pomoże :) Ja, osobiście, chciałabym mieć 25 lat i stać przed takim wyborem. Jesteś młoda, masz wiedzę, która pomoże, nie patrz na nikogo! Zastanawiałabym się tylko wtedy, gdyby alternatywa była tak dobra, że może położyłaby medycynę na łopatki.

Powodzenia!
adriano85
Posty: 11
Rejestracja: 18 maja 2021, o 01:22

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: adriano85 »

Rozmawiając z kilkoma osobami
Naprawdę coraz częściej zdarzają się osoby po 30 i 40 na medycynie jest to norma w UK gdzie mieszkam, z racji tego ze ukończyłem studia w UK nie stać mnie aby płacić tutaj poza tym zobaczymy jak pójdzie mi biolka i chemia za rok opcjonalnie robię jescze fizykę. Pozdro misiaczki uczcie się. Ps z jakości książkę korzystacie?
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Tyroksyna »

joannadziennik pisze:
16 sie 2021, o 12:06
Nikt Ci tu nie pomoże
Tak, wtedy myślałam, potem zdecydowałam się na kontynuowanie innych studiów, miałam dać spokój. Teraz nie mogę znaleźć pracy w zawodzie i sytuacja po tym kierunku jest nieciekawa, więc znowu myślę. Bo chyba żaden inny kierunek nie daje takich możliwości jak lekarski. No może programowanie...

A teraz po skończeniu studiów nie jest już tak łatwo się zdecydować. Brak zniżek, stypendium, raczej ciężko jest pracować na lekarskim. Może taki mój los już, że będę co jakiś czas myśleć o tej medycynie. :D
aleks11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aleks11 »

Nie ma stypendiów? Jest stypendium socjalne a od 4 roku są stypendia od samorządów po 2000 zl miesięcznie.
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Tyroksyna »

Socjalne mi nie przysługuje, bo mam tytuł magistra :)
aleks11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aleks11 »

Socjalne się liczy od dochodów Twoich i rodziców. Niezależnie, czy masz magistra.
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Tyroksyna »

aleks11 pisze:
23 wrz 2021, o 22:20
Socjalne się liczy od dochodów Twoich i rodziców. Niezależnie, czy masz magistra.
Wydaję mi się, że nie :)

Prawo do świadczeń nie przysługuje studentowi posiadającemu tytuł zawodowy (w tym również uzyskany za granicą): magistra, magistra inżyniera albo równorzędny, licencjata, inżyniera albo równorzędny, jeżeli ponownie podejmuje studia pierwszego stopnia.

Informacje z: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka ... ika-2020-r
aleks11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: aleks11 »

Faktycznie. No to bez szans na lekarski.
sky123
Posty: 2
Rejestracja: 3 paź 2021, o 14:36

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: sky123 »

Czołem, może nie po 30, ale przed 30.

Wybieram się również, niestacjo mam pewne, ale przy okazji będę atakować maturę, bo niewiele brakuje. Matura 2012 rok, rozumiem, że pisze na tych samych zasadach co tegoroczni maturzyści? I drugie pytanie, czy macie jakieś sensowne kursy online przygotowujące? Sporo pracuję i nie znajdę czasu, żeby samemu opracować różnice materiałowe ;).
nitrofural
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2021, o 12:37

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: nitrofural »

Cześć, podpinam się.
Przy okazji zapytam też, czy mogę zostawić wynik biologii z 2014 roku a poprawić tylko chemię? I do rekrutacji będzie się liczyć biola z 2014 i chemia z 2022? Czy muszę poprawić oba egzaminy?
Tyroksyna
Posty: 20
Rejestracja: 7 gru 2018, o 12:37

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Tyroksyna »

A ja mam pytanie do osób w wieku 25+, które poprawiają maturę. Macie jakieś pomysły jak zarobić na własne utrzymanie? Jakiś kredyt, praca, czy własna firma? U mnie największa przeszkodą są chyba kwestie finansowe. Możliwe, że rodzina mogłaby mnie wspierać, ale jest to dla mnie dosyć niezręczne. A nie ukrywam, że medycyna nadal siedzi mi w głowie...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości