Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Tarantula
Posty: 10
Rejestracja: 11 sie 2012, o 10:04

Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: Tarantula »

Hej wybiera się ktoś na konkurs kuratoryjny z bilogii? (ja świętokrzyskie ).
Może był ktoś w tamtym roku? Jak było? Ja dopiero po raz pierwszy .
Phincz
Posty: 68
Rejestracja: 13 gru 2012, o 20:39

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: Phincz »

Ja byłem i zostałem laureatem jestem z małopolskiego. Życzę powodzenia!
Paulina001
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2013, o 11:29

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: Paulina001 »

Hej.Jest tu ktoś ze Jak się wam podobają regulaminy?
Paulina001
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2013, o 11:29

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: Paulina001 »

Hej.Jest tu ktoś ze Śląska. Jak się wam podobają regulaminy? Sorki za post powyżej
RedGuitar
Posty: 27
Rejestracja: 7 paź 2013, o 16:11

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: RedGuitar »

Hej, jestem z Warmii i Mazur ))). Do konkursu kuratoryjnego będę przystępować już trzeci raz, w poprzednich latach, podwyższali próg i jakoś pechowo brakowało 1 punktu.

Jak było? - hmmm., bylam bardzo zdenerwowana, w ostatnim roku u nas konkurs był bardzo ciężki, a książki do konkursu obejmowały literaturę licealną, najważniejsze to zachować spokój i nie dać się ponieść emocjom, ja pisząc konkurs zawszę na początku czytam pytania, potem stopniowo pisząc odpowiedzi, przypominam sobie odpowiedzi na inne pytania.

A z jakich książek/materiałów korzystacie?
Dużo spędzacie czasu przy książkach?

-
Wszystkim życzę powodzenia
żmichowianka
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2014, o 12:32

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: żmichowianka »

Hej
Jestem z Warszawy i w tym roku pisałam pierwszy raz.
Tegoroczny konkurs był znacznie trudziejszy od zeszłorocznych
Szkoda że nie spróbowałam rok temu
A jak wam poszło w zeszłym roku?
I czy następne etapy konkursu są trudniejsze, czy łatwiejsze od tego pierwszego?
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: FurionPL »

Zapewne, w kolejnych etapach będą o wiele szczegółowsze rzeczy i cudowny rozdział - genetyka. Ogólnie może być łatwiej lub o wiele trudniej. Polecam regularnie robić notatki z podręcznika - najlepszy sposób na naukę.
Pozdrawiam!
żmichowianka
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2014, o 12:32

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: żmichowianka »

dzięki za porady
niestety się nie sprawdzą, bo nie przeszłam, zabrakło tych paru punktów, Spróbuję za rok niemniej skorzystam
Pozdrawiam
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: FurionPL »

W przyszłym roku życzę zatem powodzenia.
Podstawią wszelkiej nauki jest wyciszenie i spokój, tak aby zapamiętać jak najwięcej informacji. Ja się zacząłem uczyć pod koniec ostatniego tygodnia lipca. Streściłem notatki z każdego tematu z podręcznika i rozwiązywałem zadania pod tematem z lekcji. Doczytywałem repetytrium z Grega i z Atlasu Anatomicznego Tajemnice ciała Nowa Era. Najlepiej jak notatkę robi się samemu we własnym, założonym przez siebie zeszycie - to pomaga.
Ponadto w internecie jest multu markuszy - chociażby matura biologia poziom podstawowy - próbne i te oficjalne z zeszłych, a nawet te kuratoryjne z poprzednich edycji - polecam testy konkursy Metis - są w nich elementarne wiadomości,a a arkuszy jest z 20. W ćwiczeniówkach również są fajne rzeczy, ale to już trzeba sobie samodzielnie dokupić. Ważną rolę odgrywa systematyczność uczenia się. Konkurs mam wprawdzie 24 listopada (łódzkie) - za 10 dni i nadal staram się uczyć, ale już sporo umiem i streściłem sobie literaturę i mniej więcej podejdę spokojnie do konkursu/
Pozdrawiam i życzę powodzenia!:)
żmichowianka
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2014, o 12:32

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: żmichowianka »

Dzięki za rady
ja też zaczęłam się uczyć w lipcu, w sumie od razu jak podali zakres materiału. Notatkami zapisałam dosyć sporo kartek, ale cóż.
Może pofarci się następnym razem
Na pewno spróbuję sposobu z wyciszeniem i spokojem, bo marzę o nim od dawna, ale marzenie się nie spełnia
podobno dają w jednym roku latwiejsze, a za rok trudniejsze, więc może większa szansa bedzie za rok
nauka zawsze się przydaje, więc specjalnie nie żałuję, że pouczyłam się więcej niż trzeba
A jak ci poszło?
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: FurionPL »

Ja miałem 92 % - próg 75 %. Zrobiłem 2 błędy przez nieuwagę, 1 przez niemyślenie. Ale sporo jest materiału do opanowania na rejon
żmichowianka
Posty: 7
Rejestracja: 4 lis 2014, o 12:32

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: żmichowianka »

No to gratulacje
Ale z tego co widzę, to materiału wcale nie macie tak dużo, jakieś artykuły i tylko jedno czasopismo, tego w porównaniu z Mazowieckim wcale dużo nie jest.
Przyrodę Polską kojarzę i jakaś straszna czy trudna się nie wydaje.
Na pewno może być ciekawa
Jakbyś chciał się pocieszyć, to możesz zajrzeć na stronę Mazowieckiego Kuratora Oświaty, to tam mamy serio sporo pracy. (Szkoda że nie ja )
Powodzenia
FurionPL
Posty: 25
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 15:34

Re: Konkurs Kuratoryjny z biologii gimnazjum 2013/2014

Post autor: FurionPL »

Tyle, że wy macie ukonkretyzowane partie materiału, my musimy umieć wszystko. Poza tym są pytania (około 15-30 %), z tego co pisane było drobnym druczkiem i wiadomości z biologii rozszerzonej szkoły średniej. Artykuły trzeba mieć opanowane w 100 % żeby literaturę zaliczyć na co najmniej 75 %, bo spytają o każdy szczegół, a i pytanei dziadowskie może się trafić, co sprecyzowane już nie będzie. żenada :X
Jedno czasopismo + 2 artykuły. To razm 18 artykułów po min. 1 strony. Przy analizie wszystkiego siedzi się z 6 godzin! Takiej dogłębnej. Na pierwszy etap zrobiłem ze wszystkiego notatki, tu podkreślacz tylko wchodzi w grę. Ale wiadomo, że ważne pojęcia, procesy, przykłądy gatunków, siedliska - to jest ważne, bo przerabiałem arkusze zeszłych lat. O i zapomniałem dodać, że multum rzeczy jest z atlasu anatomicznego Nowej Ery. Są tam ciekawe rzeczy, więc z tym problemu nie mam. Ale co jeśli, kogoś pasjonuje tylko załóżmy medycyna i genetyka? No ewolucja przejdzie. ekologię lubię i zoologię też. Ale botaniki, z czego jest połowa rzeczy z literatury, za nic nie można przełknąć, bo tego zwyczajnie nie lubię. życie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości