Matura 2015 medycyna - jakie przedmioty

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
jasio02
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 17:54

Matura 2015 medycyna - jakie przedmioty

Post autor: jasio02 »

Witajcie
Piszę do Was, gdyż mam dość duży problem - nie wiem, jaki wybrać trzeci rozszerzony przedmiot na maturę w 2015 roku.
Chcę się dostać na medycynę, więc oczywiście na rozszerzenie biorę biologię i chemię. Jestem w klasie biol-chem-fiz , przez cały poprzedni rok byłem pewien, że jako trzeci przedmiot bęę pisał fizykę, jednak po ostatniej wiadomości, że w Krakowie będzie wymagana rozszerzona matma mam wiele wątpliwości.
Jestem z województwa świętokrzyskiego, celuję właśnie w Kraków, Wrocław, może Warszawę.
W gimnazjum byłem laureatem z fizyki i matmy, dlatego mam mocne podstawy z tych przedmiotów. Myślicie, że dobrym wyborem byłoby zrezygnowanie z fizyki na maturze na rzecz matmy? Nie mam jej rozszerzonej, musiałbym wziąć korki, jednak myślę, że dobry wynik jestem w stanie osiągnąć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Matura 2015 medycyna - jakie przedmioty

Post autor: ryniofit8000 »

Wybierz to czego łatwiej Ci będzie się nauczyć. Jeżeli uczelnia wymaga fizyki to najczęściej (chyba zawsze) jest zamienna z matmą.
Moim zdaniem matma jest łatwiejszym przedmiotem niż fizyka i ja bym wybrał matmę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości