Na początek

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
miku17
Posty: 1
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 20:38

Na początek

Post autor: miku17 »

Siemka wszystkich, właśnie zacząłem uczęszczać do liceum. Chciałbym się już zacząć przygotowywać do konkursów z chemii, głównie olimpiady lub jeśli to się nie uda to żeby spokojnie zdać maturę na poziomie rozszerzonym. Jednak priorytetem jest olimpiada. W gimnazjum radziłem sobie bardzo dobrze, ale tam chemia to była prościutka. Czy moglibyście mi powiedzieć z jakich książek korzystać? Czy podręczniki operonu do liceum będą dobre? Repetyoria? Proszę o pomoc i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Na początek

Post autor: Smile_Forever »

miku17, na początek podręczniki Operonu do liceum (zakres rozszerzony) jak najbardziej będą w porządku, ja również swoją przygodę z Olimpiadą Chemiczną od nich zaczęłam, bo na początku trzeba opanować zakres licealny Z innych serii podręczników nie korzystałam, w szkole mieliśmy Pazdro, ale osobiście wolę Operon
Oprócz tego bardzo polecam rozwiązywać zadania z poprzednich lat olchem.edu.pl bo są one dość specyficzne i takich zadań raczej nie spotka się w żadnych zbiorkach Rozwiązując je, można się nauczyć olimpijskiego toku myślenia
Na drugi etap olimpiady już trzeba się wyposażyć w Chemię organiczną McMurryego, Chemię nieorganiczną Bielańskiego i Chemię analityczną Marczenki i Minczewskiego, poza tym przydadzą się Podstawy chemii fizycznej Atkinsa Osobiście korzystałam również z Chemii organicznej Morrisona i Boyda, Chemii analitycznej Lipca i Szmala i Chemii nieorganicznej Kolditza. No i oczywiście należy przerabiać zadanka z poprzednich lat
Aha, oczywiście bardzo ważne są laboratoria Trzeba je poćwiczyć pod względem praktycznym, bo tutaj sama teoria może nie wystarczyć
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Na początek

Post autor: Hipstęł »

Jeśli chodzi o chemię organiczną, to można zrobić książki McMurryego z pominięciem podręczników licealnych, w tej książce wszystko wytłumaczone jest od zera (ale to opcja dobra jeśli masz czas, bo troche jest do przeczytania).
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Na początek

Post autor: Smile_Forever »

Generalnie McMurry to jest świetna książka, bardzo dobrze się ją czyta i wspaniale jest wszystko wytłumaczone, ja robiłam najpierw podręcznik licealny z Operonu, a potem mając bazę chemii organicznej przerobioną wzięłam się za McMurryego
Awatar użytkownika
cytozyna
Posty: 58
Rejestracja: 1 lis 2013, o 21:15

Re: Na początek

Post autor: cytozyna »

Myślicie, że McMurry można ściągnąć w wersji e-booka?
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Na początek

Post autor: tchorz »

Na chomikuj znajdziesz na pewno. Ja obejrzałam na chomikuji kupiłam
wolę papierową wersję
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Na początek

Post autor: Smile_Forever »

Też miałam McMurryego w papierowej wersji, chomikowej nie widziałam szczerze mówiąc Zależy jak kto woli, ja na przykład mogę uczyć się zarówno z e-booków jak i z książek papierowych, chociaż nie ukrywam, że ta druga opcja jest bądź co bądź wygodniejsza
Awatar użytkownika
cytozyna
Posty: 58
Rejestracja: 1 lis 2013, o 21:15

Re: Na początek

Post autor: cytozyna »

Też wolę wersję papierową, ale chciałabym zobaczyć najpierw jak to wygląda. A co do kupna, to myślicie, że uda się kupić w antykwariacie używaną czy raczej trzeba zainwestować w nową książkę?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Na początek

Post autor: Smile_Forever »

Może być używana, ja miałam wydanie chyba 2007 i korzystałam z niego przez całą moją olchemową przygodę, nie odczuwając niedoborów najnowszej wiedzy chemicznej, którą zresztą można uzupełnić z Claydena, ale to raczej pod kątem finału
Awatar użytkownika
cytozyna
Posty: 58
Rejestracja: 1 lis 2013, o 21:15

Re: Na początek

Post autor: cytozyna »

Ok, to spróbuję się w tym tygodniu rozejrzeć w celu znalezienia tejże lekturki. Myślisz, że McMurry + podręczniki szkolne na I etap wystarczą?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości