LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

neko_neko, cóż za oszczędność w tym Waszym Zabrzu

A czy na anatomię i chemię są potrzebne okulary i fartuchy?
Kiedy są zapisy na wf?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: terrible_justyna »

ewidentnie moi znajomi mieli białego wielbłąda. i specjalnie zamawiali bo nie było nigdzie na helence a potrzebowali na cito.

na protetyce rzeźbicie w mydle, zdolności mile widziane. ale mój kolega, który ciosał to mydło jak jaskiniowiec zaliczył często prowadząca poprawiała mu te zęby własnoręcznie.

tak, są potrzebne fartuchy, ale okulary już nie. zpaisy na wf w pierwszym tygodniu.
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: agata92 »

terrible_justyna pisze:ewidentnie moi znajomi mieli białego wielbłąda. i specjalnie zamawiali bo nie było nigdzie na helence a potrzebowali na cito.
A to przepraszam, widać jestem nie na czasie, bo u nas wszyscy mieliśmy białego jelenia
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: anonymous2012 »

neko_neko pisze: Jak ja zdawalam egzamin to zauwazylam, ze wolne kartki albo malo zapisane tylko z 1 str. od sprawozdan ulegaja recyklingowi jako kartki na brudno do egzaminu
Dalej tak robią chyba PZU bawi się w wycinanie, przynajmniej jego widziałem z nożyczkami.
Ale mi chodziło konkretnie o sprawozdania, bo jakby nie było to moje prawa autorskie :D:D

Z wfem to nie do końca tak Justyna bo ja się chyba zapisywałem później, bodajże pod koniec drugiego tygodnia. Ale wf to tam małe piwo.

A co potem z tymi mydłami robicie? Bierzecie do domu pod prysznic? czy zostają dla prowadzących?)
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: terrible_justyna »

anonymous2012, części znajomych zabrali, części nie jeden kolega zrobił mi ze swojego trzonowca tulipana większość znajomych, o ile dostali z powrotem, to zachowywała sobie na pamiątkę.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

Tulipan z trzonowca? Ładne kwiatki tam u Was patrzę!

A jak to jest z legitymacją? Kiedy się ją dostaje?
Czy na kampusie / w pobliżu jest jakiś bufet?
Na co polecacie zapisać się na wf? Są jakieś tańce może?
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

Aa, i przypomniało mi się najważniejsze. Jaki bank / bankomat jest najbliżej uczelni? Pytam, bo muszę wyrobić sobie kartę do bankomatu, a nie wiem, w jakim banku.
Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: Cavalier »

Najbliżej jest PKO BP. Ale w obu Biedronkach są też bankomaty euronetu (bezprowizyjny), więc niekoniecznie musisz według tego kryterium wybierać bank.
Jest bufet na kampusie.
Co do wfu, to oprócz siłowni wybieranej przez większość (którą polecam, bo jest w akademiku i nie trzeba nigdzie dojeżdżać) jest jeszcze basen, sekcja siatkówki, karate bodajże i może coś tam jeszcze. O tańcach niestety nie słyszałam.
Legitymacje chyba dostaliśmy w pierwszym tygodniu, ale już średnio to pamiętam.
Awatar użytkownika
joannaoka
Posty: 371
Rejestracja: 29 mar 2013, o 16:29

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: joannaoka »

Cavalier, a na ten wf to muszę koniecznie zapisywać się w I semestrze? Na angielski też się zapisujemy tak jak na wf? Słyszałam coś o jakimś teście z ang wg którego przydzielają Cię do odpowiedniej grupy.
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: terrible_justyna »

joannaoka, na wf zapisujesz się wtedy, kiedy masz w planie. nie można sobie wybierać w którym semestrze.
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: anonymous2012 »

joannaoka pisze:
A jak to jest z legitymacją? Kiedy się ją dostaje?
Czy na kampusie / w pobliżu jest jakiś bufet?
Na co polecacie zapisać się na wf? Są jakieś tańce może?
No na legitymacje sobie poczekasz. Tak ze 3 tygodnie. Chyba że w tym roku coś się zmieni i będą szybciej. W ubiegłym tak było. Ja dostałem po 3 tygodniach i ciągle słuchałem od pani S. w dziekanacie że nie ma jeszcze. tak jakbym był intruzem, który ją nagabuje o coś co mi się należy
Na kampusie jest bufet, choc od niedawna. Mniej więcej od maja, wcześniej były tylko automaty. W pobliżu na Helence jest podobno pizzeria, ale niezbyt przyjemne to miejsce tak koledzy relacjonowali. W centrum Zabrza masz mc donalda, ew. w Bytomiu też przejeżdzając przez jedno osiedle.
Tańców chyba nie ma. Polecam siłownie, nie napracujesz się, bo facet wychodzi i nie sprawdza czy się ćwiczy czy nie. No chyba że chcesz ćwiczyć to basen, tam pilnuje, ale to w centrum jest.

A i jedna cenna uwaga - nie zapisujcie się na fakultet na niemiecki Bo jeszcze z tego będziecie mieć kartkówki. Ja na tej uczelni znienawidziłem niemiecki zupełnie, choć kiedyś go lubiłem. Jak zapiszecie się na francuski to nie ma kartkówek i ogólnie przyjemniejsza pani.
Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: Cavalier »

joannaoka pisze:Cavalier, a na ten wf to muszę koniecznie zapisywać się w I semestrze? Na angielski też się zapisujemy tak jak na wf? Słyszałam coś o jakimś teście z ang wg którego przydzielają Cię do odpowiedniej grupy.
Na te pytania już niestety nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć, bo jestem z lekarskiego. My akurat wf mieliśmy cały rok. Tak jak mówiłam, polecam siłownie, bo się człowiek nie orobi i nie ojeździ. Można sobie pedałować na rowerku i coś czytać, czasami gość jakąś uwagę rzuci, ale że pojawia się tylko na początku i końcu zajęć, to nie ma zbyt dużo okazji) Angielski u nas jest dopiero od drugiego roku, więc jeszcze go nie przerabiałam.
Co do legitymacji, to jak widać albo ja z tym pierwszym tygodniem pomieszałam, albo nie wszystkim dają jednocześnie.
Ableth
Posty: 23
Rejestracja: 20 sie 2013, o 10:56

Re: LEKARSKO - DENTYSTYCZNY na I roku - co trzeba wiedzieć?

Post autor: Ableth »

Euronety nie są bezprofizyjne! To zależy od tego w jakim banku jesteś i jakie masz konto. Wiele banków ma ofertę: wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za 0zł i takową opcję też polecam. Duże jest to ułatwienie - widzisz bankomat , idziesz wybierasz i nie interesuje Cię jaki to bankomat.

Taką ofertę ma m.in. ING i mBank
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości