Szczeklik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Szczeklik

Post autor: methodys »

allegro 3517652138
Hej, czy to jest duży czy mały szczeklik?
1.jpg
1.jpg (18.61 KiB) Przejrzano 898 razy
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Szczeklik

Post autor: Dudek »

duży. Tyle, że wydanie starsze.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: Szczeklik

Post autor: methodys »

1.jpg
1.jpg (7.2 KiB) Przejrzano 901 razy
a ten?
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Szczeklik

Post autor: Dudek »

A tutaj się raczej nie da określić, bo duży i mały mają raczej taką samą okładkę, z tym, że mały no jest mały wejdzie w kieszeń od fartucha, a duży w plecak podróżny.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Etam sie nie da. Duzy po lewej, maly po prawej. Zreszta na malym jest na gorze napisane kompendium. I tak co roku, tylko inny obrazek i kolor (niebieski, fioletowy, bordowy, zolty o ile dobrze pamietam kolejnosc).
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Szczeklik

Post autor: Dudek »

a faktycznie, poobkładanego mam dużego z 2012r (bo to się rozpada jak kisiel), to okładki dokładnie nie pamiętam, wiedziałem, że obrazek taki sam. Papier masakryczny jest w tym Szczekliku dużym.
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: Szczeklik

Post autor: mousse »

a jeśli już mowa o Szczekliku, to potrzebny jest ten duży, czy wystarczy kompendium?warto kupować własnego, czy lepiej wypożyczyć?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Nowego szczeklika w wiekszosci miejsc wypozyczyc trudno. Studenci moga kupic malego+duzego i jeszcze rok mp do tego za 260zl, co jak za naprawde dobrze przygotowana ksiazke przerazajaca kwpta nie jest. Kompendium wystarcza do suchych, konkretnuch faktow, i w tym zakresie nie ustepuje duzemu, ale duzy sie dzo lepiej czyta i jest bardziej przejrzysty. Z drugiej strony bez duzego wiele osob zyje i zbakomicie sobie radzi, a kompendium ma kazdy kogo znam. Wiec jesli.kupowac jedno z dwoch, to imo maly.

Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: Szczeklik

Post autor: Dudek »

randomlogin pisze:Nowego szczeklika w wiekszosci miejsc wypozyczyc trudno. Studenci moga kupic malego+duzego i jeszcze rok mp do tego za 260zl, co jak za naprawde dobrze przygotowana ksiazke przerazajaca kwpta nie jest. Kompendium wystarcza do suchych, konkretnuch faktow, i w tym zakresie nie ustepuje duzemu, ale duzy sie dzo lepiej czyta i jest bardziej przejrzysty. Z drugiej strony bez duzego wiele osob zyje i zbakomicie sobie radzi, a kompendium ma kazdy kogo znam. Wiec jesli.kupowac jedno z dwoch, to imo maly.

Zgadzam się w 100%. Ja osobiście dużo bardziej lubię dużego jak małego. A brałem właśnie w tej ofercie z mp.pl.
bubulubu
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 10:54

Re: Szczeklik

Post autor: bubulubu »

W jakiej okładce jest duży Szczeklik w zestawie z prenumeratą MP - w twardej czy miękkiej?

Czy w ogóle jest duża różnica między wersją w twardej i miękkiej okładce? Opłaca się dołożyć te kilkadziesiąt zł? Czy tylko sama okładka solidna, a w środku rozpada się pod własnym ciężarem?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Ja dostalem w miekkiej, wiec pewnie nadal w miekkiej. A dolozyc (nawet nie wiedzialem, ze jeszcze maja taka opcje) nie ma sensu IMO - ta ksiazke i tak sie wymienia, takie jest jej. hmm. zalozenie wydawnicze. Poza tym ona juz bez tej okladki wazy pol tony. No i wreszcie - ta miekka jest stosunkowo wytrzymala. Nie wiem w jaki sposob, kartki wygladaja na klejone a nie szyte, a mimo to wszystko trzyma sie mimo wielokrotnego, nieoszczedzajacego uzywania.
bubulubu
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2014, o 10:54

Re: Szczeklik

Post autor: bubulubu »

Jak w miękkiej, to średnio się opłaca brać z MP, chyba że komuś zależy na samej prenumeracie.

Są 2 wersje i nawet były w poprzednich latach - są twarde na Allegro z 2012 i 2013. Księgarnie sprzedają właśnie głównie w twardych, miękkich jest dużo na Allegro.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Szczeklik

Post autor: randomlogin »

Chodzilo mi o to, ze nie wiedzialem ze mozna dolozyc i do prenumeraty zamowic twarda. A oplacac sie oplaca wlasnie o ile ktos ma prenumerate z innego powodu. Jesli ty nie masz, to moze ktos ze znajomych lekarzy ma, a ksiazki co rok nie wymieniaja - mozna zapytac czy by nie zamowili dla ciebie za taka, korzystna, cene.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 22 gości