Inzynieria genetyczna,enzymy w niej występujące

Forum biochemiczne poruszające problemy związane z chemią w organizmach żywych, biosyntezą, strukturą, stężeniem, funkcjami i przemianami substancji chemicznych w organizmach
Olciausia93
Posty: 3
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 19:10

Inzynieria genetyczna,enzymy w niej występujące

Post autor: Olciausia93 »

Witam.Mam pytanie Jakie enzymy istnieją w inżynierii genetycznej? W sieci jest napisane jedynie o restrykcyjnych.Czy sa to rowniez ligazy,polimerazy,transferazy,kinazy i egzonukleazy?
askor90
Posty: 33
Rejestracja: 21 lis 2009, o 13:33

Re: Inzynieria genetyczna,enzymy w niej występujące

Post autor: askor90 »

Enzymy restrykcyjne (ER) rzeczywiście są powszechnie wykorzystywane w inżynierii genetycznej (IG), dokładniej są to endonukleazy - tną wewnątrz cząsteczki kwasu nukleinowego.

Wszystkie pozostałe enzymy, które podajesz nie należą oczywiście do ER. Polecam zapoznać się z klasyfikacją enzymów, istnieje podział na 6 głównych grup enzymów.
echtsein
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 14:07

Re: Inzynieria genetyczna,enzymy w niej występujące

Post autor: echtsein »

Olciausia93 pisze:Witam.Mam pytanie Jakie enzymy istnieją w inżynierii genetycznej? W sieci jest napisane jedynie o restrykcyjnych.Czy sa to rowniez ligazy,polimerazy,transferazy,kinazy i egzonukleazy?
Tak, oprócz enzymów restrykcyjnych, pozostałe wymienione przez Ciebie enzymy znajdują zastosowanie w inżynierii genetycznej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post