Drugie podejście

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
olaslub1
Posty: 25
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:32

Drugie podejście

Post autor: olaslub1 »

Witam!
Miałam zamiar studiować na WUMie lekarski lub lekarsko-dentystyczny lecz się nie dostałam. Idę na Politechnikę Warszawską ale medycyna to moje wielkie marzenie. Planuje uczyć się i poprawiać maturę z chemii i biologii i może dodatkowo pisać matematykę rozszerzoną. Z chemii miałam 73% z biologii 67% a z matematyki podst. 96%. Czy uda mi się poprawić maturę i dostać czy to nie możliwe?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Drugie podejście

Post autor: zoo_ »

olaslub1 pisze: Czy uda mi się poprawić maturę i dostać czy to nie możliwe?
A jak niby ktoś ma Ci odpowiedzieć na to pytanie? Nie widziałam żadnego jasnowidza na forum.
Awatar użytkownika
smile22
Posty: 269
Rejestracja: 12 lip 2012, o 14:02

Re: Drugie podejście

Post autor: smile22 »

olaslub1, jest wiele osób, które studiowały i uczyły się do poprawy, a w efekcie poprawiły na tyle wyniki, żeby dostać się na lek albo lek-dent, więc jest to możliwe. Tylko trzeba działać, bo same chęci nie wystarczą.
olaslub1
Posty: 25
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:32

Re: Drugie podejście

Post autor: olaslub1 »

Chodzi o to czy można jednocześnie uczyć się do matury i studiować i pytam się osób które są w podobnej sytuacji
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Drugie podejście

Post autor: Madridistka »

Pewnie przy jakieś motywacji dużej da się, ale trzeba pamiętać też o płatnościach, które wiążą się potem ze zmianą kierunku
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Drugie podejście

Post autor: zoo_ »

olaslub1 pisze:Chodzi o to czy można jednocześnie uczyć się do matury i studiować
Nikt Ci nie zabroni.
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Drugie podejście

Post autor: Dzida »

Wszystko zależy od Twojego samozaparcia i własnych możliwości.
W zeszłym roku miałam podobnie podejście, poszłam na OŚ z nadzieją, że bedzie łatwo i będę miała czas na naukę do matury. Jednak wszystko się zmieniło- spodobało mi się lekkie życie studenckie, mieszkanie w innym mieście i inne pokusy. Matura nie poszła, więc postanowiłam wziąć dziekankę i siedzieć na pupie i uczyć się. Co z tego wyjdzie- nie wiem.

W każdym razie- powodzenia! : )
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Drugie podejście

Post autor: Piotrr »

z mojego doświadczenia. Podczas studiowania( fizjoterapia licencjat) nie udalo mi sie ani razu poprawic matury na tyle zeby dostac sie na studia. Dopiero jak skonczylem i zostalem rok w domu napisalem na tyle dobrze ze jestem na lek-dencie a punktow i na lek starczylo. Jaki wniosek? w moim przypadku jednoczesne studiowanie i nauka do matury nie daly efektow. Udalo sie dopiero po zasiedzeniu dupska nad ksiazkami przez rok czasu w domu bez rozpraszania na studia i poprawe. Oczywiscie co kraj to obyczaj i inni godza te dwie rzeczy bez problemu( na tym forum znajdziesz mnostwo takich osob)
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Drugie podejście

Post autor: Karolajn18 »

olaslub1, nie jestes jedyna osoba, ktora staje przed takim problemem - uda się czy nie? jedynym wyjsciem w takiej sytuacji jest po prostu dołożenie wszelkich starań, żeby się udało. jeśli masz wątpliwości czy studiując uda się poprawić - tak da się, ja również studiowałam przez rok (kierunek analityka medyczna) i poprawiłam (teraz jestem na stomatologii). nie jestem jedyną osobą, której się udało, są ludzie, którzy byli w stanie poprawić na o wiele cięższych kierunkach. W porównaniu do materiału na jeden egzamin, ten z liceum jest śmiesznie prosty (przynajmniej ja tak to widzę po 2 latach studiowania). Ale to oczywiście zależy od Ciebie
co mogę Ci jeszcze doradzić - naprawdę nie podchodź do matury na zasadzie do tego zależy moje życie". nawet jak ci się uda (oczywiście tego nie życzę ) to nic się stanie, jest cała masa innych, fajnych i przyszłościowych kierunków, tym bardziej na twojej uczelni
także ucz się, ucz się, i staraj się o tym wszystkim za dużo nie myśleć, bo wtedy dopiero zaczyna się mieć tyle wątpliwości. powodzenia
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Drugie podejście

Post autor: zoo_ »

Karolajn18 pisze: nawet jak ci się uda (oczywiście tego nie życzę ) to nic się stanie
Ja wiem, przejęzyczenie. ale to tak zabawnie wygląda
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Drugie podejście

Post autor: Karolajn18 »

haha, masz rację, zoo_, miało być nawet jeśli ci się nie uda
olaslub1
Posty: 25
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:32

Re: Drugie podejście

Post autor: olaslub1 »

Karolajn18, a w jaki sposób się uczyłaś? Powtórka materiału i rozwiązywanie zadań?
olaslub1
Posty: 25
Rejestracja: 5 kwie 2013, o 17:32

Re: Drugie podejście

Post autor: olaslub1 »

Madridistka o jakich kosztach piszesz?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości