Chciałabym zostać zootechnikiem

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Chciałabym zostać zootechnikiem

Post autor: Kiara »

Hej.
Chciałabym być zootechnikiem.Czytałam,że to wiąże się ogólnie ze zwierzętami (tresura itp).Ale najpierw trzeba iść na jakiś profil.
I tu potrzebuje pomocy.
Prosiłabym o informacje na temat tego zawodu.I na jaki profil powinnam się wybrać.
Poza tym,gdzie jest jakaś dobra szkoła w okolicach Poznania.

Druga prośba. Czy ktoś wie coś o szkole we Wrześni?

Za udzieloną pomoc będę wdzięczna.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Twincast »

Chyba najlepszy by był biol-chem.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: badger »

w moim LO wystepuje jeszcze cos takiego jak mat-biol-chem
wydaje mi sie ze na studiach zootechnicznych matematyka wystepuje
RastaEko
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2007, o 21:41

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: RastaEko »

Hej mój ojciec jest zootechnikim kończył Akademie Rolniczą w Poznaniu. niestety z tersura nie ma nic wspólnego ale reszta sie zgadza pracuje ze zwierzetami. Aby sie tam dosac proponuje Ci jakeis liceum o profilu Biol-chem czy cos w tym stylu maturę z biologiidobrze napisana i chemiijeszcze lepiej dodatkowo mozesz wziac geografie bo to tez chyba punktuja pózniej ucz sie pilnie jezyka i za granice zarabiac duze pieniadze bo w naszym kraju zootechnik nie zarabia wiecej od sprzedawcy
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Kiara »

Wszystkim dziękuje.
"zootechnik nie zarabia wiecej od sprzedawcy To nawet o zarobki nie chodzi ale dobrze wiedzieć.Taki zawód a sprzedawca co mniej się męczy ma takie same zarobki.
śmiechu warte
Luuki
Posty: 6
Rejestracja: 3 lut 2007, o 21:26

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Luuki »

jeżeli chcesz studiowac zootechnike popatrz na zasady rekrutacji dla tego kierunku na Akademiach Rolniczych, wydaje mi sie, ze wystarczy na maturze zdawać biologie, aby spokojnie dostać sie na ten kierunek. Co do kontaktu ze zwirzetami to jest on ograniczony,jestem na II roku zootechniki i narazie raz mierzyłem temperature królikowi, ale są też ćwiczenia labolatoryjne np. z biochemii czy mikrobiologii, dzie wynokujesz różnorodne doswiadczenia, badania, testy, posiewt itp.
dominik1983
Posty: 1
Rejestracja: 9 mar 2009, o 09:08

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: dominik1983 »

skończyłęm zootechnike w Warszawie. Nie wiem jak jest teraz bo nastąpiły pewne zmiany z terminem wyboru specjalizacji,ale przypada teoretycznie na 3 rok. ALe jak to zawsze bywa przypadło na rok 4. Jeśli chcesz być treserem to nie powinno być problemu. Zootecjhnika to podział na zwierzęta duże gospodarcze i małe zwierzęta hodowlane:psy,koty, szynszyle itp. U nas na roku było chyba 20 miejsc na małe zwierzęta. W zasadzie program nie odbiega zasadniczo od całości,ale jest więcej fakultetów specjalizacyjnych(chyba normalneD ).Tresury jako takiej nie ma,ale jeśli zdecydujesz sie na wybraną grupe zwierząt, powierz że chcesz to robić to kadra naukowa powinna Ci pomóc. Będzie to dodatkowe uprawnienie które zrobisz pod koniec szkoły lub po, ale bedziesz miała uprawnienia po zootechnice do prowadzenia hodowli(chodź nie wiem czy są konieczne), nawet jeśli nie otrzymasz wiedze która bedzie niezbędna, plus wyjazdy i inne cuda na uczelni (plus praktyka) dobrze cie przygotują.poznasz ludzi. dobry pomysł. co do profilu: 1,2, 3 rok: biologia,botanika, chemia,biotechnologia,biochemia,matma,doświadczalnictwo,genetyka. przyłóż sie do chemii i statystyki bo bedzie tego sporo i bedzie sie powtarza w coraz to trudniejszych formach.
Powodzenia

[ Dodano: Pon Mar 09, 2009 10:21 ]
codo zarobków: jako przedstawiciel handlowy około 3 koła. jako zootechnik jak masz farta i jesteś dobry: 7-9 koła

jak sie szuka to sie znajdzie.
libelle
Posty: 7
Rejestracja: 15 cze 2008, o 21:14

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: libelle »

Co do profilu, według mnie to nie ma większego znaczenia (ja byłam na mat-fiz )
Ja studiuje zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Matematyki nie mieliśmy.

A co do kontaktu ze zwierzętami- na początku raczej nikły, tylko teoria i podstawowe przedmioty (chemia, anatomia, zoologia, fizjologia), dopiero od 2-3 roku kontakt ze zwierzętami jest większy.
Awatar użytkownika
Su
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2009, o 16:47

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Su »

U mnie np to jest tak ze najpierw idziesz na biologie na studia a potem wybierasz specjalizacje np zoologia wiec najlepiej żebyś wybrała biologie na samej biologi na 2 roku chyba zaczynają się nieprzyjemne rzeczy związane z biologia jak sekcje(na studium jest to już na 1 roku nie wiem dokładnie jak na stacjonarnych) itp / a na zoologi nie myśl ze cie to nie czeka! ale ogólnie trzeba poznać strukturę by moc jakkolwiek jej pomagać
Paprotina
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2009, o 14:32

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Paprotina »

Trudno się dostac na to ?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Korczaszko »

nie
Paprotina
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2009, o 14:32

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: Paprotina »

hmm od zawsze chciałam iśc na studia związane ze zwierzętami .
musze się nad tym poważnie zastanowic .
mam jeszcze czas . teraz zastanawiam się nad szkołą średnią / .
Awatar użytkownika
asiaa272
Posty: 169
Rejestracja: 22 paź 2009, o 14:22

Re: Zootechnik-pomocy!!!

Post autor: asiaa272 »

Hej ja jestem w technikum ochrony środowiska i też bym chciała studiować zootechnike albo w Poznaniu albo we Wrocku.Może ktoś wie jakie są wymagania gdzie się gorzej dostać.W technikum Oś mam Rozszerzoną chemie.I jednego nie rozumiem a ulotce pisało że jest punktowana biologia nie wiem co to znaczy.Czy mam i muszę zdac rozszerzoną chemię.Czy wystarczy podst biologia i chemia i czy jest trudno .Proszę o odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości