WF na studiach medycznych

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

WF na studiach medycznych

Post autor: black-cat »

Hej Mam pytanie odnośnie WF na studiach na następujących uczelniach: Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Katowicach (a w zasadzie w Zabrzu) a także UJ w Krakowie (chodzi mi o uniwersytet medyczny). Przede wszystkim chodzi mi o Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Wiem, że jest różnie na każdej uczelni dlatego wymieniłam te i mam nadzieję, że ktoś kto tam studiuje mi pomoże. Jak długo trwa ten WF? 1 rok? 1 semestr? Ile godzin jest tygodniowo?Jak to się odbywa? Są sekcje, np. siatkówka, fitness? No i jak to jest ze zwolnieniami? Wystarczy przynieść zwolnienie od lekarza specjalisty i zanieść do nauczyciela wf-u? Czy może są jakieś komisje lek? Pytam, gdyż prawdopodobnie będę miała takie zwolnienie (nie, nie bez powodu, ale nie chce mi się o tym pisać teraz) i chciałabym się dopytać szczegółów. A i chodzi mi przede wszystkim o kierunki takie jak: lekarski, lek-dent, farmacja i kosmetologia. Generalnie wydaje mi się, że z wf-em jest podobnie na tych kierunkach, różnice są chyba tylko między uczelniami. Tak mi się wydaje. Pozdrawiam i przepraszam jeśli coś pomieszałam.
Kierunek lekarski :)
________

Re: WF na studiach medycznych

Post autor: ________ »

Lekarski, UM Lublin - w-f jest jako fakultet w drugim semestrze na pierwszym roku (z fakultetów do wyboru jest w-f albo łacina, trwa on jeden semestr, zajęcia są raz w tygodniu zwykle na hali sportowej), sugerowałabym przy problemach zdrowotych wybór łaciny, bo to tak bez sensu deklarować chodzenie na w-f i przynieść potem zwolnienie. Jeśli wybierzesz łacine - nie masz kontaktu z w-fem. A łacina to nie jest problematyczny przedmiot w Lbnie.
Lekarski, CMUJ Kraków - po reformie nie ma już wogóle w-fu. Nic kompletnie.
________

Re: WF na studiach medycznych

Post autor: ________ »

Lekarski ŚUM Zabrze,
Stomatologia UM Lublin,
Stomatologia CMUJ Kraków,
Stomatologia ŚUM Zabrze,
Farmacja UM Lublin,
Farmacja CMUJ Kraków,
Farmacja ŚUM Sosnowiec,
Kosmetologia UM Lublin
Kosmetologia CMUJ Kraków
Kosmetologia ŚUM Sosnowiec
- odezwijcie się. ^^
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: WF na studiach medycznych

Post autor: black-cat »

Mam nadzieję,że jeżeli będzie mi dane studiować w Lublinie lub na ŚUM (bo te 2 biorę przede wszystkim pod uwagę, głównie ze względu na odległość od rodzinnego miasta) to nie będzie problemu z tym wf-em, albo że wogóle do tego czasu go zlikwidują Ale nie łudzę się. Wiem wiem, że wf jest potrzebny itd, ale w moim przypadku akurat zwolnienie jest konieczne (nie chce mi się tutaj o tym pisać). Mam nadzieję, że nie będą mi robić problemów jak im przyniosę zwolnienie (od lek specjalisty, bo raczej od lekarza I. kontaktu by nie zaakceptowali) i że nie będzie żadnych komisji lek itd.
Pozdrawiam i proszę odezwijcie się, tak jak to napisała Sylwia:)
Kierunek lekarski :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości