Pomoc praktyczna w usuwaniu zapachu

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
ivvan
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 16:34

Pomoc praktyczna w usuwaniu zapachu

Post autor: ivvan »

Witam! Pytanie może nie do końca na to forum, ale wykształcenie chemiczne może przy tym bardzo pomóc.


Zdarzyła się pewna nieprzyjemna sytuacja i potrzebuję czyjejś pomocy. Otóż wczoraj się czymś zatrułem i tak wyszło, że zwymiotowałem treść żołądka na dywan w salonie. Smród jest straszny, a jutro będę miał w domu gości


Wyczyściłem dywan Vanishem do ubrań (tylko to miałem w domu) i jest czysty. Plamy nie ma żadnej, za to śmierdzi. Przeczytałem gdzieś, że dobrze jest polać miejsce plamy alkoholem. Wylałem 100 ml wódki w podane miejsce. Alkohol oczywiście wyparował a smród został. Słyszałem wiele o neutralizatorach zapachu, ale są bardzo drogie, a poza tym nie zdążę kupić i usunąć zapachu przed przyjściem gości. Na tą chwilę nie jest najgorzej. Położyłem w pokoju sodę na stole bo podobno ściąga zapachy i cały czas wietrzę, ale po zapachu nie może być ani śladu. Czy istnieje jakaś substancja która może reagować z kwasami które znajdują się w wymiocinach? Czy dam radę czymkolwiek co mogę mieć pod ręką usunąć ten straszny smród?

Bardzo proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Pomoc praktyczna w usuwaniu zapachu

Post autor: distinguished »

Jedyne co przychodzi mi na myśl to ocet i kiedyś czytałam, że mleko pochłania zapachy, ale tego nie sprawdzałam. Zapach powinien sam zniknąć, ale to trwa zwykle parę dni.
ivvan
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2013, o 16:34

Re: Pomoc praktyczna w usuwaniu zapachu

Post autor: ivvan »

wypróbuję ocet . Dzięki. Jeśli chodzi o znikanie zapachu to kiedyś miałem podobną sytuację i dywan jak się powąchało z bliska śmierdział jeszcze dobre kilka miesięcy. Jeśli ocet nie pomoże to zainwestuje w jakąś konkretniejszą chemię.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości