Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zanzak
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 19:41

Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: zanzak »

Witam
Mam pytanie odnośnie kierunku lekarskiego a dokładniej rekrutacji na rok akademicki 2015/2016.
Jestem w drugiej klasie liceum czyli idę nową podstawą programową którą uraczyła nas Pani Minister i moja matura to po prostu zagadka.
Chciałbym się dowiedzieć jakie przedmioty musze zdawać na maturze wiem że bio i chemia obowiazkowo ale matma? To jest dla mnie kosmos. Pomóżcie jeśli macie jakieś informacje na temat rekrutacji w tych latach
A i jeszcze jedno co myślicie na temat dwoch nowych uczelni lekarskich w Kielcach i bodajże Zielonej Górze (nie jestem pewien:P)
Czy bedzie łatwiiej dostac sie na medycyne bo przecież mamy niż demograficzny a dojdą dwie nowe uczelnie.
Pozdrawiam,
Zanzak
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: bradykinina »

Poszukaj na stronach uczelni Tam powinieneś znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Jeśli otworzą tam uczelnie to pewnie będzie się tam łatwiej dostać niż na pozostałe uczelnie. Progi na innych uczelniach raczej nie spadną przez to
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: makebelieve »

Tez bede pisac nowa mature i przyznam szczerze ze prseraza mnie fakt, ze nauczyciele nie wiedza jak nas dokladnie przygotowac do tej mstury ani nie ma jsk cwiczyc, bo to 1 rok.
Czekalam az ktos zalozy ten temat mimo, ze jeszcze 1,5 rokugt
zanzak
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2013, o 19:41

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: zanzak »

Przeglądałem strony internetowe uczelni i bodajże tylko na jednej coś było to tam było napisane ze biologia rozszerzenie chemia tez a matma podstawa na pół dzielona a rozszerzenie nie dzielone czy jakoś tak
I to było chyba w Krakowie
Ale co z pozostałymi uczelniami?
Pisałem maila do Białegostoku i nic! Zero odzewu!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Post autor: randomlogin »

No a co maja odpowiedziec, jesli teraz jeszcze nie maja pojecia jak to bedzie wygladac - uchwaly rekrutacyjne sa rok wczesniej. UJ sie wyrwal przed szereg, bo akurat mial taki humor - ale nie mozna tego oczekiwac od pozostalych uczelni. A jakas biedna pani w dziale rekruacji nie ma pojecia jak zaglosuje szyberdziesieciu profesorow, docentow i bog wie kogo jeszcze na senacie w przyszlym roku. Zreszta dlatego nawet UJ zaznaczyl, ze te informacje sa wstepne, i trwaja prace w kierunku takich a nie innych zmian - bez 100% gwarancji, ze faktycznie zostana one wprowadzone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości