Jak dużo zależy od liceum?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Medycyna Lwów »

Incendio pisze:Przeżyć da się wszystko, ale czy warto? Po co godzinami uczyć się historii na sprawdzian, jak i tak 3/4 informacji potem wyfrunie? Chyba jakoś nie miałabym na to ochoty, szczególnie, że historia to dla mnie katorga, zupełnie nie umiem się zainteresować tematem. Co innego książki historyczne, z tym jest o wiele lepiej, ale na lekcjach się nie przydaje A skoro 90% sukcesu, jak mówisz, to praca w domu, to chyba lepiej się z tego domu nie wyprowadzać
U mnie na korki wyjdzie o wiele taniej,bo na szkołę we Wrocławiu trzeba by było liczyć : cotygodniowe przyjazdy i odjazdy z miasta ponad 100 km x 2, autobus do poruszania się po Wrocławiu, ewentualnie internat/mieszkanie, wyżywienie itd. Sporo by tego wyszło, więc korki się chyba o wiele bardziej opłacają. No ale jeszcze się zobaczy, jak to będzie
osoby takie tworzą potem tzw pseudointeligencję która wie owszem co się dzieje na pudelku, ale nie bardzo wie i ROZUMIE co się dzieje w świecie, polityce, Polsce i z czego to w użej mierze wynika. Powodzenia w życiowych wyborach i dużo mądrości życzę.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Giardia Lamblia »

Kaamil pisze:osoby takie tworzą potem tzw pseudointeligencję która wie owszem co się dzieje na pudelku, ale nie bardzo wie i ROZUMIE co się dzieje w świecie, polityce, Polsce i z czego to w użej mierze wynika. Powodzenia w życiowych wyborach i dużo mądrości życzę.
Jak rozumiem rozszyfrowałeś wszystkie spiski i tajemnice bo chodziłeś na PP, WOS, historie i język polski w LO. Co więcej - uczyłeś się skrupulatnie do sprawdzianów! Klucz do sukcesu dla każdego człowieka, Polaka (bądźmy patriotami) żeby go rząd nie wydymał w pupę (i tak zrobi nie zależnie od tego czy się wie, czy też nie wie ocb).

Jak byś nie był taki stary to bym pomyślał, ze to tylko etap. Że przejdzie.

Poważnie, masz problem z ego.
Kaamil pisze:Powodzenia w życiowych wyborach i dużo mądrości życzę.
Mądrości życzysz, a pisząc takie posty co pokazujesz? Cisnąc wszystkim na forum zbawiasz świat? To jest mądrość w życiu?

Żebyśmy się zrozumieli, nie uważam, że to co napisałeś jest całkowicie oderwane od rzeczywistości. Tylko, kurczę, po co rzucać takimi komentarzami, które nic nie wnoszą do tematu? To ma bardziej pomóc Tobie niż cytowanej osobie.

Mam nadzieję, ze tym razem to flamebait.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Medycyna Lwów »

Giardia Lamblia pisze:
Kaamil pisze:osoby takie tworzą potem tzw pseudointeligencję która wie owszem co się dzieje na pudelku, ale nie bardzo wie i ROZUMIE co się dzieje w świecie, polityce, Polsce i z czego to w użej mierze wynika. Powodzenia w życiowych wyborach i dużo mądrości życzę.
Jak rozumiem rozszyfrowałeś wszystkie spiski i tajemnice bo chodziłeś na PP, WOS, historie i język polski w LO. Co więcej - uczyłeś się skrupulatnie do sprawdzianów! Klucz do sukcesu dla każdego człowieka, Polaka (bądźmy patriotami) żeby go rząd nie wydymał w pupę (i tak zrobi nie zależnie od tego czy się wie, czy też nie wie ocb).

Jak byś nie był taki stary to bym pomyślał, ze to tylko etap. Że przejdzie.

Poważnie, masz problem z ego.
Kaamil pisze:Powodzenia w życiowych wyborach i dużo mądrości życzę.
Mądrości życzysz, a pisząc takie posty co pokazujesz? Cisnąc wszystkim na forum zbawiasz świat? To jest mądrość w życiu?

Żebyśmy się zrozumieli, nie uważam, że to co napisałeś jest całkowicie oderwane od rzeczywistości. Tylko, kurczę, po co rzucać takimi komentarzami, które nic nie wnoszą do tematu? To ma bardziej pomóc Tobie niż cytowanej osobie.

Mam nadzieję, ze tym razem to flamebait.
popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem, bo nie rozumiesz co piszę. Od zbawiania świata jest ktoś inny. Jak wg ciebie nie wnoszą to po co czytasz i w sposób jeszcze bardziej nie wnoszący się odnosisz - chyba że się personalnie poczułeś dotknięty w myśl zasady - uderz w stół, a nożyce się odezwą. Wtedy to przepraszam bardzo, ale jałowych dyskusji dalej z tobą toczył nie będę.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Giardia Lamblia »

Kaamil pisze:Jak wg ciebie nie wnoszą to po co czytasz i w sposób jeszcze bardziej nie wnoszący się odnosisz
Rozumiem Ty teraz zrobiłeś coś zupełnie odwrotnego?
Kaamil pisze:chyba że się personalnie poczułeś dotknięty w myśl zasady - uderz w stół, a nożyce się odezwą.
Częściowo tak - nie lubię jak ktoś mędrkuje w tak pompatyczny sposób jak Ty.
Kaamil pisze:popracuj nad czytaniem ze zrozumieniem, bo nie rozumiesz co piszę.
Jak się już bawimy w przekomarzanie się. Może problem leży w treści przekazu a nie w jego odbiorze?
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Incendio »

Kaamil pisze:osoby takie tworzą potem tzw pseudointeligencję która wie owszem co się dzieje na pudelku, ale nie bardzo wie i ROZUMIE co się dzieje w świecie, polityce, Polsce i z czego to w użej mierze wynika. Powodzenia w życiowych wyborach i dużo mądrości życzę.
Nikt nie powiedział, że historię i WOS trzeba totalnie olać, ale też nie uczyć się tych przedmiotów więcej niż potrzeba Podstawowe informacje w zupełności wystarczą osobie, która nie interesuje się polityką i nie chce się w to za bardzo mieszać. Zresztą, właśnie, dużo informacji się zdobywa z doświadczenia, więc nikt nie powiedział, że aby być mądrym, trzeba kuć w szkole na sprawdziany z przedmiotów humanistycznych.
Nie widzę sensu w obrażaniu osób, które nie interesują się zanadto historią czy polityką, bo wiele z nich ma więcej oleju w głowie niż połowa tzw. humanistów
Chociaż co ja tu mogę mówić, założyłam ten temat, aby się Was poradzić, a przecież zawsze będą osoby, które będą za i przeciw. Patrząc, nie patrząc, ktoś do tych liceów chodzi i tych ktosi jest całkiem sporo, bo w takich prestiżowych LO klas jest na jeden rok z 5-8, a osób po 35 w klasie Przynajmniej tam, gdzie miałam się wybierać. Owszem, ludzie się wypisują, ale jest dużo osób naprawdę zadowolonych z takiej ilości nauki i polecających owe LO.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Trzyszcz »

Kaamil jak czytam twojego posta to wniosek jest jeden- żeby wszyscy byli zadowoleni to powinieneś dyskutować sam ze sobą. Bo wystarczy Ci, że sam ze sobą się zgadzasz, a jak komuś się nie podoba to ma nie czytać. Wtedy na pewno dyskusja nie będzie jałowa

I nie cytuje się całego posta, pod którym się umieszcza odpowiedź.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Medycyna Lwów »

ależ ty nie pisałaś o uczeniu się więcej. Nikomu też nie każe się interesować polityką. Ale z człowiekiem inteligentnym można naprawdę porozmawiać o czymś więcej niż o pogodzie czy jakiś celebrytach czy o medycynie (ludzie po studiach innych tematów często nie mają, bo życia nie mają). Korzenie tego jak mniemam tkwią w takim podejściu kiedyś.
I nie daj się zwieść - można się uczyć i 24h/d biol/chem/chem/biol etc. i maturę zawalić.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Medycyna Lwów »

Trzyszcz pisze:Kaamil jak czytam twojego posta to wniosek jest jeden- żeby wszyscy byli zadowoleni to powinieneś dyskutować sam ze sobą. Bo wystarczy Ci, że sam ze sobą się zgadzasz, a jak komuś się nie podoba to ma nie czytać. Wtedy na pewno dyskusja nie będzie jałowa

I nie cytuje się całego posta, pod którym się umieszcza odpowiedź.
bo niestety ale dyskusja by miała poziom trzeba mieć argumenty, a tu takowe nie padają. Poza jakimiś słabymi inwektywami i wiele ważnymi dla ogółu osobistymi doświadczeniami.
Zresztą w sumie autorka jak na gimnazjalistkę to pisze całkiem z sensem.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Trzyszcz »

Rozumiem, że mój pomysł przypadł ci do gustu? ^^

Mnie się wydaje, że to ty często rzucasz jakimiś swoimi osobistymi doświadczeniami i uważasz, że wszyscy inni się mylą.
ymk
Posty: 69
Rejestracja: 10 lut 2014, o 00:37

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: ymk »

Ależ Wy macie knee-jerk reakcje na cokolwiek co pisze Kaamil. Gdyby to jeszcze kontrowersyjne było - te argumenty za ogólną edukacją to zdanie wieelu osób. Musiałem jeszcze raz przeczytać jego post bo myślałem, że była tam jakaś bomba, ale nie, okazało się, że chodzi o autora. Kaamil musi zacząć pisać pod pseudonimem.
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Incendio »

Wiadomo, że inteligentna osoba jednak będzie słuchać na tych lekcjach i nawet z historii coś wyniesie, ale nie jest nikogo winą, że niektórych osób to po prostu nie interesuje.
Jestem tego jak najbardziej świadoma, przecież czasem ludzie z beznadziejnych szkół zdają maturę lepiej niż ci z prestiżowych LO. Tak samo może być z nauką - jeden się będzie uczył całymi dniami i obleje, a inny, który się uczył sporadycznie, na spokojnie zda.

Nie widzę większego sensu w Waszym dalszym sprzeczaniu się, bo to prawda - potrzebne mi są opinie obu stron i nie mam do nikogo o nic żalu, że myśli tak, a nie inaczej. Kłótnie nic naprawdę do dyskusji nie wnoszą.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: Medycyna Lwów »

ja Ci pokazałem argumenty jako osoba jednak nieco starsza od Ciebie i ogółu piszących tu ludzi. Paraargumenty wiekowej czy mentalnej gimbazy a priori bym się nie przejmował - słuchaj rodziców, tym bardziej że jak piszesz ojciec jest nauczycielem. Słuchaj ludzi z jakimś doświadczeniem a na tym dobrze wyjdziesz. I moje życzenia nie mają ani grama ironii.
13112015

Re: Jak dużo zależy od liceum?

Post autor: 13112015 »

Incendio, w Twoim przypadku chodzi o odległość od domu (i kwestie finansowe z nią związane), co na pewno ma znaczenie w tak młodym wieku. Musisz dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw - bo czytając Twoje posty, widzę, że poradzisz sobie w każdej szkole, bo po prostu wiesz, na czym Ci zależy - nieważne, że plany się często zmieniają większość ludzi idących do liceum nie wie, po co się tam wybiera.
Odnośnie dyskusji, która się przy okazji tematu wywiązała nie wszyscy są tak zdolni, by uczyć się samodzielnie, czasem naprawdę dobry nauczyciel może pomóc. Szczególnie po gimnazjum są z nauką problemy, bo gimnazja wyjątkowo zamykają ludziom myślenie, ale to temat na inną dyskusję. Osób, które potrafią uczyć się bez pomocy nauczyciela jest mniej niż tych, które tej pomocy potrzebują. Fajnie, że komuś się udaje, ale to są rzadkie przypadki i powiedzenie szesnastoletniej osobie: Ucz się samodzielnie, bo sobie poradzisz", kiedy ta po ukończeniu gimnazjum nie wie, co ze sobą zrobić i nie potrafi się uczyć, może być dla niej dalece krzywdzące (oczywiście nie piszę tego w kontekście pytania autorki).
Na koniec dodam tylko, że kiedyś licea były bardziej ogólnokształcące niż obecnie (szczególnie po 2012 roku ta różnica stała się widoczna) i nikt na niepotrzebną historię nie narzekał.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości