czy uda się komuś połaczyć te związki

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
hesia
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:05

czy uda się komuś połaczyć te związki

Post autor: hesia »

Czesc
potrzebuje pomocy w sposobie połaczenia kilku składników bez wytrącenia osadu:Woda ad 1000 ml
Gliceryna farmaceutyczna 27,95
Glikol propylenowy 10
Pantotenian wapnia stosunek z chlorkiem wapnia 1:15 łączna ilość 120g wapnia, należy jeszcze uwzględnić źródło wapnia z fosofanu
Chlorek wapnia
Fosforan jedno lub dwu lub trzy wapniowy ilość 35g
za każdym razem jak łącze wapń z fosforem wytrąca się osad wiem ze pytanie urwane z kosmosu ale potrzebuje pomocy w tym temacie.
za każdą wskazówkę będę wdzięczna.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: czy uda się komuś połaczyć te związki

Post autor: DMchemik »

A jakim fosforanem dysponujesz? 35 g to jest zdecydowanie ponad rozpuszczalność wszelakiego fosforanu wapnia, a taki Ca3(PO4)2 jest praktycznie nierozpuszczalny w wodzie. Więc pytanie, czy ci się strąca osad czy po prostu nie rozpuszcza fosforan?
hesia
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 16:05

Re: czy uda się komuś połaczyć te związki

Post autor: hesia »

możliwe, że nie rozpuszcza się do końca , ale myślałam że jest sposób na zwiększenie rozpuszczalności (podniesienie temperatury, stworzenie odpowiednich warunków).
a może znasz jakiś związek , który będzie źródłem fosforu dla organizmu a będzie rozpuszczalny w tych substancjach ?

dzięki wielkie za odpowiedź
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: czy uda się komuś połaczyć te związki

Post autor: DMchemik »

Fosforany: sodu, potasu, amonu
kabat_one
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2013, o 19:36

Re: czy uda się komuś połaczyć te związki

Post autor: kabat_one »

Wodorofosforan amonu spróbuj.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości