Matura 2015 a poprawa egzaminu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Marzenka1995 »

Też mam zamiar poprawiać maturę w 2015 z biologii i chemii rozszerzonej i może z matematyki
MilkyWay
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:28

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: MilkyWay »

Hej! Jestem z rocznika 94 i również chcę poprawić maturę z bio i chem za rok.znowu Niestety w tym roku,pomimo poprawienia wyników i tak raczej nie uda mi się nigdzie dostaćltbeczy Wiadomka, jest mi bardzo przykro,ale nie można się załamywać! Ważne,żeby dalej dążyć do osiągnięcia celu - którym w moim przypadku jest lekarski
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Marzenka1995 »

dużo Ci brakło Milky Way ?
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Lady Marion »

Argentum, nie mam pojęcia jak to będzie ze zdawaniem podstaw w przyszłym roku, ale podstawa z fizyki (jako 3. przedmiot) została praktycznie wszędzie zdominowana przez matematykę P. Może warto pokusić się jednak o to rozszerzenie?
Czy za rok, mogę sobie wziąć jakiś NOWY przedmiot? Powiedzmy, rozszerzoną fizykę + rozszerzony angielski? Istnieje taka możliwość? Jeśli tak, to czy po zadeklarowaniu tych przedmiotów, będę pisał maturę według starej, czy nowej podstawy?
Tyle opinii słyszałam w tej kwestii, że tak naprawdę nic nie wiadomo. Moim zdaniem najlepiej będzie poczekać do września, aż OKE upora się z tegorocznymi maturzystami i zajmie przyszłorocznymi. Jestem w podobnej sytuacji, bo za rok planuję zdawać po raz pierwszy maturę rozszerzoną z matematyki, więc też śledzę temat.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Girion »

Lady Marion, dzwoniłem do oke kraków i powiedzieli, że na 90% nowa podstawa, gdyż nie jest to podwyższanie wyniku, ale też powiedzieli, że trza czekać do września.
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Lady Marion »

Girion, czyli mamy mniej więcej jasność. Ja dowiadywałam się w swoim OKE Waw to bardzo miła pani równie miło mnie zbyła właśnie informacją, że na razie mają nalot maturzystów w związku ze sprawdzaniem prac i o ustawy odnośnie przyszłej matury należy się dowiadywać w połowie września.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Girion »

Lady Marion, mam w zasadzie 3 źródła, to w.w., babka z oke poznań powiedziała że na 100% nowa, oraz pani koordynator ds. nowej matury powiedziała, że nowa. Więc jest to raczej pewne, ale nie wiadomo, co mogą odwalić. Może wielu maturzystów się przeciwstawić", że oni się nie uczyli nowej podstawy, że to, że tamto (ból dupy). Także nie wiadomo. Ale byłbym zawiedziony, gdybym pisał starą.
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Lady Marion »

Ja też raczej przeczuwam nową podstawę, jeśli chodzi o pisanie jakiegoś przedmiotu pierwszy raz, chociaż popatrz z drugiej strony. Na pewno będą drugie arkusze dla osób, które poprawiają, tak jak z biologii, chemii i pozostałych. Osoby z CKE mogą ulec takiemu gadaniu jak mówisz, że absolwenci nie uczyli się nowej podstawy i w końcu przystaną, przecież to kwestia dosłania kilku/kilkunastu arkuszy starej podstawy więcej.
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: nodame »

Szczerze nie rozumiem tego zamieszania. Przecież rozszerzone przedmioty (nawet te zdawane przez maturzystów pierwszy raz) według starej podstawy programowej i tak muszą zostać przygotowane, bo są technika (czy to po polsku napisałam?xd), a w technikum też się zdaje rozszerzone przedmioty.

Zresztą wydaje mi się, że przez to, że osoby piszące pierwszy raz będą pisały nową podstawę, nie będą chciały jej pisać, a przez nowe warunki rekrutacji (moim zdaniem) wzrosną progi na dwuprzedmiotówki i to stawia nas w złej sytuacji.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: black-cat »

nodame pisze:Zresztą wydaje mi się, że przez to, że osoby piszące pierwszy raz będą pisały nową podstawę, nie będą chciały jej pisać, a przez nowe warunki rekrutacji (moim zdaniem) wzrosną progi na dwuprzedmiotówki i to stawia nas w złej sytuacji.
Dlaczego Twoim zdaniem wzrosną progi na dwuprzedmiotówki, bo szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem? Pytam, bo ostatnio również zastanawiałam się nad przyszłorocznymi progami I niestety do żadnych wniosków nie doszłam:(
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: nodame »

Uważam, że wzrosną, ponieważ będzie dodatkowa matematyka rozszerzona. Wystarczy zobaczyć progi, kiedy była fizyka rozszerzona albo chociażby podstawowa, wtedy więcej ludzi wybierała dwuprzedmiotówki (nie wszyscy mają talent do fizyki/matematyki i uważają je po prostu za trudne).
Na trzy przedmiotowe uczelnie wystarczy mieć trochę z biol, chem, mat/fiz (ciężko powiedzieć jak będzie z Krakowem w tym roku)

Takie jest moje zdanie Nie musi być to prawda ( i oby nie była, ale wole dmuchać na zimne).
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: black-cat »

A ja się pocieszam, że nawet jeśli wzrosną to chyba nie zatrzymają się na 170 pkt ( na dwuprzedmiotowe oczywiście). Przeglądałam sobie kiedyś progi z ostatnich lat i z tego co widziałam, to bardzo się nie różniły:)
Kierunek lekarski :)
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: antropolog95 »

Również poprawiam, ale idę na studia, nie chcę siedzieć w domu, tym bardziej że duże miasto daje mi większe możliwości jeżeli chodzi o korepetycje, kursy itd Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości