Matura 2015 a poprawa egzaminu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Girion »

Lady Marion pisze: Osoby z CKE mogą ulec takiemu gadaniu jak mówisz, że absolwenci nie uczyli się nowej podstawy i w końcu przystaną, przecież to kwestia dosłania kilku/kilkunastu arkuszy starej podstawy więcej.
Właśnie tego się obawiam Ale muszą też określić którzy absolwenci. A jak ktoś pisał maturę w 1998 roku i chce sobie napisać hiszpański rozszerzony (tak wymyśliłem tylko)? To co, będzie pisał tą swoją maturę z 1998 roku, tą z rocznika 95 czy nową? Więc albo wszyscy albo wszyscy. Tylko podwyższanie - stara podstawa, nowy przedmiot - nowa. Ale wątpliwości dalej są.
Adrealina
Posty: 46
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:49

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Adrealina »

Hej wam ja mam takie pytanie, czy rocznik 95 pisze maturę stara tylko przez 2 lata ? Czy możemy przez 5 poprawiać? Mo nie wiem komu końcu wierzyć : D obmysliłam plan żeby skończyć licencjat z kierunku którego zacznę w pazd i potem zacząć ten co od zawsze mnie kręcił : D tylko nie wiem czy na stare zasady się załapie

Awatar użytkownika
larissa90
Posty: 299
Rejestracja: 27 maja 2014, o 20:03

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: larissa90 »

Girion pisze:A jak ktoś pisał maturę w 1998 roku i chce sobie napisać hiszpański rozszerzony (tak wymyśliłem tylko)? To co, będzie pisał tą swoją maturę z 1998 roku, tą z rocznika 95 czy nową?
Wiem, ze to miał być tylko przykład , ale osoby piszące starą maturę , chyba nie mogły jej poprawiac, w sensie podwyzszać wyniku, ani dopisywać sobie dodatkowych przedmitów, na studia były egzaminy wstępne i poprawa matury nie była potrzebna, byle zdać i swięto.
Tak,ze osoba pisząca maturę w 1998, prawdopodobnie choć by bardzo chciała, to sobie tej matury z hiszpańskiego nie napisze, w żadnej formie, chyba,z e jako egzamin wstępny na iberystykę jeśli takowe są dla staromaturzystów przeprowadzane.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Girion »

larissa90, fakt, zły przykład

Adrealina, słyszałem, że 2 lata, nie 5.
Adrealina
Posty: 46
Rejestracja: 13 maja 2014, o 10:49

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Adrealina »

Oo czyli 2 tylko no szkoda

MilkyWay
Posty: 7
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:28

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: MilkyWay »

[at] Miałam największe nadzieje na Bydzie,brakuje mi z 7-8 punktów po drugiej liście zastanawiałam się nawet nad niestacjo,ale nie wiem czy udałoby mi się ogarnąć i studia i naukę do matury
hghjhb
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2013, o 20:31

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: hghjhb »

Witam Was wszystkich! Po przeczytaniu tego tematu mam.jeszcze więcej wątpliwości co do formuły matury 2015 dla roczników 95,94itd. :p
Mam nadzieję,że ktoś z Was pomoże mi z tym czy dobrze oceniłam moją sytuację. Jestem z 95,pisałam w maju 2014 maturę z podstawowych przedmiotów obowiązkowych i rozszerzonej biologii. W maju 2015 chcę pisać rozszerzoną biologię (obecny wynik nie satysfakcjonuje mnie),rozszerzoną chemię i rozszerzoną matematykę.
Czy to oznacza,że chemię i matematykę będę musiała pisać taką jak rocznik 96? Nie bardzo mogę w to uwierzyć,no bo w końcu całe gimnazjum i liceum miałam inną podstawę to dlaczego teraz musiałabym pisać tą nową"?
Marzenka1995
Posty: 71
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 13:14

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Marzenka1995 »

Wygląda na to, że jest właśnie tak jak piszesz.
Też chciałam pisać po raz pierwszy matmę rozszerzoną, ale w takim wypadku, chyba nierealne zbyt .
Chcesz iść na medycynę na UJ ? Bo tam liczą się te przedmioty właśnie, więc tak wywnioskowałam.
hghjhb
Posty: 3
Rejestracja: 5 maja 2013, o 20:31

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: hghjhb »

Marzenka1995 - dziękuję Ci za odpowiedź! Choć muszę stwierdzić,że nie jest ona dla mnie miła tym bardziej,że materiał z maty rozszerzonej mam przerobiony cały, po prostu nie pisałam w tym roku rozszerzenia

Nie,nie myślę o CMUJ.raczej będę celować w uczelnie, gdzie istnieje zestaw bio+mat (Białystok,Łódź,ŚUM). A ta chemia.tak dla własnych ambicji
kruci
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:40

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: kruci »

Ja zdawałem maturę w tym roku, ale nie z bioli i chemii. Więc jeżeli podszedłbym w maju za rok do tych przedmiotów, to też będzie to nowa podstawa? Jeśli tak, czym różni się od starej? Słyszałem, że nie będzie klucza. Nie wiem, jak to traktować. Na chłopski rozum jest to zaleta, chociaż oczywiście w takim przypadku osoba sprawdzająca jest najważniejsza i tutaj loteria, czy jej się spodoba odpowiedź, czy nie.

Poza tym, zmian chyba dużych nie będzie? Jak przeglądałem podręczniki do bioli, to nie różniły się zbytnio materiałem (niektóre schematy i rysunki były wręcz skopiowane ze starego podręcznika). Co do chemii, tutaj nie przeglądałem, więc jak z tym jest?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: randomlogin »

Nie przegladaj podrecznikow, przejrzyj przykladowe arkusze (na stronie CKE) - zmiany sa w formie, nawet jesli nie zmienil sie dramatycznie zakres materialu. Moim zdaniem niestotne od praktycznej strony, ale darcie szat z tej okazji juz mialo tu miejsce niejednokrotnie, wiec mozesz zechciec zerknac.
kruci
Posty: 4
Rejestracja: 25 maja 2014, o 11:40

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: kruci »

Ok, przejrzę Ale jeśli chodzi o naukę teorii, to wystarczą podręczniki biologii i chemii ze starej podstawy (plus później robienie nowych arkuszy i ew. jakieś dokupione pomoce)?
jagoda
Posty: 3
Rejestracja: 11 sie 2014, o 08:31

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: jagoda »

Witam,
Mam problem. W tym roku wpisałam w deklaracje maturalną matematykę R , ale na egzamin nie poszłam. Na aneksie maturalnym mam 0 % ( maturę zdawałam w 2013). Na jakich zasadach będę mogła ją pisać w 2015 wg starego czy nowego programu ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości