Matura 2015 a poprawa egzaminu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Wzulek
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 21:23

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Wzulek »

Cześć! Moze ktos wie, co wpisac w deklaracji, jesli mam juz zdany ustny polski? Zostawic puste?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: randomlogin »

Tak. Wpisujesz tylko to co chcesz pisac, cala reszta zostaje pusta.
aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

Hej
W tym roku chciałam dostać sie na pielegniarstwo i pisałam biologie postawe. Nie udało sie. Z tego co czytałam to moge poprawić wynik biologi na poziomie podstawowym - nie musze pisać roz w 2015. Ale moje pytanie brzmi : CZY TO MA SENS jeśli cały rocznik piszący mature w 2015 bedzie pisał rozszerzenie to ja z moją podstawą znów sie nie dostane bo ludzi którzy beda szli na pielegniarstwo bedą mieli napisane rozszerzenia . Na jakiej zasadzie wiec bedą przeliczane moje pkt ? Tak jak w tym roku ? W takim razie musze pisać rozszerzenie bo z podstawą i tak nie mam szans przy roczniku który obowiązkowo musi pisać rozszerzenie z przedmiotów dodatkowych ? może ktos mi rozjaśnić temat ?
Prosze o szybką odpowiedź bo po nocach juz mi sie to śni
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: distinguished »

aga09 pisze:Na jakiej zasadzie wiec bedą przeliczane moje pkt ? Tak jak w tym roku ?
To musisz sprawdzić w rekrutacji na przyszły rok na wybranych przez siebie uczelniach.
aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

ok , dzięki ! sorry nie widziałam ze już tu odpowiedź i się rozpędziłam mam nadzieje ze bedzie już jakaś informacja na ten temat na stronie śum w katowicach
aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

kurcze w info dla kandydata na rok 2015/2016 nie ma indormacji o odobach poprawiających. Jest jedynie napisane ze % z matury beda przeliczane 1%=1 pkt czyli ich rozszerzenie bedzie tak przeliczane jak obecna podstawa wiec wydaje mi sie że moja podstawa bedzie przeliczana tak samo wiec chyba mamy równe szanse , dobrze główkuje ?
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: distinguished »

aga09,
"przyjęcia odbywać się będą na podstawie uzyskania odpowiedniej liczby punktów z ujednoliconego w skali kraju egzaminu zdawanego w roku rekrutacji w SUM lub innych uczelniach z którymi SUM podpisał stosowne porozumienie z biologii, o poziomie wiedzy porównywalnym z nową maturą w zakresie podstawowym lub rozszerzonym przeliczonym na poziom podstawowy (do wyboru przez kandydata na studia).

kandydaci przeliczają liczbę punktów uzyskanych
z egzaminu na poziomie rozszerzonym zgodnie
z opublikowaną w systemie elektronicznej rejestracji tabelą przeliczeń sporządzoną wg. zasady:
punkty od 0-29: 1 punkt x 1
punkty od 30 do 100: 1 punkt x 1,5"
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: distinguished »

aga09 pisze:Jest jedynie napisane ze % z matury beda przeliczane 1%=1 pkt czyli ich rozszerzenie bedzie tak przeliczane jak obecna podstawa wiec wydaje mi sie że moja podstawa bedzie przeliczana tak samo wiec chyba mamy równe szanse , dobrze główkuje ?
Jest informacja, że rozszerzenie jest przeliczane na podstawę, gdzie powyżej 30 punktów jest korzystniejsze, bo x 1,5. Jest info, że maksymalnie można mieć 150 punktów.
aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

gdzie to znalazłaś ? ja przejrzałam 3 załączniki z rekrytacji 2015/2016 i nie widziałam tego ! zadzwoniłam do śum i facet powiedział ze oni nie wiedzą jak to bedzie
czyli jednak musze pisać ro rozszerzeniee.
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: distinguished »

Kod: Zaznacz cały

sum.edu.pl/uchwaly-i-zarzadzenia-sum?act=show&idp=883
Załącznik nr 2, wymagania dla wszystkich kierunków.
aga09 pisze:czyli jednak musze pisać ro rozszerzeniee.
Teraz odchodzi się od podstaw ze względu na nową maturę, więc rozszerzenie bardziej się opłaca.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: randomlogin »

aga09 pisze:gdzie to znalazłaś ? ja przejrzałam 3 załączniki z rekrytacji 2015/2016 i nie widziałam tego ! zadzwoniłam do śum i facet powiedział ze oni nie wiedzą jak to bedzie
czyli jednak musze pisać ro rozszerzeniee.
Oni nie wiedza jak to bedzie. No farsa po prostu. To niech sie dowiedza, zasady rekrutacji maja opublikowane od kilku miesiecy.

aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

Swoja droga, skoro juz decyduje sie na rozszerzenie i muszę je opanować w rok (HAHA) to wiecie może czy są jakieś repetytoria, książki z biologii rozszerzonej, które mogłyby fajnie przygotować do matury. Widziałam jakieś w Matrasie i myślę nad zakupem. Uczyłam sie wczesniej do podstawy a i tak wydawało mi sie to magia , jak myślę o rozszerzeniu to ŁOHOHO

aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

Nooo oni tak wg olewają wszystko. Miala być lista wczoraj , ani listy nie ma , ani komunikatu , ani nic. Ee co tam , w końcu nikt nie czeka na te listy jak na zbawienie

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości