Matura 2015 a poprawa egzaminu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: distinguished »

aga09 pisze:Swoja droga, skoro juz decyduje sie na rozszerzenie i muszę je opanować w rok (HAHA)
Nie ma co się śmiać tylko brać do roboty, są osoby, które nawet bio w podstawie nie miały tak jak Ty opanowanej, a uczą się i zdają bio i chem R w rok żeby dostać się na lekarski czy lek-dent, itd. a Ty zdajesz tylko biologię, a w większości materiału jesteś obeznana, dodać tkanki roślinne, fizjologie roślin i zwierząt, trochę dodatkowych pojęć z podstawy i jesteś w rozszerzeniu.
aga09 pisze:wiecie może czy są jakieś repetytoria, książki z biologii rozszerzonej, które mogłyby fajnie przygotować do matury.
Na forum dużo osób sprzedaje swoje książki, poza tym poprzeglądaj wątek poprawa matury albo dział maturalny, jest masa pozycji do wyboru. Nie będę się powtarzać.
aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

Spoookooojnieee, nie musisz sie powtarzać

aga09
Posty: 67
Rejestracja: 18 sie 2014, o 08:02

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: aga09 »

aga09 pisze:Spoookooojnieee, nie musisz sie powtarzać

Aa , no i jeszcze tebosoby co w rok przygotowują sie do matury roz. Biol i chemia to muszą miec łeb na karku i nie mały dryg do tych przedmiotów. Niestety ka nie należę to tej grupy wybitnie uzdolnionych. Ale sprobowac trzeba , tym bardziej że inny zawód mnie nie interesuje za badzo. Dzięki za rady !

Awatar użytkownika
distinguished
Posty: 267
Rejestracja: 17 maja 2012, o 22:24

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: distinguished »

aga09 pisze:Spoookooojnieee, nie musisz sie powtarzać
Chodzi mi o to, że tutaj każdy coś poleca i wystarczy przeczytać dwie strony jakiegoś wątku maturalnego żeby mieć listę 25 książek, które Cię przygotują do matury.
aga09 pisze:Ale sprobowac trzeba , tym bardziej że inny zawód mnie nie interesuje za badzo. Dzięki za rady !
Życzę powodzenia i wierzę, że Ci się uda.
Awatar użytkownika
Joao Paulo
Posty: 82
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:39

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Joao Paulo »

Pozwolę sobie odświeżyć,
Jak by wyglądała sytuacja, gdyby hipotetyczna osoba zdawała na maturze 2015 (pierwsza matura) jako przedmioty dodatkowe biol i chem, a na maturze 2016 biol, chem, fiz, mat (podst. i rozsz.) - a więc dwa nowe przedmioty rozszerzone i poprawianie trzech z tych, które już zdawała? Dodam, że przedmioty, z których realizowała rozszerzenie w szkole to tylko biologia i chemia.
Chodzi mi o to, czy istnieje wogóle taka możliwość i czy dyrekcja szkoły czy ktokolwiek inny (cke itp.) może taką poprawkę zbojkotować lub skutecznie się przyczepić.
Proszę o rzetelną odpowiedź
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: randomlogin »

Nie moze. Zwlaszcza w wypadku poprawy - w wypadku pisania po raz pierwszy niektore szkoly probuja szatanzowac uczniow, oczywiscie bezprawnie, ale nierzadko skutecznie. A to na jakim sie jest profilu nie ma zadnego znaczenia i nie musi miec odbicia w zdawanych na maturze przedmiotach.
Awatar użytkownika
Joao Paulo
Posty: 82
Rejestracja: 4 maja 2013, o 21:39

Re: Matura 2015 a poprawa egzaminu

Post autor: Joao Paulo »

Dziękuję randomlogin , właśnie czułem, że będę mógł na Ciebie liczyć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 9 gości