Nie ogarniam anatomiiiiii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: chaosik »

Ponoć osteologia jest najłatwiejszym działem, a ja od samego początku mam straszne problemy z zapamiętaniem tego nawału informacji. Trochę mnie to przeraża. Powiedzcie, kiedy Wy zaczęliście ogarniać anatomię? Czy też na początku mieliście problem z nadążeniem, a później jakoś zaczęliście dawać radę?
Boję się, że będzie tylko gorzej, bo kolejne działy są coraz trudniejsze. Może ja nie nadaję się na medycynę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Mårran »

Początki są trudne.
Pani Buka
Awatar użytkownika
asia_asia
Posty: 201
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:01

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: asia_asia »

nie wiem czemu ale miałam przeczucie że ktoś to napisze :) a jak zobaczyłam tytuł to zaczęłam się śmiać :D spoko, mi to zajmuje strasznie dużo czasu ale podobno tak już jest :P niestety trzeba zrozumieć, że postępy przyjdą z czasem. chyba każdy ma jakieś wątpliwości, ale uszy do góry :) pomyśl ile osób przez to przeszło i gdzie zawędrowali )
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Ósemka8 »

Na UMP jest to inaczej rozplanowane, bo na początku przerabiamy grzbiet jako całość (kości, mięśnie, nerwy)
Anatomia jest przedmiotem który jak na razie najbardziej mi się podoba. Dużo się jednak jej staram uczyć i jak czegoś nie rozumiem to sięgam do innej książki. Bochenek nie jest u nas wymagany, ale niektóre rzeczy wydaje mi się, że są tam dobre opisane.

Mam nadzieję, że np. za tydzień nie przestanę tej anatomii ogarniać :p
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Michch »

Spoko, każdy ma tak na początku Nazwy łacińskie/angielskie dla mnie była na początku bardzo uciążliwe, ale z czasem wchodziły do głowy znacznie szybciej niż polskie.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Ósemka8 »

ja właśnie nie mogę zapamiętać dobrze nazw polskich i angielskich najlepiej mi się uczy tych łac.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Collo »

chaosik, nie jesteś jedyny, ja też mam trudności w opanowaniu materiału, ale jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę W każdym razie nie sugeruj się za bardzo stwierdzeniami innych ludzi z roku, którzy twierdzą, że w jeden wieczór przerobili to co ty tłuczesz od tygodnia, tylko rób swoje

chaosik, Btw, jesteś na WUMie? Która grupa?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Medycyna Lwów »

każdy tak ma- spokojnie, w perspektywie osteologia była łatwa ale najprostsza jest klp, brzuch i miednica.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: Mårran »

Powoli zaczniesz uczyć się uczyć, poćwiczysz pamięć i wszystko zacznie wchodzić szybciej.
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ogarniam anatomiiiiii

Post autor: lith »

E tam, ja tam na anacie od 1 ćwiczeń miałem zaległości. i miałem wrażenie, że te zaległości nie rosną tylko w weekendy najważniejsze to się tym nie przejmować, tylko robić swoje. Najgorzej jak się traci więcej czasu na myślenie o tym, że się nie umie niż na naukę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości