pielęgniarstwo - gdzie?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
karolla15
Posty: 25
Rejestracja: 8 paź 2013, o 18:43

pielęgniarstwo - gdzie?

Post autor: karolla15 »

heej:) zdecydowałam się już na 100% na ten kierunek, oczytałam się, głównie na tym forum, chcę jednak byście mi pomogły
3 rok chodzę do klasy humanistycznej, biologię zawsze lubiłam, ale jak wiadomo wiedzy jak ludzie z biochema na pewno nie mam dlatego też zdaję podstawową biologię, bo z rozszerzoną na pewno sobie nie poradzę. czytałam jednak, że z podstawową biologią jest szansa dostać się na pieęgniarstwo. chcę iść na uniwersytet medyczny, gdyż ponoć tam najlepiej wyszkolą do zawodu pielęgniarki a i pracodawcy przychylniej patrzą. jestem świadoma, że z podstawową biologią nie dostanę się na UJ na ten kierunek, gdzie jednak się dostanę?
Rozważam Śum, UM w Lublinie, PMWSZ w Opolu oraz WUM (chociaż chyba w to wątpię że by mnie tam przyjęli, aczkolwiek czekam na wasze inf gdyż odpowiedniej strony WUM gdzie bym mogła znaleźć cenne inf dotyczące rekrutacji, znaleźć nie mogę).
Powiedzcie mi, gdzie zdając w miarę dobrze podstawową biologię mam szansę się dostać z powyższych kierunków, czy też jeśli znacie polećcie inną uczelnię. Byłabym wdzięczna, gdybyście także opowiedziały mi jak na danych uczelniach pielęgniarstwo wygląda, wszystkie zajęcia, jak jest z nauką itd
z góry dzięki
Awatar użytkownika
karolla15
Posty: 25
Rejestracja: 8 paź 2013, o 18:43

Re: pielęgniarstwo - gdzie?

Post autor: karolla15 »

* z powyższych uczelni

sorki za błąd, nie mogę znaleźć opcji edytuj
Avv
Posty: 33
Rejestracja: 18 cze 2011, o 16:53

Re: pielęgniarstwo - gdzie?

Post autor: Avv »

karolla15 pisze:heej:) zdecydowałam się już na 100% na ten kierunek, oczytałam się, głównie na tym forum, chcę jednak byście mi pomogły
3 rok chodzę do klasy humanistycznej, biologię zawsze lubiłam, ale jak wiadomo wiedzy jak ludzie z biochema na pewno nie mam dlatego też zdaję podstawową biologię, bo z rozszerzoną na pewno sobie nie poradzę. czytałam jednak, że z podstawową biologią jest szansa dostać się na pieęgniarstwo. chcę iść na uniwersytet medyczny, gdyż ponoć tam najlepiej wyszkolą do zawodu pielęgniarki a i pracodawcy przychylniej patrzą. jestem świadoma, że z podstawową biologią nie dostanę się na UJ na ten kierunek, gdzie jednak się dostanę?
Rozważam Śum, UM w Lublinie, PMWSZ w Opolu oraz WUM (chociaż chyba w to wątpię że by mnie tam przyjęli, aczkolwiek czekam na wasze inf gdyż odpowiedniej strony WUM gdzie bym mogła znaleźć cenne inf dotyczące rekrutacji, znaleźć nie mogę).
Powiedzcie mi, gdzie zdając w miarę dobrze podstawową biologię mam szansę się dostać z powyższych kierunków, czy też jeśli znacie polećcie inną uczelnię. Byłabym wdzięczna, gdybyście także opowiedziały mi jak na danych uczelniach pielęgniarstwo wygląda, wszystkie zajęcia, jak jest z nauką itd
z góry dzięki
1. Pracodawcy nie obchodzi Twoja uczelnia, tylko prawo wykonywania zawodu i to, co potrafisz/doświadczenie.
2. Dlaczego nie dostaniesz się na UJ? Sprawdzałaś progi i wymogi rekrutacyjne? Na forum jest osobny temat z UJ, poczytaj, zorientuj się, nie przekreślaj swoich szans. To samo z WUM.
3. Ja jestem na PMWSZ na pierwszym roku, więc mogę co nieco opisać jeśli jesteś zainteresowana.
Odnośnie gdzie się dostaniesz - piel to nie lekarski, nie potrzeba 90% z rozsz. chemii i biologii. Ja miałam ponad 70% z podstawowej biologii i na PMWSZ oraz UM dostałam się bez problemu.
Awatar użytkownika
karolla15
Posty: 25
Rejestracja: 8 paź 2013, o 18:43

Re: pielęgniarstwo - gdzie?

Post autor: karolla15 »

o tak, bylabym wdzieczna gdybyś mi opisala coś o PMWSZ
na UM w lublinie?
Laima
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2011, o 09:12

Re: pielęgniarstwo - gdzie?

Post autor: Laima »

Próbowałabym z UJ mimo wszystko : ) Niestety nie pamiętam jaki był próg w tamtym roku, ale jeśli napiszesz te podstawy na ok. 70%, to może niekoniecznie w pierwszej, ale w drugiej turze spokojnie powinnaś się dostać.
Noena
Posty: 21
Rejestracja: 22 lut 2014, o 01:30

Re: pielęgniarstwo - gdzie?

Post autor: Noena »

Polecam Wrocław Wystarczy tylko jeden przedmiot - biologia, a podstawa liczy się tak samo, jak rozszerzenie. A próg zeszłoroczny to było chyba 38%, straszliwie nisko, może ja czytać nie potrafię, ale polecam sprawdzić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości