Dlaczego zielenice nie wchodzą w skład bentosu?

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
kana009
Posty: 31
Rejestracja: 21 cze 2012, o 15:56

Dlaczego zielenice nie wchodzą w skład bentosu?

Post autor: kana009 »

Hej, pytanie jak w temacie Bardzo proszę o odpowiedź
mathiej
Posty: 104
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 22:41

Re: Dlaczego zielenice nie wchodzą w skład bentosu?

Post autor: mathiej »

Szukałem w książkach, ale mnie za ciekawiła definicja Bentosu.

Bentos – zespół organizmów zwierzęcych związanych z dnem środowisk słodkowodnych, zarówno zbiorników wodnych jak i cieków oraz środowisk morskich, w tym także związanych z rozmaitymi strukturami obecnymi na dnie, a więc roślinami (fauna naroślinna), glonami, kamieniami (fauna nakamienna), szczątkami antropogenicznymi. Skład gatunkowy i liczebność bentosu zależy od różnorodnych czynników biotycznych i abiotycznych – m.in. rodzaju zbiornika (słono- lub słodkowodny), głębokości dna, warunków pokarmowych, tlenowych, świetlnych (wpływ na fitobentos), ruchliwości wód, oraz eksploatacji przez drapieżców itp. Pojęcie to wprowadził Ernst Haeckel, obejmując nim organizmy ze wszystkich grup taksonomicznych[1]. Obecnie część bentologów zawęża to pojęcie do zoocenoz dennych określanych też jako zoobentos, ale wyróżniany jest również będący obiektem badań hydrobotaniki fitobentos budowany przez protisty roślinopodobne i rośliny oraz bakteriobentos[2][3]. Niektóre organizmy zasadniczo bentosowe mogą być odrywane od dna i wchodzić w skład tycho lanktonu.

Źródło: Wikipedia
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Dlaczego zielenice nie wchodzą w skład bentosu?

Post autor: mrsdavis »

kana009, nie zakładaj paru wątków z tym samym pytaniem. W innym Ci odpowiedziałam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości