Matura z Biologii-pomoc

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
K
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2006, o 17:35

Matura z Biologii-pomoc

Post autor: K »

Mam kilka pytań do osób naprawde zorientowanych i służacych pomocą.
Na poczatek moze dziwne pytanie ale.Co to jest dokladnie VADEMECUM MATURALNE, czy jes tam cay potrzebny materał.nie zajmowalem sie tym dotąd dlatego zabardzo nie wiem.

Chcę kupić VADEMECUM MATURALNE z Biologii, bo jest tam chyba naprawde wiele ciekawych pomocnych rzeczy, w przygotowaniu do matury. Zacząłem sie rozgladac i natrafilem na wiele wydawnictw, jede tanszcze, bez jakis obrazów itp inn droższe ale bardziejbogate".
Co wy polecicie, moze ktos juz mial taki problem.
W szkole ucze sie podrecznikami wyd. OPERON, i widzialem VADEMECUM MATURALNE tego wyd. i kosztuje dużo, ale jest chyba duzo info.

Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: badger »

W Vademecum jest praktycznie caly material potrzebny do zdania matury od mikroelementow i budowy komorki po ewolucjonizm i ekologie.
Ja kupilem vademecum autorstwa Ewy Pyłki-Gutowskiej dosc popularne takie w czerwonej okladce. W sumie material jest dobrze uporzadkowany ale wydaje mi sie ze jest tego troche za malo. Dużo rzeczy ktore omawiamy z nauczycielka na fakultetach tam nie ma Oprocz tego ucze sie z ksiazek Operonu zakres rozszerzony i ze starych ksiazek po moich siostrach takie ksiazki z lat 80-tych sa bardzo dobrze napisane i fajnie sie je czyta
Slyszalem ze bardzo dobre sa ksiazki autorstwa Villego ale niestety nowe so drogie a uzywanych nie moge nigdzie dostac
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: prazm »

Nie wiem na ile była edytowana genetyka, ale swego czasu w Vademekum były katastrofalne błędy właśnie w genetyce. Innych działów nie komentuję
Parthenos
Posty: 25
Rejestracja: 20 sty 2007, o 11:05

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: Parthenos »

mi się wydaje że dobrze napisane są notatki z lekcji taka seria. niestety jedna ksiażeczka obejmuje jeden konkretny dział. ale jest tam dużo ważnych informacji wypunktowanych tak że łatwo się uczyć.

pozatym zdecydowanie biologia wydawnictwa operon rządzi do dziś na studiach z nich korzystam i czasem gdy nie mam czasu wertować wielkich ksiąg czytam operon i zazwyczaj na zaliczenie wystarcza

ja szczerze powiedziawszy bardziej poszukuje testów maturalnych godnych polecenia? [czyt. poprawiamy mature ]
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba co poniektórym pomylił sie poziom amtury i poziom wyzszy, zupełniej do maturuy wystarcza 3 tomy operonu w zakresie rozszerzonym, ewentualnie coś docztać w starych zwłąszcza z ekologii jets mnówstwo zadań na maturze wprost ze straego Wsip, zamiast vademecum kup sobie testy (dobre są wyd.PARK i OE Pazdro) i cwicz, bo czasu nie zostało dużo.
K
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2006, o 17:35

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: K »

Dzieki za pomoc
I jeszcze jedno pytanie, do matory podstawowej potrzebne jest nauka tylko 2 i 3 czesci ksiazek Operonu., mam rozszezenie. Po na podstawie nie ma chyba roslin itp.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: Medycyna Lwów »

jeśli zdajesz biologie podstwowa to główie 2 cz. operonu, z 3 czesci geentyka i troche mozna pocyztać o ewolucjoniczmie i ochronie srodowieska no a z pierwszej częsci koniecznie cała ekologia - roślin jako takich nie ma, ale czesto z ekologii sa pytania zwiazane z botanika nawet na podstawie
wszechja
Posty: 3
Rejestracja: 6 lut 2007, o 23:49

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: wszechja »

A ja myślałem że podstawe zdaje się z 1cz i 2cz zakresu podstawowego, a rozszerzenie z 1cz,2cz,3cz zakresu rozszerzonego. Choć prawdą jest że w książkach rozszerzonych tematy są omówione w sposób bardziej rozwinięty przez co lepiej je zrozumieć. Mam jeszcze jedno pytanie: czy posiada ktoś VADEMECUM MATURALNE operonu? Jak je oceniacie bo zamierzam kupić. Jak jest już ocenione to poproszę linka. Dzięki
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Matura z Biologii-pomoc

Post autor: Medycyna Lwów »

wiesz co widziałęm w kalsie ma pare osobów - jest moze i dosć dobre wsyztsko w tabelach, choc informacje i rysunki sa indentyczne jak w ksiazkach operonu. Co wiecej jest drogie ok. 45 zł, wg mnie jak amsz 3 operony to kup sobie jak chces koneicznie vademecum innego wydawnictwa dla porównania a najlepeij robić testy testy i jeszcze raz testy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości