Poprawka matury + drugi kierunek

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
krzyhuw
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:25

Poprawka matury + drugi kierunek

Post autor: krzyhuw »

Witam

Jestem z Katowic i mój plan wygląda następująco:

- Maj 2014 podchodzę do matury z biologii R,
- składam papiery do Zabrza/Katowic (tylko) mając zaliczoną w 2011 maturę z matematyki R na 78%.

ŚUM bierze Biologia + coś, matma też jest brana pod uwagę. Mając mój wynik, pewnie powinienem zdobyć ok 90% z biologii żeby być w miarę spokojnym o swój los (miałbym 168 pktów).

- nie mam żadnego przygotowania biologicznego - jestem po technikum a za 1 rok będę się przygotowywał do obrony inżyniera
- kupiłem operon rep. + arkusze, witowski 2 części oraz Pyłkę-Gutowską. To ma być moja baza, potem arkusze. Czasu mam niewiele, bo jakieś 7 miesięcy.

Inna sprawa, że zaczynałbym medycynę w wieku 23 lat (kończył przy 29.).

Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem jak mój? Jakieś sugestie?

I druga kwestia:

Zacząłem swoje pierwsze studia stacjonarne w roku 2011/2012. I stopień inżynierskie. Teraz jestem na 5 semestrze aczkolwiek chcę inżyniera obronić, zaliczając 7 semestrów. Jak to byłoby liczone gdybym dostał się na stacjonarną medycynę? Za ile semestrów musiałbym zapłacić? Stawka za jeden semestr = stawce jak za niestacjonarne? Ma to jakieś znaczenie, że lek jest jednolity a tutaj mamy dwustopniowe i przydział ECTS jest inny?

Dziękuję za podpowiedzi
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

[Link] Poprawka matury + drugi kierunek

Post autor: mrsdavis »

Liczysz na to, że ktoś napisze: chłopie, spokojnie dasz radę nauczyć się biologii w 7 miesięcy"? Może dasz, a może nie dasz. Jednym nie wystarczają 3 lata nauki, inni napiszą na 90% po miesiącu zajmowania się biologią.
Jeżeli masz zacięcie do tych przygotowań, to jasne- próbuj, ale nie ma co uprawiać wróżenia z fusów.
O wiek akurat martwiłabym się najmniej w tym wypadku.

O punktach możesz poczytać tutaj.
Awatar użytkownika
suzaku
Posty: 135
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:37

Re: Poprawka matury + drugi kierunek

Post autor: suzaku »

Prawo nie działa wstecz jeżeli zacząłeś studia przed wprowadzeniem nowej ustawy, czyli przed rokiem 2012/2013 to kierunek jaki rozpoczniesz (patrząc od chwili wprowadzenia ustawy czyli po 2012r.) bd w Twoim przypadku traktowany jako pierwszy, czyli o płacenie nie musisz się martwić. Podziwiam za chęci, pamiętaj że chcieć to mój. A wiek wcale nie musi być problemem, zawsze można wykorzystać go na swoją korzyść
Welwiczija
Posty: 11
Rejestracja: 12 cze 2011, o 13:32

Re: Poprawka matury + drugi kierunek

Post autor: Welwiczija »

Ja spotkałam się z podobnym przypadkiem jak Twój bo to mój przypadek również rozpoczęłam studia w 2011/2012 (magisterskie) i chcę pisać maturę (chem, bio) w 2014. Sytuacja z odpłatnością za drugi kierunek jest dosyć skomplikowanajedni mówią, że nasz rocznik obowiązuję, inni że nie. Ostatnio jednak musiałam żłożyć na uczelni oświadczenie o liczbie wykorzystanych punktów ECTS (120), więc niestety chyba już są one odliczane od puli naszych darmowych punktów.
krzyhuw
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:25

Re: Poprawka matury + drugi kierunek

Post autor: krzyhuw »

Dzięki za odpowiedzi

Właśnie dostałem Operon, Pyłkę-Gutowską i zadania Witowskiego - czas zabierać się za naukę.

W NAJGORSZYM przypadku, gdyby płatność była jednak nieunikniona, (zaliczone 7 semestrów = 210 ECTS. 30 ECTS gratisowych daje wykorzystane 180). Tak więc trzy lata płatne, trzy ostatnie lata na medycynie.

Liczę na niekonstytucyjność ustawy, lada tydzień mamy poznać werdykt TK.

Suzaku - no tutaj jest duża nieścisłość - czy liczymy datę rozpoczęcia studiów czy podjęcia, czy też liczy się data przyjęcia z decyzji o przyjęciu (ja mam datę o przyjęciu 18 lipca 2011). Ale myślę, że to najmniejszy problem. Najpierw matura. Tutaj niekoniecznie bzdura
krzyhuw
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2013, o 11:25

Re: Poprawka matury + drugi kierunek

Post autor: krzyhuw »

Poza tym - piszesz suzuku o roku 2012/2013, a ustawa weszła 01.10.2011r.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości