Rzucić studia?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Rzucić studia?

Post autor: Smile_Forever »

Odnośnie studiów - znam przypadki osób, które znacznie później rozpoczęły wymarzone studia niż rok po pierwszej maturze Osobiście uważam, że warto jest poświęcić ten rok, czy nawet kilka lat życia, aby móc kiedyś przyszłości wykonywać zawód, który się chce wykonywać
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Rzucić studia?

Post autor: Mårran »

Takich osób wcale nie jest mało.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Rzucić studia?

Post autor: Madridistka »

Ja mam 85, ale też ją cisnę, chcę napisać chemię na jak najwięcej, z biologią wiadomo jak jest, więc myślę, że warto poprawić te 87%
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Rzucić studia?

Post autor: Smile_Forever »

No tak, dużo osób podnosi sobie miejsce w rankingu właśnie chemią, bo zdecydowanie jest to bardziej przewidywalna matura warto napisać obie jeszcze raz, bo czasem występują znaczne dysproporcje między arkuszami i można trafić akurat na łatwiejszy i zdobyć więcej punktów
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Rzucić studia?

Post autor: Mårran »

Zwłaszcza, że nic się nie traci, bo liczy się przecież i tak wyższy wynik.
Pani Buka
heather1993
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 23:04

Re: Rzucić studia?

Post autor: heather1993 »

hej, mam ten sam problem z matką, która wogóle nie przyjmuje do wiadomosci, że mogłabym rzucic studia.mam juz rok w plecy, wiec ja w sumie rozumiem, tylko,ze ona uwaza,ze dobrze bedzie jezeli wogóle cos skoncze, twierdzi,że nie dam rady dostac sie na medycyne. tylko,ze nie interesuje mnie ten kierunek: biologia medyczna na UMCS. nie wiem co ja tam robie/ i zastanawiam sie czy nie rzucic bez jej zgody". tylko kiedy mnie wykreśla? mogę do tego czasu mieszkac w akademiku?
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Rzucić studia?

Post autor: kinektor »

Jak rezygnujesz ze studiów, to jak chcesz mieszkać w akademiku? Piszesz rezygnacje w dziekanacie, zdajesz indeks i legitymację i nie jesteś już na liście studentów więc z akademiku nie korzystasz. Wykreslają Cie od razu po Twojej pisemnej rezygnacji. W każdej chwili możesz to zrobić.
Jeśli poważnie planujesz z medycyną i nie masz pieniędzy żeby sobie opłacić rok na medycynie, to lepiej zrezygnuj teraz, bo tracisz ECTSy.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Rzucić studia?

Post autor: randomlogin »

Ale nie trzeba przeciez pisemnie rezygnowac. Mozna przestac chodzic na zajeciach, wtedy w akademiku nozna zostac do konca semestru albo roku, zaleznie od uczelni. I stypendium dostawac jesli ktos ma i w ogole. ECTSy zuzywa sie dopiero zaliczajac zajecia (trzeba sie tylko upewnic, ze konkretny dziekanat ma tego swiadomosc), wiec nic sie na takim rozwiazaniu nie traci w porownaniu z rezygnacja natychmiast.

niulol
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2013, o 07:45

Re: Rzucić studia?

Post autor: niulol »

Czytam wasze odpowiedzi i muszę wam podziękować Bardzo mi pomogliście. Co prawda ja już podjęłam decyzję odnośnie rzucenia studiów ale dzisiaj rano miałam pewne wątpliwości. Jestem studentką I roku Biologii na SGGW. Studia być może ciekawe, ale nie dla mnie. Moim wymarzonym kierunkiem jest stomatologia. Sama bałam się bardzo, bo to przecież rok w plecy, aczkolwiek w perspektywie czasu, gdybym miała zostać na tej biologii zmarnowałabym o wiele więcej lat w swoim życiu a co gorsza dręczyłyby mnie wyrzuty sumienia czemu nie spróbowałam?!". Tak więc biorę się ostro za naukę! I wszystkim innym też to polecam, jeżeli źle czujecie się na danych studiach a marzycie o jakimś innym kierunku to PRÓBUJCIE! Nie macie tak na prawdę nic to stracenia

Ps. Czy ktoś zna dobrych korepetytorów z chemii najlepiej z Warszawy, ew. okolic? I czy polecacie jakieś książki przygotowujące do rozszerzonej matury z chemii? Z góry dziekuję za odpowiedź!
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Rzucić studia?

Post autor: kinektor »

randomlogin pisze:Ale nie trzeba przeciez pisemnie rezygnowac. Mozna przestac chodzic na zajeciach, wtedy w akademiku nozna zostac do konca semestru albo roku, zaleznie od uczelni.
No tak ale wtedy co robić w takim akademiku, inni idą na zajęcia, a ty sobie siedzisz. Nie wiem czy to taka fajna opcja.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

niulol, dobra decyzja, wiem co mówię.

kinektor, co za różnica? To lepiej chodzić na coś czego się nie lubi, ale chodzić, bo wszyscy chodzą? Tak to nie działa. A jak doskwiera samotność w akademiku to można wrócić do domu, z dala od całej tej studenckiej szopki i w spokoju przygotować się do matury.
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Rzucić studia?

Post autor: kinektor »

Nie, nie chodziło mi o chodzenie na coś czego się nie lubi, tylko o powrót do domu Absolutnie nie namawiam nikogo do chodzenia na coś czego nie lubi, sam poprawiałem maturę i nie chodziłem na inną uczelnie, mimo że mogłem. Tylko w takiej sytuacji przynajmniej ja nie widzę sensu mieszkania w akademiku. Wrociłbym do domu.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

Najwidoczniej źle zrozumiałem twój poprzedni post. W każdym razie nie ma co się spinać, że rok w plecy, przy dobrych wiatrach za rok wszyscy się podostają tam gdzie chcą. Wtedy z kolei zaczną się bać, że ich wywalą, bo nauki jest od groma. I tak to się kręci.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości