Rzucić studia?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

Witam Was. Mam pewien problem, który strasznie mnie nurtuje i nie mogę sobie z nim poradzić. Otóż jestem teraz na 1 roku biotechnologii. Startowałam na stomatologię, ale zabrakło mi parę punktów i się nie dostałam. Więc poszłam na biotechnologię na UMCS w Lublinie.
Napisałam biologię (R) na 73% - więc za mało. Zaś chemię na 87%. Myślę,że wystarczyło by mi tylko poprawić biologię. I teraz pytanie : co zrobić? Czy poprawiać i walczyć o dostanie się czy jednak ciągnąć ten kierunek? Doszłam do wniosku - po niecałym miesiącu studiów, że to jednak nie to, co chcę robić. Jednak problem jest w tym, że rodzice są w szoku. Nie chcą przyjąć do wiadomości faktu, że jak to, jak Ty to sobie wyobrażasz, chcesz rzucić studia? A ja czuję, że źle zrobiłam idąc tutaj, że mogłam zostać i poprawiać. Zwiozłam się ze wszystkim do mieszkania i w ogóle się zaaklimatyzowałam. Proszę, poradźcie mi coś, bo od kilku dni łamię sobie głowę. Koleżanki ze stancji radzą poprawiać i iść na medyczny. Z kolei rodzice twierdzą, że mam widzimisię i nie chce mi się uczyć, że na medycynie będę narzekać, że mam masę nauki i w ogóle. Jest też taka kwestia, że boję się tego ogromu nauki i to też poniekąd mnie odrzuca. Jednak te studia, które teraz kontynuuje mnie nie satysfakcjonuję. Jeśli ktoś może, to proszę o poradę.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

Ja bym rzucił, tak jak raz rzuciłem. Nie żałuję, perspektywy po tych studiach są jak dla mnie lepsze niż po moich poprzednich. Trzeba było zaryzykować, ale warto było, bo rok szybko zleci, nim się obejrzysz już maturka i kolejny rok studiów zaczniesz. Nie przesadzajmy z tym ogromem nauki na stomie. W pierwszym miesiącu studiów wiele osób rezygnuje (część pewnie żałuje, część nie). Ja jakbym został na listopad na studiach to bym już na pewno ich nie rzucił, a tak jestem na stomie i bardzo mi się podoba. Za niedługo wolne kilka dni, będziesz w domu to pogadaj z rodzicami, może akurat uda ci się ich przekonać do swojego pomysłu. Nie wiem staraj się udowodnić, że po stomie łatwiej o pracę itp.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Rzucić studia?

Post autor: sandoz »

Mama- sandoz pisze ,pogadaj z rodzicami ,koniecznie! ,przedstaw im sytuację Zapisz sie na jakis dobry kurs szykujący do matury szczególnie z biologii i aby prowadzącym była osoba z doswiadczeniem i jeszcze egzaminatorem OKE w dodatku.Kurs zacznij od listopada juz aby nie siedziec bezczynnie.Masz ładny wynik z chemii to tylko podciagnac biologię i już.Po biotechnologii nie ma zbyt wielu miejsc pracy, ,po stomie -wiadomo.Mogę Twoim rodzicom to samo powiedziec to jest tylko do maja ,7 miesięcy.Warto bo szkoda kasy na naukę ,stancję na kierunku ,który nie pasuje .
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Rzucić studia?

Post autor: deVries »

Jak najbardziej rzucić, nie ma sensu siedzieć na biotechu jak się chce być na stomie. Ja też rzuciłem pierwsze studia po miesiącu. Poszedłem na nie bo się nie dostałem na farmę, poprawiłem maturę i zaczynam drugi rok Kilka miesięcy szybko zleci, możesz nawet jakąś pracę znaleźć bo nie masz dużo do poprawiania. Pogadaj z rodzicami i jak już się zgodzą, to rób tak żeby widzieli, że się starasz
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Re: Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

Dziękuję Wam za dobre rady, cały czas czuję, żeby tak zrobić. Rodzice są już przekonani, więc to połowa sukcesu. Teraz kwestia zabrać stamtąd manatki i wrócić do domu. A Ty gooner92 rzuciłeś tak po prostu, nie chodząc na zajęcia i nie podchodząc do egzaminów, czekając, aż Cię wykreślą czy załatwiałeś tą całą biurokrację odnośnie wykreślenia z listy studentów?
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Rzucić studia?

Post autor: sandoz »

Ciesze sie ,ze rodzice zrozumieli Biez sie ostro do pracy ,bede Tobie z daleka kibicowac A do dziekana trzaba napisac pismo o rezygnacji ze studiów i załatwic obiegówkę abys nie wisiała u nich jako studentka.
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Re: Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

Dzięki wielkie. Chociaż cały czas mam jakieś dziwne obawy, że nie dam rady.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Rzucić studia?

Post autor: gooner92 »

Przestałem chodzić na zajęcia, ale legitymacja mi została, więc miałem do 31.03 transport za ulgowe ceny. Można było też zgłosić zaginięcie legitymacji i wybrać papiery, mógłbym ją wtedy zachować, a nie byłbym w jakimś systemie jako student. Nie wiem jakie są konsekwencje tego, że szybciej nie wybrałem papierów, na pewno miejsca nikomu nie zatrzymywałem, ani nie musiałem ponosić opłat. Całą papierkową robotę załatwiłem po maturach, w czerwcu. Bierz się do roboty, nie ma co myśleć, że nie da się rady. Wbrew pozorom pół roku to mało czasu i nim się obejrzysz będziesz na sali pisać maturę. Powodzenia, też startowałem z przygotowaniami od 1.11, z tym, że ja od zera, więc masz o tyle łatwiej
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Re: Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

Ok, to też tak zrobię. Zajmę się tym po maturze. Do roboty wzięłam się już w połowie października, ucząc się dodatkowo na kolokwia na te studia.
Dziś już nie poszłam na zajęcia i biorę się do pracy z biolą. Zapału mi nie brak, więc może będzie dobrze. Jeszcze raz wszystkim dziękuję!
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Rzucić studia?

Post autor: kinektor »

Ja bym rzucił, skoro to nie TO. Zresztą miałem dokładnie taką sytuację ze sobą. Tylko że odwrotnie do Ciebie, lepiej napisałem biologię, chemię trzeba było poprawiać. Dostałem się na biotechnologię, farmację. Ostatecznie papiery miałem na biotechnologii. Z tą róznicą że nie poszedłem tak jak Ty wcale na zajęcia i skreślili mnie z listy studentów
Dla rodziców to było poniekąd dziwne. Szczególnie dla ojca który twierdził że biotechnologia ma przyszłość. Ale co mieli zrobić? Przyjęli do wiadomości. A teraz studiuję na leku.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Rzucić studia?

Post autor: smooth_criminal »

radze to samo, co ja zrobilem, czyli rzucic biotech, pogadac z rodzicami. ja mialem 2 lata w plecy, a stoma byla 3 moim kierunkiem. z perspektywy czasu nie zaluje - studia jesli od poczatku tego chcesz sa faajne, wiadomo pierwsze lata teoretyczne ale od 3 roku zaj praktyczne ogolnie ciekawie, ja czuje sie jak ryba w wodzie. jesli idzie o zawalenie to jak masz motywacje, to dasz rade. moje pierwsze studia - ochrona srodowiska - nie zaliczylem semestru bo mnie to nie jaralo po prostu i nie mialem checi do nauki na tymze kierunku, podobnie jak na farmacji na ktorej bylem potem zreszta aczkolwiek tu rok juz zaliczylem ^^. jesli wiesz ze chcesz byc lekarzem dentysta to proboj, pogadaj z rodzicami, to moze byc jeden rok w plecy (tylko) pomysl jakie to katusze robic w zawodzie ktory niecierpisz przez 40 lat ale decyzja nalezy do Ciebie
niebieskafiolka
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2012, o 15:13

Re: Rzucić studia?

Post autor: niebieskafiolka »

Studia poszły w diabły, uczę się do matury. Mam jeszcze wątpliwości czy te 87% z chemii to jednak nie za mało i czy i jej też nie ruszyć. Jednak z drugiej strony myślę, żeby na maksa na jednym przedmiocie się skupić.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Rzucić studia?

Post autor: sandoz »

Na maxa na bioli sie skupic a dla rozrywki w przerwie mozna chemię ,jesli wynik bedzie nizszy z chemii to ten 87% jest wazniejszy Ucz sie, dziecko, ucz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość