PUM 2014/2015

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

inqaa, wysoka średnia i bardzo dobry powód. Ewentualnie poprawisz maturę, zarekrutujesz się na daną uczelnię i będziesz mieć nadzieję że Cie przeniosą na rok wyżej. Trzeba spełnić wymagania jakie stawia uczelnia na którą chcesz się przenieść, nie na wszystkie się da (do Krakowa np. to ponoć niemożliwe, za duża różnica).
Orientowałam się mniej więcej bo sama chcę się przenieść z powodów osobistych.


Czemu piszesz już że się chcesz przenosić skoro nawet rok akademicki się nie zaczął? Kto wie, może Ci się tu akurat spodoba Poza tym I rok to często szok i możesz ledwo wyrabiać z samymi zaliczeniami, a co dopiero zdobywać wysokie oceny. Do odległości od domu się szybko można przyzwyczaić, ja, taki wielki domator zrobiłam to w mniej więcej miesiąc.
Awatar użytkownika
inqaa
Posty: 118
Rejestracja: 5 sty 2014, o 10:00

Re: PUM 2014/2015

Post autor: inqaa »

Sofia pisze:Czemu piszesz już że się chcesz przenosić skoro nawet rok akademicki się nie zaczął?
Pytam, bo raczej nie stać mnie na studiowanie 6 lat w Szczecinie, niestety
I mam dylemat, czy spróbować po roku się przenieść czy w ogóle pójść w Łodzi na stomę i dać sobie spokój z lekiem ( bo co jeśli nie będę mogła się przenieść? Zostanie mi tylko rezygnacja po 1 roku )
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Sofia »

inqaa, szczerze mówiąc jest większe prawdopodobieństwo że się nie uda, co nie znaczy że nie jest to niemożliwe. Ale to trudne po prostu i lepiej nie nastawiać się na to że na pewno się uda, i będzie pięknie i cudnie.

Poza tym jeśli piszesz że masz problemy w kwestii utrzymania się to może warto pomyśleć nad kredytem studenckim? Znajoma ma i dostaje miesięcznie około 600 zł o ile dobrze pamiętam. Spłacać się go zaczyna dwa lata po skończeniu studiów, raty ponoć nie są wybitnie wysokie

I to moje 800 miesięcznie to jak dla mnie i tak dość dużo, znam osoby z aka które się utrzymywały nawet za mniej niż 500. Wiadomo że wtedy się nie żyje w luksusie, ale w miarę normalnie tak.

Także nawet jak nie uda Ci się przenieść to ja bym nie rezygnowała. Zresztą przez ten rok pomieszkasz, zobaczysz ile Cie to kosztuje i może okaże się że wcale nie będzie tak źle
róza45
Posty: 38
Rejestracja: 7 lip 2014, o 16:23

Re: PUM 2014/2015

Post autor: róza45 »

Audrey888 myślę, że masz racje rok temu 140 na SUM, więc tu może być podobnie. Mało miejsc, ale też duzo mniej chętnych. Ja mam tylko 134 ( więc raczej brak szans (
maryy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2014, o 08:33

Re: PUM 2014/2015

Post autor: maryy »

myślisz róża45 że do ilu maxymalnie może spaść próg? 3 punkty?
róza45
Posty: 38
Rejestracja: 7 lip 2014, o 16:23

Re: PUM 2014/2015

Post autor: róza45 »

3 pkt na pewno jeszcze spadnie ,gdy Gdańsk poda listę.
róza45
Posty: 38
Rejestracja: 7 lip 2014, o 16:23

Re: PUM 2014/2015

Post autor: róza45 »

Maryy a skaładalas też na SUM? Myslisz, ze moze tam spaść ponizej 140?
maryy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2014, o 08:33

Re: PUM 2014/2015

Post autor: maryy »

tylko pum
tylebyłodni
Posty: 57
Rejestracja: 16 lip 2012, o 16:16

Re: PUM 2014/2015

Post autor: tylebyłodni »

Inqaa, kilka moich znajomych przenioslo sie po pierwszym roku, w tym takze do lodzi. Pum dobrze zdaje sobie sprawe ze po pierwszym roku ma wielu uciekinierow", dlatego stosuje zasade dawania zaliczen koncowych, a nie ocen. W indeksie masz napisane tylko ze zaliczylas a na uczelni na ktora chcesz sie przeniesc wymagaja od Ciebie oceny, co przewaznie konczy sie powtarzaniem prrzedmiotu. Jest tak np z biologii, chemii, biofizyki itd. I wtedy na drugim roku na nowej uczelni nie dosc ze masz przedmioty z drugiego tj. biochemia, fizjologia itd, to jeszcze musisz zaprzatac sobie glowe gownami z pierwszego roku. Pum ta metoda skutecznoe wybija z glowy studentom chec przeniesienia sie.:

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: PUM 2014/2015

Post autor: promyczek14175 »

tyleby&#x142odni pisze:Inqaa, kilka moich znajomych przenioslo sie po pierwszym roku, w tym takze do lodzi. Pum dobrze zdaje sobie sprawe ze po pierwszym roku ma wielu uciekinierow", dlatego stosuje zasade dawania zaliczen koncowych, a nie ocen. W indeksie masz napisane tylko ze zaliczylas a na uczelni na ktora chcesz sie przeniesc wymagaja od Ciebie oceny, co przewaznie konczy sie powtarzaniem prrzedmiotu. Jest tak np z biologii, chemii, biofizyki itd. I wtedy na drugim roku na nowej uczelni nie dosc ze masz przedmioty z drugiego tj. biochemia, fizjologia itd, to jeszcze musisz zaprzatac sobie glowe gownami z pierwszego roku. Pum ta metoda skutecznoe wybija z glowy studentom chec przeniesienia sie.:

Czyli nici z ucieczki na GUMed
Manganum
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2014, o 18:14

Re: PUM 2014/2015

Post autor: Manganum »

Wiecie może do kiedy trzeba opłacić akademik? Nie chcę tego przypadkiem przegapić.
zupacoval
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2014, o 13:59

Re: PUM 2014/2015

Post autor: zupacoval »

Dzwoniłam przed chwilą do biura spraw socjalnych i pani mi powiedziała, że w momencie kwaterowania musi być już opłacone, więc jak dobrze rozumiem to już teraz można płacić
Awatar użytkownika
kalcytonina
Posty: 86
Rejestracja: 22 cze 2014, o 16:10

Re: PUM 2014/2015

Post autor: kalcytonina »

Dzięki Sofia To mieszkasz w DS4? Ja właśnie tam ostałam miejsce(pokój 2-osobowy) A reszta z Was dziewczyny/chłopaki?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości