Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Karolajn18 »

A u mnie na śum na 2 roku jest już trochę zajęc praktycznych, mieliśmy już nawet kontakt z pacjentami a w 2 semestrze będziemy już robić prawdziwe zabiegi. Dodam, że jestem z tej nowej reformy, dlatego już na 2 rokim mamy kliniczne.
Awatar użytkownika
domania
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:54

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: domania »

Piotrr pisze:dodaj sobie te dwa wyniki i bedziesz miala punkty rekrutacyjne o.O
Jakoś twoja teoria się nie sprawdza i taki przelicznik na pewno nie jest odpowiedni, bo na umed łódź, biorą pod uwagę dwa przedmioty na poziome rozsz. (po 200 pkt), a najniższy próg punktowy jest obecnie (np. na lek.-den.) 422. Więc to chyba nie wykonalne prawda?
Więc zapytałam kolegi, jak to się stało w jego przypadku, że z takimi wynikami się nie dostał, bo wcale nie są złe.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: gooner92 »

gregory94, to rzeźbienie w wosku nijak się ma do np. wiercenia czy opracowywania kształtu ubytku. Mój kolega ładnie i szybko rzeźbił, mi szło to średnio, chociaż z każdym zębem był postęp Teraz mi lepiej idzie opracowywanie ubytków (w plastiku oczywiście), a jemu trochę gorzej, dlatego nie ma co się tym przejmować, tylko robić, psuć, wyciągać wnioski i ciągle iść naprzód. I ważne, żeby wszystko samemu robić, bo ocena nie jest tu najważniejsza ([mod], jak w tym wieku można się podniecać cyferką.)

Jak ktoś chce się nauczyć to da radę, a jak ktoś się załamie to wiadomo - kicha. W tej robocie błędy są nieuniknione, więc trzeba mieć twardą dupę, bo porażki są bolesne. A to, że 90 % studentów traktuje te studia jak jakiś wyścig nakręca niezdrową atmosferę, bo ci co są powolniejsi, wolniej się uczący czują się gorsi i tak się to kręci. Trzeba mieć wyjebane
Ostatnio zmieniony 17 lis 2013, o 20:36 przez gooner92, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Piotrr »

o jezusz jedynysz musialo trafic na jeden inny przypadek lodzi i juz koniec swiata. dodaj sobie chemie i biologie pomnoz x2 i masz punkty do lodzi. od razu dodam ze jeszcze jest potrzebny 3 przedmiot matma/fiza zeby nie bylo ze znowu matematyczne obliczenia nie daja rady
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
domania
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:54

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: domania »

Jak bykiem jest napisane na str. że 2 przedmioty z 4 są brane pod uwagę, więc nie wiem o co ci chodzi z tą mat/fiz dodatkowo. Zresztą jak masz taki wielki problem z odpowiadaniem na takie pytania, to tego nie rób, bo nikt cię nie prosi, a to że ty już po raz setny podchodzisz do tego, żeby dostać się na swój wymarzony kierunek i masz wszystko obcykane to twoja sprawa, ale są osoby, które wolą wcześniej posiadać wszystkie potrzebne informacje.
montreux
Posty: 34
Rejestracja: 17 lis 2011, o 16:49

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: montreux »

domania pisze:Jak bykiem jest napisane na str. że 2 przedmioty z 4 są brane pod uwagę, więc nie wiem o co ci chodzi z tą mat/fiz dodatkowo
2 z 4 bedą brane pod uwagę dopiero od przyszłego roku (2014/15), do tej pory liczyła się biologia, chemia, matmafizyka, czyli maksymalnie do zdobycia było 600pkt (tegoroczny próg - 422).

gooner92, wspomniany prof. M. oblał juz pol swojej grupy z praktycznego, więc cały rok się go boi, od początku pracuje na swoją (złą) sławę. Ja osobiście najbardziej denerwuję się histologią, a nowy docent od anatomii nie jest najgorszy
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Piotrr »

jakbys byla taka blyskotliwa jaką udajesz to znalazlabys odpowiedzi na twoje pytania w niejednym wątku na tym forum. a wiec blyskotliwa koleznko, ktora 3mam kciuki dostanie sie za pierwszym razem na studia, od nowej rekrutacji zmieniaja sie zasady naboru w łodzi, gdzie z 4 mozliwych do wyboru przedmiotow brane sa pod uwage 2 (z ktorych to jak sadze uzyskaz olsniewajace wyniki), Kiedy juz uzyskasz te swoje cudowne wyniki robisz dzialanie matematyczne w postaci sumy wynikow maturalnych a nastepnie wykonujesz kolejne dzialanie matematyczne ktore jest iloczynem cyfry 2 oraz sumy twoich wynikow maturalnych( staram sie pisac w miare mądrze, bo widze ze kolezanka z och ach inteligentnych P ). Niestety zeby zakłócic tą matematyczną burze mozgów w rekrutacji ktora sie wlasnie zakonczyla obowiazywaly stare zasady, tj. 3 przedmioty z ktorych mozna bylo uzyskac 600 pkt-dokladnie takie same zasady liczenia jak masz powyzej tylko ze jest a w zasadzie byl trzeci przedmiot matma/fiza. Jakbys bardzo chciala to tez bys znalazla takową informacje i to gdzies tutaj w pobliskich tematach. Oj chyba jednak nie grzyszych tak intelektem jak bys chciala O PS ja sie już na studia dostałem i mam tą droge za sobą. Moze nie udało mi sie to za 1,2,3 razem ale mam juz to za sobą zobaczymy jaka bedziesz madra jak przyjdzie twoja rekrutacja oczywiscie 3mam kciuki
W końcu lekarz
miholp94
Posty: 61
Rejestracja: 31 lip 2013, o 16:16

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: miholp94 »

[at] Na GUMedzie to się nazywa modelarstwo - trzeba było narysować 4 zęby na papierze milimetrowym (siekacza centralnego, kła, przedtrzonowca 1 i trzonowca 1) w 4 rzutach (przód, tył, 1 pow. styczna, pow. żucia) do tego modelowanie tychże zębów w plastelinie, do tego budowa anatomiczna wszystkich zębów, oznaczanie, typy uzębień w zależności od postawy ciała, cały czas pytanie i co jakiś czas kartkówka. Na materiałoznawstwie będzie modelowanie woskiem jeszcze. Chociaż każda grupa ma innego asystenta, to zaliczają raczej wszyscy Co do samego rzeźbienia - na początku jest ciężko, ale w miarę upływu czasu wszyscy się wyrobili i ładne wychodziły
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: mrsdavis »

Piotrr pisze:Oj chyba jednak nie grzyszych tak intelektem jak bys chciala O
Daruj sobie te komentarze, bo są raczej nie na miejscu. Aż chciałoby się dodać, że sam nie możesz być bardzo błyskotliwy, skoro tyle razy poprawiałeś maturę, a nadal nie jesteś na kierunku, na którym chciałeś być. Tylko po co.?
Awatar użytkownika
domania
Posty: 15
Rejestracja: 10 paź 2013, o 20:54

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: domania »

Jak bardzo kocham tak mądrych i sarkastycznych ludzi w internecie Mam nadzieje, że piana z tych ust nie wyciekła na klawiaturę
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: gooner92 »

montreux, rok temu tak samo zrobił, a na reszcie wszystkich puszczał, nawet na poprawkach był tak miły, że kolegę puścił bez pytania. M. nie jest zły, serio mówię. A P. chamski na ćwiczeniach chyba nie był, układał nasz egzamin i żadna giełda nie weszła, w przeciwieństwie do prof. J., u którego zawsze giełdy wchodziły

"Zdasz hi100, zdasz wszystko. - złote słowa. Ja do tej pory nie wiem jak ja to zdałem. Jeśli chodzi o histo to mogę tylko poradzić uczyć się z wykładów, bo to co Z. powie jest święte i żadne książki nie mają racji tylko on.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: Piotrr »

domania pisze:Jak bardzo kocham tak mądrych i sarkastycznych ludzi w internecie Mam nadzieje, że piana z tych ust nie wyciekła na klawiaturę
To już nie ten wiek kiedy piana leci z ust podczas internetowej wymiany zdań 3mam kciuki anyway za oszałamiające wyniki w rekrutacji
mrsdavis pisze:
Piotrr pisze:Oj chyba jednak nie grzyszych tak intelektem jak bys chciala O
Daruj sobie te komentarze, bo są raczej nie na miejscu. Aż chciałoby się dodać, że sam nie możesz być bardzo błyskotliwy, skoro tyle razy poprawiałeś maturę, a nadal nie jesteś na kierunku, na którym chciałeś być. Tylko po co.?
wypomniał ślepy głuchemu chciałoby się rzec. tylko po co
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Jak wyglądają studia lek.-dentystyczne(stomatologiczne)

Post autor: mrsdavis »

Gwoli ścisłości jest mi bardzo daleko od napisania do 5 razy sztuka i nie poszłam na stomatologię z braku laku, Mistrzu.

Koniec tematu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości