Testy na zawartość związków w wodzie morskiej

Dyskusje dotyczące szerokiego spektrum zagadnień z dziedziny chemii, a w szczególności jej podstaw, zmierzających do zrozumienia prostych relacji chemicznych
sdrw
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2013, o 16:34

Testy na zawartość związków w wodzie morskiej

Post autor: sdrw »

Witam,

mam nietypowe pytanie dla znawców chemii

chciałbym się zapytać czy tego typu testy firmy Salifert na np. zawartośc PO4 (są jeszcze inne na zwartość NO3, Magnezu, Wapnia, KH, PH) w wodzie
1.jpg
mogą być wysyłane pocztą? czy takie substancje nie są tzw. materiałami niebezpiecznymi (trzeba coś takiego zaznaczać przy wysyłce) - na zdjęciu widać że jest tam jakiś znaczek aby uważać, ale nie mogę do tego dojść jakie kroki ostrożności należy podjąc, nie jestem chemikiem.

Proszę o pomoc.
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Testy na zawartość związków w wodzie morskiej a poczta p

Post autor: adamantan »

Jakie tam są piktogramy ostrzegawcze? Widzę tylko kawałek piktogramu: szkodliwe lub drażniące.
sdrw
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2013, o 16:34

Re: Testy na zawartość związków w wodzie morskiej a poczta p

Post autor: sdrw »

Na teście PO4 jest czarny X w żółtym kwadracie w którym jest tez literka i w prawym dolnym rogu, oraz pod znakiem dopisek: HCI, ,5%

Na teście Calcium jest również czarny X w żółtym kwadracie z małą literką i w dolnym prawym rogu tegoż kwadratu oraz jest dopisek pod zmnakiem: NaOH, 2%.

na pozostałych testach nie ma w sumie żadnych oznakowań.
sdrw
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2013, o 16:34

Re: Testy na zawartość związków w wodzie morskiej a poczta p

Post autor: sdrw »

Bardzo proszę o pomoc.
sdrw
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2013, o 16:34

Re: Testy na zawartość związków w wodzie morskiej a poczta p

Post autor: sdrw »

pomoże ktoś?
adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Testy na zawartość związków w wodzie morskiej a poczta p

Post autor: adamantan »

Z tego co przedstawiłeś, myślę, że nie powinno być problemów z wysyłką , jednak zalecam zapytać na poczcie. Dodatkowo musisz pamiętać, że gdyby przypadkiem coś z paczki się wylało, to ze względu na czasy, w jakich żyjemy, wywoła to panikę na poczcie i tym samym może spowodować, że będziesz miał problemy. Moim zdaniem warto byłoby wysłać to przez firmę kurierską.
sdrw
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2013, o 16:34

Re: Testy na zawartość związków w wodzie morskiej a poczta p

Post autor: sdrw »

Chodzi o to że oni na tych pocztach i w firmach kurierskich tak samo nie wiedzą co to za związki chemiczne, dlatego pytam tutaj kogoś obeznanego na forum co to właściciwie za znaczki i czy te subastancje są groźne.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości