Punkty na studia

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Punkty na studia

Post autor: Trzcina »

Wszystko zależy od dwóch czynników - o ile więcej osób będzie rekrutować ze względu na inne przedmioty (jak ja do Katowic) oraz tego jak wyniki z tych przedmiotów będą się przedstawiały. Pamiętajcie o tym, że niewiele osób tak właściwie wie, że coś się zmieniło. Wątpię, żeby ludzie w klasach matematycznych sprawdzali jak wygląda każdego roku rekrutacja na medycynę, a osoby z biol-chem, nawet jak piszą matmę/fizykę, to wyniki mają lepsze z przedmiotów profilowych. Jeśli zbierze się większa garstka takich osób jak ja, które masowo rzucą się na te miasta, to ostateczny próg może skoczyć o max 3-5 punktów. To tylko moje zdanie
buforowy
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2013, o 15:21

Re: Punkty na studia

Post autor: buforowy »

Do Łodzi w tym roku to myślę, ze ok. 86-87% z jednego przedmiotu wystarczy i 172-173 łącznie. Tak też mówią znajomi z klasy i sąsiednego biolchemu, między 85-87%. To w końcu nie jest UJ, poza tym osób, które na lekarski idą tylko z matmą i fizyką to będzie niewielu, choćby dlatego, że warunki rekrutacji się zmieniły właściwie na 10 miesięcy przed maturą 14, więc w tym roku zdecydowana większość to będą osoby już zdecydowane wcześniej.

I nie należy za bardzo kalkulowaćjuż teraz, tylko trzeba się uczyć, bo to w końcu głównie od tego zależy ostateczny sukces.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości