Od jakiego roku najlepiej rozwiązywać arkusze maturalne?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Od jakiego roku najlepiej rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: Wyżlin »

Od którego roku najlepiej rozwiązywać arkusze? Na stronie CKE są arkusze od 2005-2013, ale w którym roku zaczynają się te, które są najbliższe tym, które właśnie teraz się pojawiają?
Wiem, że najlepiej wszystkie jakie są, ale chcę uchwycić tą teraźniejszą tendencję na maturach.
Słyszałam od jednej osoby, że ponoć matury się bardzo zmieniły od 2011 czy to prawda?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Od jakiego roku najlepiej rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: Collo »

Jeśli chodzi o chemię to faktycznie arkusze sprzed 2011 roku są bardzo schematyczne. Warto więc zrobić oprócz majowych, czerwcowych i sierpniowych arkuszy cke 2011-2013 również te organizowane przez różne wydawnictwa i OKE (ZamKor, OKE Poznań, itp.) A arkusze cke 2005-2010 mimo wszystko warto zrobić, gdyż wynik 90-100% zawsze poprawia humor :-P

Co do biologii to poziom arkuszy jest mniej więcej taki sam, czasami są trudniejsze czasami łatwiejsze, ale i tak wszystkie warto zrobić zaczynając nawet od 2002 roku. Oprócz poziomu rozszerzonego warto robić też podstawowy, tam nawet zdarzają się bardziej szczegółowe pytania z człowieka niż na rozszerzeniu, ale pytania związane z odpowiadaniem pod klucz również się zdarzają. Po za tym mało jest dobrych próbnych arkuszy z bioli w przeciwieństwie do chemii, których jest cała masa.

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Od jakiego roku najlepiej rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: zoo_ »

Colloportus, nic dodać nic ująć
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Od jakiego roku najlepiej rozwiązywać arkusze maturalne?

Post autor: turbodynoman »

arkusze ze starej matury (przed 2002?) też warto robić. Można się z nich dużo nauczyć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość