Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ZłotaJelonka
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: ZłotaJelonka »

Hej, włączę się do rozmowy, bo też w tym roku zdecydowałam się na poprawę matury Idzie mi coraz lepiej, ale czas szybko leci. Niestety trudno mi się zmotywować do samodzielnej nauki Wyżlin a jak Tobie idą powtórki?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wyżlin »

Z&#x142otaJelonka pisze:Hej, włączę się do rozmowy, bo też w tym roku zdecydowałam się na poprawę matury Idzie mi coraz lepiej, ale czas szybko leci. Niestety trudno mi się zmotywować do samodzielnej nauki Wyżlin a jak Tobie idą powtórki?
Mi idzie jak na razie w porządku, coraz bardziej się rozkręcam z tym i mniej stresu Oj najlepiej bybyło, jakbyś jednak się zmobilizowała do tej nauki, bo jest już grudzień=mobilizacja, lecz i tak masz czas
ZłotaJelonka
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: ZłotaJelonka »

Uczyć uczę się codziennie więc nie jest źle, chyba że jestem 12h pracy Ale mam poczucie, że jednak zawsze można by było więcej
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Kacperek »

Jak wygląda wasza nauka? Siedzicie z jednym tematem/działem i kujecie go, aż się nauczycie, czy może po prostu czytacie, rozwiązujecie testy, znów czytacie, wracacie do testów etc?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wendigo »

Ja się uczyłem raczej w ten drugi sposób, ale każdy jest inny. Nie potrafię nic kuć na pałę (np. studenckich opracowań od myślników"), lubię sobie po prostu czytać książkę a wiedza to raczej efekt uboczny. Klucz do sukcesu to zrozumienie, nie wkucie.
ZłotaJelonka
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: ZłotaJelonka »

Kacperek pisze:Jak wygląda wasza nauka? Siedzicie z jednym tematem/działem i kujecie go, aż się nauczycie, czy może po prostu czytacie, rozwiązujecie testy, znów czytacie, wracacie do testów etc?
Ja czytam książkę działami Na razie wstrzymałam się z robieniem zadań i skupiłam się bardziej nad samą teorią

Wendigo
Ty już studiujesz medycynę? Poprawiałeś maturę, czy udało się za pierwszym razem?
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Kacperek »

To widzę, że wszyscy podobnie jak ja. Ile czasu poświęcacie na jeden dział np. protisty?

Ile razy musicie do tego wrócić, aby stwierdzić: Tak! To już umiem, idziemy do mszaków:D"?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wyżlin »

Najlepiej czytać ze zrozumieniem, bez stresu i w ciszy, aby jak najwięcej zapamiętać z tekstu, a nie 100 razy do niego wracać i czytać krótki dział 4 godziny, bezsensowne. Lepiej skupić się na komórkach, tkankach, metabolizmie, fotosyntezie, układach, ekologi, biocenozach. Poćwiczyć krzyżówki z genetyki. Nad tym można siedzieć do oporu, a w systematyce orientować się mniej więcej w sposobie rozmarzania, oddychania, u. krążenia.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wendigo »

Na kierunek lekarski dostałem się za pierwszym razem, ale nie poszedłem na niego od razu po szkole średniej. Wcześniej przez prawie rok studiowałem kierunek zupełnie niezwiązany z medycyną. Biologii uczyłem się prawie od zera
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Mårran »

Nawet takie studenckie opracowania od myślników mogą być dobre do nauki, ja takie lubię. Też do poczytania, nie wkuwania na pamięć. Po prostu nie lubię nadmiaru tekstu
Pani Buka
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wendigo »

Mårran, tak ja mówiłem, każdy jest inny. Strasznie mnie męczy psychicznie nauka z takich opracowań (dlatego też nie cierpię polskiej wikipedii). Wiele jednak osób faktycznie preferuje taką formę. Są też tacy którym jest to całkowicie obojętne
Wy&#x17Clin pisze:Najlepiej czytać ze zrozumieniem, bez stresu i w ciszy,
Właśnie, bez stresu i ciszy. Też kiedyś uważałem, że tylko w taki sposób da się czegoś nauczyć. Rzeczywistość została jednak w sposób brutalny zweryfikowana, gdy zamieszkałem w akademiku
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wyżlin »

Wendigo pisze:Biologii uczyłem się prawie od zera
Wendigo

No to naprawdę całkiem nieźle, jak za pierwszym razem
A od kiedy zacząłeś powtórki od zera"? A kiedy takie zwyczajne zakuwanie typowo przedmaturalne?
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Da się zdać taką taktyką na wysokie wyniki? :)

Post autor: Wendigo »

Ja uczyłem się troszkę inaczej. Zaczynałem od zadań i doczytywałem sobie jak czegoś nie rozumiałem. Lubie już od początku wiedzieć co ode mnie jest wymagane, żeby nie uczyć się bez sensu. A takiego typowego kucia przed maturą nie było, raczej maraton zadań
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości