Zostać czy walczyć o medycynę?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami

Zostać czy rzucić studia?

Czas głosowania minął 13 mar 2014, o 20:35

Zostać
4
17%
Rzucić studia
19
83%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

Maarten vaan Thomm nie zwróciłam uwagi ale rzeczywiście-jest, poczytam.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: Wendigo »

Egzaminy wstępne cały czas są przeprowadzane na uczelniach. Dotyczą one właśnie osób, które mają starą maturę (obecnie stara matura to ta sprzed 2005 roku).
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

Wendigo tak,ja wiem. Ale zawsze patrzyłam pod kątem siebie samej, nie brałam pod uwagę ,że egzaminy wstępne być może będą mnie dotyczyć i się cieszyłam z tego powodu,bo matura wydawała mi się taka bardziej,jakby to ująć,przystępna.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: gooner92 »

El_Lavinia, czy dobry to nie wiem, liczyłem na więcej, bo próbne lepiej mi szły, średnio na około 85%, a tu biologia 73 % tylko. Miałem dobrze zdaną matematykę, więc do Łodzi potrzebowałem biologię i chemię w granicach 70 %, co spokojnie się udało.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: randomlogin »

Wendigo, skad to info o egzaminach wstepnych dla osob z matura z latlt 2015? Me no likes! Zreszta jestem dosc przekonany, ze obecnie przepisy na to nie pozwalaja, ale przepisy maja to do siebie, ze mozna je zmienic, stad pytanie.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: Wendigo »

Napisałem, że przypuszczam, że tak będzie. A teraz wyprowadź mnie z błędu randomlogin. Jak to będzie wyglądało, bo w tych kwestiach jesteś najlepiej poinformowanym?
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

gooner92 pisze:El_Lavinia, czy dobry to nie wiem, liczyłem na więcej, bo próbne lepiej mi szły, średnio na około 85%, a tu biologia 73 % tylko. Miałem dobrze zdaną matematykę, więc do Łodzi potrzebowałem biologię i chemię w granicach 70 %, co spokojnie się udało.
Co ja bym dała za 73% z biologii w maju 2013 roku:) . Miałam tak samo,też próbne z bioli poszły mi o wiele lepiej, być może dzięki nim byłam zbyt pewna siebie w maju i niedostatecznie powtórzyłam sobie materiał przed właściwą maturą.
Dużo się uczyłeś by zdobyć takie wyniki? Ja na przykład wcale niemało,ale nieregularnie, i to mnie zgubiło.
Czyli stwierdziłeś,że fizykę ciężko Ci będzie poprawić i postawiłeś na naukę chemii od podstaw?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: randomlogin »

Wendigo, A skad ja mam wiedziec? Myslalem, ze ty cos slyszales/czytales.

Poki co jest tak, ze uczelnie NIE MOGA przeprowadzac egzaminow wstepnych dla osob, ktore maja zdana nowa mature.* Nowa matura jest tutaj dosc jasno zdefiniowana, i ani zmiana obowiazkowych przedmiotow maturalnych (przeciez to juz mialo miejsce, np matematyka, albo to czy zdajac rozszerzenie trzeba zdawac tez podstawe) ani podstawy programowej (co na mniejsza lub wieksza skale, ale dzieje sie dosc regularnie) nie spowoduje nagle, ze przepisy zaczna dotyczyc tylko nowszej, a obecna stanie sie stara.
Co wiecej inne przepisy daja tez mozliwosc poprawiania matury, i osoby ktore zdawaly mature nowa, czytaj taka jaka zdawalismy ty czy ja czy wiekszosc osob tu na forum, zdawaly ja wlasnie majac zagwarantowana mozliwosc poprawiania. Oczywiscie, daloby sie ta mozliwosc odebrac - ale nie jest to takie hop siup jak sie moze wydawac.
Wiec jesli ktos nie zrobi czegos na jednym z najwyzszych szczebli (a jesli zamierza zrobic, to powinno juz byc o tym slychac), to po prostu wszystko zostanie po staremu. Kolejna przeslanka zeby tak uwazac jest to, ze w 2015 bedzie z tego co mi wiadomo przeprowadzana rownolegle matura nowa (dla technikow) i nowsza (dla liceow) - obie rownowazne w kontekscie rekrutacji na studia w roku 2015/16 (a przynajmniej nic nie wskazuje, zeby mialy nie byc). Trudno w takim razie byloby wytlumaczyc czemu mialyby przestac byc rownowazne rok pozniej.


* - z wyjatkiem zagadnien, ktore nie maja odzwierciedlenia w przedmiotach maturalnych, w szczegolnosci w zakresie umiejetnosci praktycznych - stad egzaminu na malararstwo czy AWF. No i pare innych wyjatkow, ale ogolna zasada jest wlasnie taka.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: gooner92 »

Ja podszedłem do matury na dużym luzie, byłem pewny siebie, wydawało mi się, że napisałem jak zwykle dobrze, a tu trochę zonk, no ale trudno, ważne, że udało mi się dostać na niepłatne, bo 35 tys. zł to spora sumka. Uczyłem się od listopada do maja, regularnie, od podstaw, ale nigdy nie było tak, że siedziałem całymi dniami. Wszędzie była brana pod uwagę przede wszystkim matura z biologii i chemii, nie wiem czy gdziekolwiek brana pod uwagę była biologia i do wyboru chemia/fizyka/matematyka, tak więc chcąc nie chcąc chemia to był mus. Nie liczyłem, że dostanę się do Łodzi, chociaż wiedziałem, że tu będzie się dostać najłatwiej, liczyłem jednak na inne miasta, no ale wyszło jak wyszło i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: olunia16 »

Lepiej późno, niż wcale. Najważniejsze,że masz poczucie,iż dobrze postąpiłaś stawiając wszystko na jedną kartę i kując do matury. A powiedz mi,miałaś jakieś problemy z wzięciem urlopu dziekańskiego? Jaki podałaś powód? Miałaś jakieś przedmioty niezaliczone,jest w takiej sytuacji dopuszczalna dziekanka?

Hej dziekankę możesz wziąć przy zaliczonym całym roku przynajmniej tak jest na Wydziale Lekarskim II na UMP. Ja nie miałam problemu ze wzięciem dziekanki bo podałam powody zdrowotne (taki pic na wodę trochę potrzebne było tylko zaświadczenie lekarskie) ale równie dobrze możesz powołać się na złą sytuację materialną w rodzinie ale w tym przypadku jest ważne że nie dostajesz żadnego stypendium z uczelni bo wtedy wyskoczą Ci że pani jest uprawniona do otrzymania stypendium. To zdecydowana jesteś na tą dziekankę tak Pozdrawiam i jak coś to pytaj śmiało
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

Ounia16 właśnie o to chodzi,że nie mam zaliczonego roku-dopiero zaczęłam I rok. Na zaliczony semestr też się nie zanosi, prawdopodobnie,jeżeli zdecyduję się zostać po sesji, będę miała niezaliczone dwa przedmioty. Ale w takiej sytuacji domyślam się,że dziekanka na semestr letni(powiedzmy okres luty-maj) odpada?
Awatar użytkownika
olunia16
Posty: 111
Rejestracja: 29 sty 2010, o 13:58

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: olunia16 »

Hmmniestety chyba odpada wtedy no chyba że masz tam sesję ciągłą ale przypuszczam że nie. Najlepiej się zapytać w dziekanacie. Pamiętam że ja musiałam mieć zaliczone wszystkie przedmioty z 1 roku żeby wziąć dziekankę na następnym.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: gooner92 »

A to nie jest tak, że jak zdasz sesję to wykorzystasz punkty ECTS i jak się dostaniesz na lek to będziesz płacić? Dokładnie nie wiem jak to działa, lepiej zapytaj kogoś obeznanego

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości