Zostać czy walczyć o medycynę?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami

Zostać czy rzucić studia?

Czas głosowania minął 13 mar 2014, o 20:35

Zostać
4
17%
Rzucić studia
19
83%
 
Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

olunia16 pisze:Pamiętam że ja musiałam mieć zaliczone wszystkie przedmioty z 1 roku żeby wziąć dziekankę na następnym.
W takim razie odpada.nie ma nawet sensu iść do dziekanatu.
gooner92 pisze:A to nie jest tak, że jak zdasz sesję to wykorzystasz punkty ECTS i jak się dostaniesz na lek to będziesz płacić? Dokładnie nie wiem jak to działa, lepiej zapytaj kogoś obeznanego
Tak,płaci się w przypadku podejścia do sesji,nawet jeżeli się nie zda. Znowu nie podchodząc-punkty zostają zachowane. Dlatego właśnie prawdopodobnie podejdę tylko do przedmiotów,które mają mała liczbę punktów ECTS, żeby nie musieć płacić(choć nie wiem czy w ogóle czy tylko jakąś część odpłatności mi naliczą), a mieć przepisane oceny z tego, z czego można będzie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: randomlogin »

El_Lavinia pisze:
olunia16 pisze:Pamiętam że ja musiałam mieć zaliczone wszystkie przedmioty z 1 roku żeby wziąć dziekankę na następnym.
W takim razie odpada.nie ma nawet sensu iść do dziekanatu.
Szanse faktycznie marne, ale zasady na roznych uczelniach sa rozne, pojdz i zapytaj, to tylko ile, 15 minut? Albo poczytaj regulamin. A nuz akurat u ciebie da sie cos zrobic i bez zaliczonego roku.
El_Lavinia pisze:Tak,płaci się w przypadku podejścia do sesji,nawet jeżeli się nie zda.
Nie. A jesli twoja uczelnia tak robi, to lamie prawo.
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

randomlogin nie wiem,czy mnie dobrze zrozumiałeś, bo i ja niezbyt jasno się wyraziłam. Mam na myśli płacenie ostatniego semestru albo roku na uczelni medycznej,na jaką-zakładając-pójdę.
I masz rację,co mi szkodzi pójść zapytać o ten urlop dziekański:)
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: randomlogin »

Zrozumialem. Ale i tak nie jest prawda, ze PODEJSCIE do zaliczenia powoduje zuzycie jakichs punktow. Punkty zuzywane sa w momenciegtzaliczenia< przedmiotu, do ktorego sa przypisane. Przy czym uczelnia moze jakis przedmiot rozbic na cwiczenia i egzamin oddzielnie, kazde za oddzielna ilosc ECTS - ale wtedy po pierwsze punkty za cwiczenia zuzywaja sie w momencie zaliczenia cwiczen, wiec niepodchodzenie do egzaminu przed tym nie chroni, a druga czesc punktow dopiero po zdaniu egzaminu, a po drugie uczelnia musi byc konsekwentna - a takie rozbicie egzaminu i cwiczen ma sporo innych regulaminowych konsekwencji, ktore mozna dosc mocno exploitowac.
I jesli powiesz mi, ze twoja uczelnia uwaza inaczej, to sie nawet nie zdziwie. Mowie tylko, ze to niezgodne z prawem.
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

Szczerze mówiąc to nie jestem w tym zbyt mocno zorientowana,ale prawdopodobnie jest tak,jak Ty mówisz,coś mi się teraz w głowie rozjaśnia. Żeby podejść do egzaminu,trzeba mieć wpierw zaliczone ćwiczenia,w tym momencie tracąc jest to logiczne punkty,dzięki za wyjaśnienie.
A wiesz może,czy w ogóle nie podchodząc do sesji z jakiegoś przedmiotu można starać się o warunek i studiować dalej w II semestrze?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: randomlogin »

Ogolnie nie ma zadnych tego typu ograniczen, jest niezaliczony przedmiot i tyle - a czy niezaliczony bo sie na nim pojawilo od poczatku semestru, czy dlatego ze sie oblalo wszystkie poprawki, to juz zupelnie drugorzedne. Natomiast jesli chodzi o szczegoly to znowu jedyne co moge zrobic, to odeslac cie do regulaminu studiow twojej uczelni, bo kazda moze te reguly ustalac po swojemu. U nas na przyklad rozliczenie jest roczne (wiec nie mozna miec warunku z pierwszego semestru w drugim czy cos takiego), nie mozna miec warunku z przedmiotu zagt=10ECTS, nie mozna powtarzac pierwszego roku. Ot takie smaczki, ktore sa specyficzne dla akurat mojej uczelni. Twoja bedzie miala jakies inne.
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

Sprawdzę
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: sza_fira »

poczytałam Wasze posty i powiem Wam, że jeśli się wahacie to nie ma się co zastanawiać i warto próbować. Ja jestem obecnie n stomatologii i sama mam zamiar pisać w maju maturę by poprawić i dostać się na lekarski (w tym roku ilość punktów była wystarczająca ale warunek z biologii o jeden punkt za wysoki ). Stomatologia jednak mi się zaczęła podobać i też mam dylemat. Spróbować jednak z maturą nie zaszkodzi. jak poprawię i się dostanę wtedy będę się martwić Jak zapatrujecie się na tegoroczne progi? Myślicie że spadną?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: Mårran »

Jeśli zależy ci na leku - próbuj.

Co do progów, to myślę, że się nie zmienią raczej, są juź ustabilizowane.
Pani Buka
Awatar użytkownika
El_Lavinia
Posty: 21
Rejestracja: 20 maja 2012, o 12:11

Re: Zostać czy walczyć o medycynę?

Post autor: El_Lavinia »

Sza_fira ja także uważam,że powinnaś spróbować. Co Ci szkodzi? Materiał maturalny już masz w wystarczającym stopniu przyswojony,wystarczy go powtórzyć i nieco dopracować,by tym razem nie zabrakło tego nieszczęsnego 1 punkta . Potem się będziesz zastanawiać czy zostajesz na stomie czy lecisz na leka.

Z obserwacji progów punktowych poszczególnych uczelni medycznych przez poszczególne lata nie widać ich mocniejszych wahań, gdzieś tam minimalnie o jeden punk ale ich poziom jest cały czas stabilny.

Najmocniej pozdrawiam,powodzenia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości