Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Wyżlin »

Więc mam stos książek z chemii rozszerzonej oraz z biologii rozszerzonej (według mnie i powszechniej opinii dobre), a arkuszy maturalnych mam zapchaną pół szafy i ciągle drukuję jakieś nowe do robienia.

Czytam teorię z biologii, staram się to wszystko brać zwyczajnie na logikę i zrozumienie i po prostu rozwiązuję matury operonowe, sierpniowe, z cke poznań oraz czasami te ostateczne majowe, bo je jednak postanowiłam zostawić na marzec/kwiecień.

Z chemii rozwiązuje zadania, te które mi zadaje korepetytorka (Pazdra) oraz te na lekcjach, które nam na kserówkach daje chemiczka, no i tak samo jak z biologią biorę się za rozwiązywanie matur, żeby wiedzieć, co oni tam mniej więcej konkretnie chcą na tych maturach.

Pytanie - czy według was (tych wtajemniczonych weteranów i studentów) jeśli nie mam tych wszystkich cudów, witowskich, omeg, villego, person i nie person, to da się tak po prostu zdać te matury na wystarczający poziomie, aby zdać na lekarski?
Ja przynajmniej uważam, że dam radę i bez tego.
12346546548745

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: 12346546548745 »

to po co pytasz?. jeśli sama wiesz, ze dasz radę to Ty wiesz najlepiej

tak jak biblioteczka w domu nie czyni z jej posiadacza mędrca, tak liczba zbiorów nie sprawi, że wiedza sama wpłynie go głowy

pozdro
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Mårran »

Balbi, zgadzam się z tobą w całej rozciągłości
Pani Buka
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Wyżlin »

Chciałam się po prostu zapytać, bo niektórzy korzystają tylko z samych zbiorów
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Girion »

To już lepiej jest się przygotować z samych zbiorów niż z samych podręczników.

W zbiorach masz wszystko i wiesz, co robisz źle, możesz porównać z kluczem. Polecam zbiory zadań z rozwiązaniami.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Mårran »

Teoretycznie się da, ja nie zrobiłam żadnego zbioru, ale lepiej jednak coś sobie sprawić.
Pani Buka
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Wyżlin »

Bailinotia pisze: liczba zbiorów nie sprawi, że wiedza sama wpłynie go głowy
Bailinotia
Zabrzmiało, jakbym była jedną z tych, które liczą na cuda, Napatrzę się na te zbiory i zdam maturę na stówę
ZłotaJelonka
Posty: 22
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:37

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: ZłotaJelonka »

To, że ktoś nie ma zbioru, nie znaczy, że nie robi zadań. Teraz zadania są w internecie. Wiec, jeśli nie masz potrzeby kupowania zbiorów to ich nie kupuj Zawsze możesz to nadrobić i popędzić do księgarni po jakiś zbiór!
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Smile_Forever »

Zawsze lepiej jednak rozwiązywać zadania ze zbiorów, bo oryginalne zadania CKE i ogólnie arkusze w necie są ograniczone, ale wiadomo, że nie jest regułą, że osoba mająca bardzo dobry wynik z matury przerobiła dużo zbiorków
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: mrsdavis »

Wyżlin, śmieszna sytuacja- sformułowałaś pytanie, po czym sama sobie na nie odpowiedziałaś. Moim zdaniem nie jesteś pewna swego i liczysz po prostu na swojego rodzaju rozgrzeszenie, taką absolucję w stylu: dobrze robisz, dajesz z siebie wszystko, zdasz".
Prawda jest taka, że nie ma recepty i jakiejś złotej rady, której posłuchasz i automatycznie dostaniesz się na studia. Możesz jedynie poczytać to, jak o swoich doświadczeniach opowiadają inni i wyciągnąć konstruktywne wnioski dotyczące własnej osoby. Takie własnie opowieści i wskazówki zawarte są w masie forumowych wątków.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Wyżlin »

mrsdavis
Twoja wypowiedź dała mi trochę po oczach. i dużo do myślenia, dziękuję. Wcale temu wszystkiemu nie zaprzeczam, niestety nie mogę, bo jest to prawda, że ostatnio krążę w błędnym kole w poszukiwaniu jakiegoś wsparcia i uświadomienia sobie dobrze robisz, dajesz z siebie wszystko, zdasz".
Może dzięki tej wypowiedzi się w końcu obudzę i odpuszczę te klepanie.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: mrsdavis »

Ja sama miałam na ścianie powieszone słowa: potrafię, dam radę, na pewno mi się uda". Aczkolwiek to kwestia tego, czy sama w to wierzysz, a nie tego, że ktoś będzie wierzył w Ciebie. Jeżeli sama siebie nie docenisz, nie ocenisz obiektywnie własnych możliwości, nie podniesiesz się na duchu, nie licz, że ktoś inny skutecznie zrobi to za Ciebie.
Powodzenia!
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Można zdać dobrze matury bez zbiorów zadań?

Post autor: Wyżlin »

"to kwestia tego, czy sama w to wierzysz, a nie tego, że ktoś będzie wierzył w Ciebie święte słowa. Mimo, że faktycznie nie mogę tak robić, to dziękuję za Twoje słowa, bo po nich już się z automatu lepiej poczułam, że jest rzeczywistość i hello, ale Natalia weź się do roboty
Ja np. nakleiłam sobie na monitorze NIE LEŃ SIĘ - trochę śmieszne, jak widzą to inni, ale mi pomaga, bo ograniczam się przynajmniej z nim do minimum i jest jakaś motywacja
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 24 gości